Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 19.05.2023

Автомобільні підйомники: більше безпеки на робочому місці

Частка електромобілів постійно зростає, вони важчі за традиційні автомобілі  і встановлення їх на підйомник може викликати труднощі. Тому постачальники обладнання для автомайстерень пропонують спеціальні адаптери для точок кріплення.

Тенденція видається незворотною: на електромобілі зараз припадає частка транспортних засобів у дорожньому русі, яку неможливо ігнорувати. І в найближчі роки електрифікація мобільності продовжуватиме зростати. Тому варто в довгостроковій перспективі адаптуватися до особливостей електромобілів.

Для майстерень важливо дотримуватися обережності при підйомі транспортних засобів на підомнику. За жодних обставин не можна використовувати площу батареї електромобіля для упору під час підйому, інакше це може призвести до пошкодження. Попит клієнтів на більший запас ходу, однак, може бути задоволений лише за допомогою ще більших акумуляторів на сучасному рівні розвитку техніки. Однак відповідні акумулятори займають багато місця, а отже, часто і всю нижню частину кузова між осями. Точки підйому підйомної платформи, з іншого боку, стають все меншими і меншими і переміщуються до зовнішнього краю днища. Підйом електромобілів – це індивідуальна робота, тому що точки підйому точно визначені і повинні бути дотримані.

Проблема в тому, що кожен автовиробник діє на свій розсуд, тобто опори відрізняються за формою, розміром і розташуванням, тому універсального рішення не існує. Тим часом постачальники підйомних платформ розробили рішення як для конструкції опорних кронштейнів, так і для монтажних пластин, які гарантують безпечний підйом. Це означає, що роботи під автомобілем і заміна коліс може бути виконана безпечно і без проблем.

Нова система монтажних пластин ATS від MAHA

ATS компанії MAHA

Нова система монтажних пластин ATS від MAHA, на яку подано заявку на отримання патенту, забезпечує точний і акуратний монтаж в передбачених виробником точках кріплення, незалежно від їх форми. Це адаптери оптимально підходять для з’єднання між транспортним засобом і опорним кронштейном. Система забезпечує надійну фіксацію замка кронштейна і підходить як для електромобілів, так і для авто з ДВЗ, незалежно від розміру і ваги. Її можна легко переобладнати на підйомники з поворотним важелем. Якщо необхідно зняти акумуляторну батарею, MAHA також пропонує для цього кріплення автомобіля за допомогою ременів, оскільки розподіл маси автомобіля на підйомній платформі може змінюватися.

“Система підйомної пластини ATS є найбезпечнішою формою підйому автомобіля, оскільки виключає бічний зсув. З цієї причини ми зазвичай рекомендуємо цей тип захоплення для всіх робіт на піднятому транспортному засобі”, – говорить менеджер з продукції Хольгер Зеелігер.

Nussbaum

Nussbaum HF 3S Otto

Вже деякий час компанія Nussbaum пропонує двостійковий підйомник HF 3S Otto, оснащений запатентованими опорними плечима Otto. У той час як короткі важелі є телескопічними, довші важелі мають додатковий шарнір. Це означає, що можна не тільки дістатися до проблемних точок підйому, але й розмістити транспортний засіб децентралізовано від колон. Кріпленням слугує телескопічна гумова пластина або U-подібний профіль.

Короткий ножичний підйомник Nussbaum Jumbo-Lift NT 3000

Крім того, за словами Nussbaum, для електромобілів можна використовувати гідравлічний короткий ножичний підйомник Jumbo-Lift NT 3000. Для цього Nussbaum пропонує полімерні опори або усічену піраміду як опору для цієї платформи. Короткий підйомник піднімає 3, 5 або 4 тонни і оснащений запатентованою гідравлічною системою Hyperflow. Він не потребує технічного обслуговування, оскільки не має пневматичних або електричних частин. Платформа може бути встановлена різної ширини і має регульовані підйомні платформи.

Нова концепція опорного кронштейна від VSG

Концепція опорного кронштейна VSG з “руками” для електромобілів

Компанія Vehicle Service Group (VSG) розробила інноваційну концепцію опорних кронштейнів, яка забезпечує безперешкодний доступ не тільки при роботі з електромобілями, а й з усіма іншими типами транспортних засобів, не жертвуючи при цьому несучою здатністю. “Руки для електромобілів” можуть телескопіюватися в три рази і мають поворотну кінцеву частину, за допомогою якої опорні плечі можна оптимально адаптувати до окремих точок підйому на транспортному засобі.

Ця система дозволяє завжди досягати точок підйому під кутом 90 градусів до центральної лінії автомобіля, що дозволяє виконувати роботи як на шинах, так і на днищі автомобіля з найменшими перешкодами з боку опорних кронштейнів. Комплект опорних кронштейнів доступний в якості додаткового обладнання для вже встановлених двостійкових підйомників. У той же час, VSG також випустила двостійковий підйомник з кронштейнами EV, який вже отримав схвалення різних виробників транспортних засобів.

Спеціальні монтажні адаптери у Nexion/Autopstenhoj

Двохопорний підйомник 2.35 Pv з серії Masterlift від Autopstenhoj

За даними Autopstenhoj, для обслуговування електромобілів доступні кілька варіантів надземних і підлогових підйомників, а також короткохідний ножичний підйомник. Серія Masterlift включає в себе 2.35 Pv (на фото), двостійковий підйомник з плоскою опорою, і Masterlift 2.35 Combi, двостійковий підйомник 2х2, який поєднує в собі рейкову і плоску опору. Для безпечного підйому електромобілів компанія пропонує спеціальні адаптери для підйому у вигляді вставних грибків, які можна використовувати на всіх підйомниках виробника. Для Maestro 2.35  існує великий вибір підйомних аксесуарів, спеціально призначених для електромобілів.

Мобільний короткохідний ножичний підйомник MagiX 35 LSMG II з вантажопідйомністю 3,5 тонни також підходить для електромобілів за допомогою опорних адаптерів у різних версіях. Повна вантажопідйомність доступна вже з нульового положення. Для безпечного підйому електромобілів використовуються адаптерні гумові прокладки різної форми, наприклад, у вигляді піраміди.

Розумні точки повороту від Consul

Consul Premium EL 2.35 EV

Постачальник обладнання для майстерень Consul пропонує два нових підйомника Premium EL 2.35 EV у версіях “Easy Slide” і “Hampelmann”, які відрізняються конструкцією опорних кронштейнів. У той час як Easy Slide має опорні кронштейни з розсувними точками повороту, Hampelmann має зміщену основу опорних кронштейнів з точками повороту, винесеними далеко назовні. В обох випадках розташування опорних точок служить для досягнення навіть важкодоступних точок підйому.

Обидві платформи підтримують транспортні засоби вагою до 3,5 тонн, як і відповідні моделі серії Z-Line Comfort зі зміщеними стійками. Це означає, що двері водія завжди можна відкрити, незважаючи на компактну відстань між колонами, і при цьому зберігається доступ для механіка. Платформи Z-Line Comfort також доступні в спеціальній версії з тритонною вантажопідйомністю.

Універсальний у використанні: підйомник Haweka Hermes

Подвійний ножичний підйомник Hermes PSLE 3.6 від Haweka

Подвійний ножичний підйомник Hermes PSLE 3.6 від Haweka підходить для транспортних засобів від невеликих автомобілів до фургонів, а завдяки своїй компактній конструкції особливо добре підходить для роботи в обмеженому просторі.

Він міцний, а висота підйому для легкого доступу до платформи становить лише 115 міліметрів. Платформа не потребує додаткового підключення стисненого повітря. За словами постачальника, подвійна гідравлічна система “ведучий-ведений” забезпечує максимальну безпеку під час підйому, навіть без засувок.

Двигун потужністю 3 кВт піднімає і опускає платформу за 40 секунд, а установка може бути наземною або підземною. З вантажопідйомністю 3,6 тонни і шириною платформи 630 мм платформа може використовуватися універсально, тобто також для шиномонтажу. За допомогою відповідних гумових адаптерів за допомогою подвійного ножичного підйомника можна також піднімати електромобілі.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.