Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 22.02.2023

Автомобіль у метавсесвіті: вперед до нових світів

Спочатку електрична революція, потім автономне водіння, а тепер зловісний метавсесвіт: наче автомобільній індустрії і так не вистачало змін, прогрес, вочевидь, змушує її стикатися з новими реаліями. Але чи справді автомобільні гіганти повинні повинні вестися на кожний хайп?

Психоделічні світи на лобовому склі або плаваюча 3D-графіка між сидіннями – таке враження, ніби виробникам автомобілів недостатньо було займатися трансформацією технологій приводу і переходом на автономне водіння, тепер вони, схоже, повинні підкорювати віртуальні світи і пропонувати своїм клієнтам нові, доповнені реальності. Концепт BMW Vision DEE, представлене на CES, з її “слайдером змішаної реальності” для поступового накладання реальної та віртуальної реальності, або концепція імерсивного відображення та управління в нещодавно представленому шоу-карі Audi Active Sphere – це все лише початок.

“Злиття реального і віртуального світів, яке часто називають дуже спрощено “метасвітом” з бачення боса Facebook Марка Цукерберга, міцно увійде в наше повсякденне життя, а отже, і в автомобіль – в різних аспектах і на різних етапах”, – переконаний Маттіас Кемпф. Він є партнером мюнхенської компанії Berylls, що займається стратегічним і цифровим консалтингом, і бачить кілька сфер, в яких поєднання реального і віртуального світів вплине на автомобільну промисловість. Це починається – скоріше в другу чергу для клієнтів, але особливо важливо для компаній з розробки та виробництва транспортних засобів.

Автомобіль у метасвіті

Якщо раніше моделювання здійснювалося за допомогою глини, а конструювання виконувалося на креслярській дошці, то зараз проекти вже створюються в цифровому форматі, значною мірою за допомогою штучного інтелекту. Комп’ютер бере на себе конструювання, і перш ніж перший робот встановить зварювальну точку або закрутить гвинт, процеси моделюються на віртуальних складальних лініях і масово виробляються анімованими працівниками. “Це значно скорочує часові послідовності, знижує витрати та оптимізує процеси і якість. Діджиталізація та 3D-моделювання при створенні продукції також має велику користь у процесах ремонту та обслуговування”, – підкреслює Кемпф.

Звичайно, публічна поява компаній та цифрова присутність у віртуальних світах має значно більший вплив на громадськість. “Спочатку стенд на виставці та автосалон, потім оголошення в газеті та веб-сайт, а в майбутньому флагманський магазин у метапросторі – так змінюються або розширюються канали, через які виробники та клієнти спілкуються”, – каже Кемпф. І мова йде не лише про нові цифрові точки контакту в наступному поколінні інтернету, в які вже інвестуються великі кошти.

“Тим часом, великі суми вже платяться за віртуальну власність у віртуальних світах”, – каже експерт Berylls.

Зміна взаємодії з клієнтами

У цьому процесі змінюється і характер взаємодії з клієнтами. “Завдяки імерсивним технологіям цифровий досвід стає набагато інтенсивнішим, інформативнішим і багаторівневішим”. Замість того, щоб збирати свій автомобіль у конфігураторі сайту за допомогою двовимірних фотографій, у майбутньому можна буде розглядати тривимірні моделі автомобіля, які також будуть детально пояснюватися за допомогою розгорнутого вигляду. Замість вікна чату пояснення надаватимуться за допомогою аватарів на віртуальному пасажирському сидінні анімованого тестового автомобіля, який одразу ж запрошує зробити першу поїздку.

“А для деяких випусків автомобілів або нових запусків будуть регулярні продажі “цифрових одиничних екземплярів” за допомогою NFT – як цифрового вираження розкоші та ексклюзивності”, – продовжує Кемпф. Таким чином, іноді стомлюючий візит до автосалону знову стає справжнім досвідом, для якого не потрібно вставати з дивана або звертати увагу на години роботи.

“Це не є тенденцією, яка однаково актуальна для всіх сегментів покупців і брендів. Але саме молодь демонструює високу прихильність до AR/VR-технологій. І ми лише на самому початку цього розвитку”.

Незвичайни концепт CES

Один з тих, хто вже на повну силу осідлав цю хвилю, – член правління BMW з питань розвитку Френк Вебер (Frank Weber). Часи, коли він дивувався, що його діти витрачають реальні гроші на віртуальні квитки на цифрові концерти анімаційних артистів в інтернеті, минули. По-перше, тому що для нього це не що інше, як сучасний розвиток голлівудської вигадки для кінотеатру. А по-друге, тому що він твердо переконаний, що наше уявлення про реальність розширюється у віртуальність і що цифровий космос також стає життєвим простором. “Якщо ви не берете в цьому участі і не присутні, у вас немає шансів у довгостроковій перспективі”, – каже Вебер, вкотре виправдовуючи нетрадиційний концепт CES, в якому радість від водіння раптом видається цілком вторинною.

Але таких людей, як Вебер, турбує вже не лише відповідна репрезентація в метапросторі, віртуальні шоу-руми та нові, всеохоплюючі враження від зустрічі потенційного клієнта з брендом у наступному поколінні інтернету – від тривимірної презентації продукту з рентгенівським зором, яка одним клацанням миші розміщує автомобіль на під’їзній доріжці потенційного клієнта, до віртуального тест-драйву омріяними дорогами або гоночними трасами світу. Вебер хоче зробити компанію та її продукти придатними для метапростору. Тому що для автовиробників також існує багато нових джерел доходу”, – говорить Марк Вінтерхофф, партнер консалтингової фірми Roland Berger у Чикаго.

Ідеальна сцена для захоплюючих вражень

Автовиробники можуть створити ідеальну сцену для цих захоплюючих вражень для клієнтів і постачальників контенту, переконаний експерт. “Ані вітальня вдома, ані офіс, ані тим паче відповідне середовище смартфону не є настільки точно виміряним і задокументованим, як салон автомобіля”. Виробники знають кожну деталь і кожен вимір. Вони знають, де і як знаходиться користувач всередині і що він робить. І вони знають, в якому середовищі зараз рухається автомобіль, з якою швидкістю і в якому напрямку. “Вони можуть врахувати все це при підготовці та презентації VR-контенту: ідеальна сцена для метапростору”, – переконаний Вінтерхофф.

VR-гра буде ще кращою, якщо, як у випадку з Holoride від Audi, вона інтегрує в ігровий процес дані про рух автомобіля. Віртуальні зустрічі проходять продуктивніше, коли співрозмовники не просто з’являються на екрані смартфона, а сидять як аватари в автомобілі, який завдяки автопілоту стає конференц-залом на колесах. А якщо до цього додати підвіску, кондиціонер або масаж сидінь, то автомобіль також задовольняє більше почуттів у метапросторі, ніж будь-який інший мобільний пристрій, переконаний партнер Roland Berger.

Хоча досі автовиробникам доводилося платити за використання Apple CarPlay & Co, в майбутньому вони зможуть вимагати гроші від контент-провайдерів, щоб дозволити їм принести свій контент в автомобіль.

“У майбутньому на цьому можна буде багато заробити – довгоочікуване додаткове джерело доходу, яке компенсує зменшення маржі в апаратному бізнесі, тобто в автомобілях”, – вважає Вінтерхофф.

Вплив на використання автомобіля

Йдеться не лише про новий вимір розваг та інформації під час автономних поїздок. На думку Вінтерхоффа, метасвіт також змінить спосіб використання автомобіля: все почнеться з технічного обслуговування і ремонту, які, можливо, спочатку будуть проводитися на цифровому двійнику у віртуальному світі, а потім передаватися тільки в разі оновлень по повітрю, так що нам більше не доведеться відвідувати майстерню, за винятком механічних пошкоджень, – каже він, окреслюючи майбутнє в метапросторі. І це може закінчитися тим, що управління буде покладатися на абсолютно нові, віртуальні засоби. “Кермо, ймовірно, залишиться з нами на деякий час, тим більше, якщо автономне водіння продовжить залишатися в майбутньому”, але звичайні кнопки, циферблати і дисплеї стануть зайвими, якщо аналоговий і цифровий світи зіллються, і такі елементи в майбутньому будуть генеруватися тільки індивідуально і віртуально в міру необхідності.

Audi Active Sphere є найкращим прикладом цього. Адже окрім кнопки увімкнення аварійної сигналізації, маленького поворотного перемикача напрямку руху та дисплея розміром зі смужку жувальної гумки, кокпіт абсолютно порожній. Навіть кермо і педалі зникають, коли позашляхове купе рухається автономно. Все, що водій повинен побачити або до чого він повинен доторкнутися, – прямо в його полі зору у вигляді 3D-графіки, і за допомогою простих жестів він переміщається крізь цю анімацію. “Це відкриває для нас абсолютно нові можливості в дизайні інтер’єрів і значно збільшує ступінь свободи”, – захоплюються творчі працівники Audi.

Жорстке випробування на сприйнятливість та адаптивність водіїв

Тест-драйви в метапросторі, операції купівлі-продажу з аватаром у віртуальному автосалоні, перший виїзд на реальну дорогу, перенесення 3D-кінотеатру на лобовому склі з побутової промзони в гори на фоні заходу сонця, коли кермо стає такою ж ілюзією, як і пасажири, – метапростір піддає суворому випробуванню не лише автовиробників, а й сприйнятливість та адаптивність водіїв. “Але не хвилюйтеся, – заспокоює експерт Roland Berger Вінтерхофф, – ця нова форма реальності також не з’явиться за одну ніч. Як і всі тренди, спочатку буде багато галасу, потім певне розчарування, а потім впровадження невеликими кроками”. Тож у всіх учасників буде достатньо часу, щоб адаптуватися і відчути себе в метасвіті як вдома.

Джерело: autohaus.de

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.