Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Автопромисловість має інвестувати набагато більше в акумулятори: попит «швидко зростає»

Десять відсотків акумуляторів, необхідних у всьому світі, наразі виробляються в Європі – занадто мало, щоб вистояти в конкуренції з Китаєм.

За даними консалтингової компанії PwC, Європі доведеться інвестувати 74 мільярди євро у виробництво елементів живлення та виробництво сировини до 2030 року, оскільки електромобільність зростає. До того часу попит на акумулятори зростатиме на 35 відсотків щороку, сказав Йорн Нойхаузен, директор Strategy&Consulting.

Однак сьогодні в ланцюжку створення вартості домінує Китай. «На фоні геополітичної напруженості слід говорити не лише про можливість, а й про необхідність збільшення виробництва акумуляторних елементів в Європі».

Згідно з інформацією, сьогодні в Європі виготовляють майже 30 відсотків електромобілів. Тим не менш, «тільки десять відсотків акумуляторних елементів у світі виробляється тут, видобувається менше 1 відсотка активних матеріалів у світі (графіту, нікелю, літію, марганцю та кобальту) і близько одного відсотка цих активних матеріалів переробляється», – стверджує дослідження PwC.

Очікується, що в 2030 році буде продано 42 мільйони електромобілів – 19 мільйонів з них в Китаї, дванадцять мільйонів в Європі. Оскільки батареї в автомобілях також стають потужнішими, глобальний попит, ймовірно, зросте з 0,5 до 3,6 терават-годин ємності. Добра чверть цього припаде на Європу. PwC оцінює необхідні інвестиції в Європі до 2030 року на рівні 18 мільярдів євро у виробництво матеріалів і 56 мільярдів у виробництво паливних комірок.

Попит на найважливіші матеріали – перш за все на літій, нікель і графіт – “швидко зростатиме”, пише Нойхаузен. «З метою зміцнення європейського ланцюжка поставок акумуляторів, крім будівництва гігафабрик, рекомендується встановлення великих заводських потужностей для підготовки необхідних акумуляторних матеріалів». Зараз на європейському ринку є багато гравців, кожен з яких має невелику частку ринку. «Ми очікуємо консолідації та злиття в середньостроковій перспективі».

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.