Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Автомобільна промисловість у Кремнієвій долині: тут майбутнє почувається вдома

У Кремнієвій долині автомобільне майбутнє вже давно настало. Але це не лише Apple чи Google. Гіганти зі Старого Світу також вже давно облаштувалися в Мецці автомобільного прогресу.

Затишні крісла та крісла-мішки замість офісних стільців та конференц-столів, мозкові лабораторії замість майстерень, сонячна тераса перед кожною переговорною кімнатою, стіни, розписані фломастерами, а в кафетерії постійно свіжі смузі або кава без кофеїну з органічного вирощування – дещо інакше можна уявити собі центр розробки автовиробника. Особливо, якщо йдеться про Mercedes.

Але це не дослідницький завод у Зіндельфінгені, де тисячі інженерів та науковців працюють над створенням Mercedes завтрашнього дня. Скляний палац, який своїми різнокольоровими меблями на зеленому відкритому просторі, барвистим інтер’єром та грайливою обстановкою чимось нагадує райський куточок меблевого магазину, стоїть у Кремнієвій долині за годину на південь від Сан-Франциско і є західним форпостом Штутгарта в майбутнє. Адже саме тут, де сусідами є не Porsche, Bosch чи Siemens, а Apple, Google та Facebook, роками зароджуються тренди, що визначають курс світу. Недарма на вулиці більше робо-таксі від Waymo, Zoox чи Cruise, ніж класичних таксі, і вже давно нікого не дивують автономні S-класи з демонстративно пасивними пасажирами за кермом.

Mercedes відкрив першу лабораторію в Кремнієвій долині понад 25 років тому

Компанія Mercedes стала першим у світі автовиробником, який відкрив лабораторію в Кремнієвій долині понад 25 років тому. Тоді це була лабораторія на 20 осіб у звичайному гаражі для стартапів у Пало-Альто. Сьогодні тут працюють кілька сотень розробників, і зараз вони знову влаштували грандіозний захід. Вся рада директорів щойно відвідала і показала інвесторам та журналістам не лише інтер’єр нового E-Class. Бос Mercedes Ола Келленіус, директор з розвитку Маркус Шефер і головний програміст Магнус Остберг також витягли з капелюха свою першу власну операційну систему, яка повинна дебютувати з новою електричною платформою MMA в наступному CLA  під назвою MB.OS. Це має стати потужною зброєю в боротьбі з Tesla. Крім того, вона має на меті значно спростити електронну архітектуру автомобілів за допомогою чотирьох центральних доменних контролерів замість понад 100 окремих блоків управління та хмари як основи, а також ще більше відокремити цикли розробки апаратного та програмного забезпечення.

Автомобільна промисловість у Кремнієвій долині

І поки Остберг обіцяє перед великою аудиторією, що автомобілі з MB.OS більше не будуть старіти, а, як хороше вино, ставатимуть тільки кращими, бо постійно додаватимуть нові функції, вони вже працюють над тим, щоб виконати цю обіцянку. Саме тому програмісти сидять не на пленумі, а в S-класі, підстрибуючи на його пневмопідвісці, як дитина на надувному м’ячі. Ззовні це виглядає небезпечно, як помилка програмування. Але всередині грає бойовик, і після того, як в новому E-класі до звукового супроводу вже додали світлові ефекти, тут хочуть запропонувати захоплюючу голлівудську пригоду, як в кінотеатрі D-Box, і тому змушують весь автомобіль підстрибувати, коли на екрані тупотить динозавр. А коли він відкриває пащу, по салону дме гарячий вітерець. Добре, що вони не інтегрували ще й запах приміщення. “Ми все ще шукаємо правильне поєднання між розвагою та роздратуванням, але незабаром це може стати одним з майбутніх оновлень”, – каже один з програмістів під час перерви.

Колега в EQS, що стоїть поруч, весело спілкується з інформаційно-розважальною системою, яка вже об’єднана з ChatGPT. Але навіть це все ще іноді буксує. З огляду на те, що програмне забезпечення з’явилося в новинах лише кілька тижнів тому, мерседесівці вже страшенно далеко просунулися з інтеграцією.

Ось чому вони саме тут, а не в Штутгарті – тут пульсує дух часу, і саме тут можна вловити такі тренди швидше, ніж деінде у світі. І саме тому вони більше не самотні. Багато років тому всі інші автовиробники та більшість постачальників наслідували приклад швабів. BMW та VW Group мають тут свої аванпости, як і Toyota чи Honda, Hyundai чи Kia, Bosch чи Continental. І навіть американські виробники зрозуміли, що Детройт занадто далеко, і тому націлилися в бік затоки Сан-Франциско. “Це “місце, де треба бути”, – сказав бос Ford Марк Філдс, коли понад десять років тому він, останній з автомобільних босів, відкрив у Пало-Альто великий дослідницький центр для тодішніх 125 інженерів і призначив на посаду керівника колишнього менеджера Apple.

Кремнієва долина – центр нового світу

Існує стільки ж причин, чому експерти вважають Кремнієву Долину центром нового світу, скільки й інновацій, які тут зародилися. Окрім високої якості життя та рекреаційної цінності регіону, близькості до таких університетів, як Стенфорд чи Берклі, та незліченних донорів, це насамперед питання менталітету, каже Йоганн Юнгвірт, який виріс на заводі Mercedes у Саннівейлі, потім працював в Apple, Porsche та VW, а зараз займається розробкою автономного водіння в Mobileye: невгамовне бажання винаходити щось нове і змінювати світ, і, перш за все, сміливість спробувати це на практиці.

Вдома, в Німеччині, завжди доводиться переконувати кількох скептиків, перш ніж висунути нову ідею. “Це ніколи не спрацює”, – стандартна відповідь, адже завжди знайдеться хтось, хто має сумніви. “Тут, з іншого боку, люди кажуть: “Чудово, просто спробуй”. А тих, хто зазнає невдачі з ідеєю, не жаліють, а все одно аплодують. “Тут, у Долині, люди знають, що на кожну успішну спробу припадає 100 невдач, і вони винагороджують сміливість пробувати знову і знову”.

З іншого боку Атлантики, навпаки, ви зазнаєте невдачі і, якщо щось піде не так, ви залишаєтесь без роботи на наступні кілька років. “Ось чому деякі винаходи та розробки можуть мати успіх лише тут, а не в Німеччині”, – переконаний Юнгвірт.

За більш ніж 25 років багато чого з духу Саннівейла було перенесено до Зіндельфінгена, і тепер у коридорах Зіндельфінгена можна знайти мішки з квасолею так само, як і смузі в їдальні.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.