Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Автомобільній галузі прогнозують істотне зменшення маржі

У часи дефіциту напівпровідників багато виробників автомобілів покладалися на свої моделі преміум-класу та отримували значні прибутки. Але з точки зору відомої консалтингової компанії, це незабаром закінчиться. На це є важлива причина.

На думку консалтингової фірми Ernst & Young (EY), виробникам автомобілів у майбутньому доведеться пристосовуватися до складнішого бізнес-середовища, незважаючи на високі продажі. «Дні омріяної прибутковості скоро закінчаться», — сказав галузевий консультант EY Пітер Фусс на основі аналізу ключових цифр 16 найбільших світових автомобільних компаній, опублікованого в п’ятницю. Причина полягає, зокрема, в тому, що постачання напівпровідників має нормалізуватися найближчими місяцями, а виробництво автомобілів може знову набрати швидкість.

Досі відсутність чіпів була обмежуючим фактором, пояснив керівник відділу мобільності Західної Європи EY Константін Галл. «Рідкісні напівпровідники в основному встановлюються в транспортних засобах з високою рентабельністю; в той же час виробникам навряд чи потрібно знижувати ціни, але в деяких випадках вони навіть можуть проштовхнути підвищення цін». Це нещодавно підвищило продажі.

Виробники стикаються з багатьма проблемами

Наразі зростають проблеми з боку попиту через енергетичну кризу та наближення світової рецесії. Також немає ознак послаблення цін на матеріали, логістику та енергоносії. Ринок збуту в Китаї також продовжує слабшати. У другому кварталі продажі гігантів галузі впали на 24 відсотки. BMW, VW і Mercedes-Benz разом зафіксували мінус 19 відсотків.

Згідно з дослідженням, автомобільні компанії по всьому світу досягли значно більших продажів з квітня по червень 2022 року, незважаючи на нижчі показники продажів порівняно з тим же періодом попереднього року. Однак середня маржа прибутку, тобто частка операційного прибутку в продажах, впала з 9,8 відсотка до 7,9 відсотка. Таким чином галузь знову наближається до показників, які були актуальними в період до пандемії корони. Серед німецьких виробників автомобілів VW і BMW зокрема втратили прибутковість. Mercedes-Benz зміг приблизно зберегти вартість з того самого кварталу попереднього року.

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.