Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Альянс Renault-Nissan-Mitsubishi оголосив про нову єдину стратегію на майбутнє

Після багатьох років тертя та суперечок альянс Renault-Nissan-Mitsubishi оголосив про нову єдину стратегію на майбутнє, яка визначає правильне місце для кожного бренду на світових ринках та ступінь обміну технологіями. На спільній прес-конференції керівники трьох компаній – Лука де Мео, Макото Учіда та Такао Като – оголосили про нову дорожню карту до 2030 року.

Наша модель альянсу унікальна, але довела свою ефективність: протягом 22 років ми спиралися на наші різні культури та сильні сторони для загального блага”, – сказав Жан-Домінік. Асоціація. Він підтвердив, що головна мета альянсу — досягти повної вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Схема

Схема «лідер-послідовник», сформована 2020 року, отримає подальший розвиток. Це означає, що кожна компанія буде лідером у розробці певного виду техніки, і буде ділитися своїми досягненнями з іншими. Nissan, наприклад, лідируватиме у розробці акумуляторів, Renault — у цифрових сервісах та програмному забезпеченні.

80% загальних компонентів

Однією з основних цілей альянсу є зміцнення співпраці та спільне використання спільних платформ та компонентів. Наразі він становить близько 60% у всій номенклатурі трьох компаній, завдання — довести відсоток до 80 до 2026 року.

Інтелектуальна диференціація

При цьому компанії обіцяють «розумне розмежування» між моделями, яких до 2026 року буде близько 90 для всіх марок. По суті, ця відмінність буде здійснюватися у вигляді дизайну та різних підходів до функціональності.

Загальна платформа для кросоверів

Всі три бренди будуть використовувати одну і ту ж платформу для сегментів C і D в автомобілях та кросоверах. Таким чином, на практиці Nissan Qashqai і X-Trail, Mitsubishi Outlander, Renault Austral і майбутній семимісний позашляховик французів матимуть однакову архітектуру.

Mitsubishi продаватиме версії Renault в Європі

Два роки тому було оголошено, що Mitsubishi, яка вже має скромну частку ринку в Європі, повністю піде зі Старого континенту. Зараз це переглянули і японський бренд залишився, але в майбутньому він запропонує тут дві нові моделі, які базуватимуться на існуючих автомобілях Renault. Наприклад, нове покоління Mitsubishi ASX, яке очікується в 2023 році, буде використовувати дизайн наступника Renault Captur.

П’ять електричних платформ:

1. CMF-AEV

Альянс, який був одним із піонерів у галузі електричних двигунів, планує до 2030 року ще 23 мільярди євро інвестицій у цю область та 35 нових електричних моделей. Вони побудовані на п’яти різних платформах: CMF-AEV – найдешевша платформа для електромобілів у світі. , знаходиться в центрі Dacia Spring. У майбутньому з’являться інші бюджетні електричні моделі.

2. KEI-EV

KEI-EV – електрична платформа для ультракомпактних моделей, яка використовуватиметься в основному в Японії та Південно-Східній Азії, та в основному компанією Mitsubishi.

3. LCV-EV

LCV-EV – платформа для легких електричних моделей, яка ляже в основу Renault Kangoo та Nissan Town Star.

4. CMF-EV

CMF-EV – основна силова платформа альянсу для глобального використання. Він дебютує наступного місяця у нових Nissan Ariya EV та Renault Megane E-Tech Electric. До 2030 року на ньому буде ще 15 моделей.

5. CMF-BEV

CMF-BEV — майбутня платформа для компактних електромобілів, яка з’явиться в 2024 році із запасом ходу до 400 км, завидною аеродинамікою, приблизно на 33% нижчою ціною і на 10% кращою енергоефективністю, ніж нинішній Renault Zoe.

Електромобіль замість Micra

Суперміні Nissan Micra залишить Європу, а на його місце японці запропонують нову електричну модель. Фактично це буде технологічний близнюк майбутнього електричного Renault 5. Обидва автомобілі будуть вироблятися на Renault ElectriCity, нещодавно побудованому виробничому комплексі на півночі Франції. Конференція також вперше показала, як виглядатиме цей майбутній наступник Micra.

Виробництво власних акумуляторів

Ключовим моментом стратегії альянсу є значне збільшення виробництва акумуляторів. Це підвищить рентабельність електромобілів і водночас запропонує їх за конкурентнішими цінами. Мета – 220 ГВтч власних виробничих потужностей до 2030 року. План передбачає зниження вартості батарей до 2026 року на 50%, а до 2028 року – на 65%.

Твердотільні батареї

Альянс також вкладатиме значні кошти у розробку технологій для акумуляторів із повністю твердим електролітом. Робота в цій галузі виконуватиметься в основному компанією Nissan. Твердотільні батареї обіцяють щонайменше вдвічі більшу щільність енергії, ніж сучасні літій-іонні батареї з рідким електролітом. Вони також скоротять час заряджання приблизно на третину. Мета – зробити перші серійні такі акумулятори до середини 2028 року, і вартістю близько 65 доларів за кіловат-годину, що фактично зробить електромобілі більш прибутковими, ніж ДВЗ.

100% контроль за програмним забезпеченням

Альянс наполягає на тому, що, на відміну від більшості своїх конкурентів, не шукатиме партнерів для управління потоками енергії та батареями, а самостійно розроблятиме як апаратне, так і програмне забезпечення.

10 мільйонів автомобілів на автопілоті до 2026 року

Альянс також прискорить роботу над автономними системами керування. Поточні плани передбачають, що до 2026 року група матиме на дорогах 10 мільйонів автомобілів із такими системами. Сьогодні до загальної хмари Alliance Cloud підключено близько 3 млн. автомобілів, що дозволяє здійснювати постійний обмін даними. До 2026 року їхня кількість перевищить 25 мільйонів. Провідну роль у галузі зв’язності гратиме Renault.

Джерело: ukrautoprom.com.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.