Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 02.08.2023

Аналіз: кожен другий автомобіль з електроприводом їздить у Китаї

Китай продовжує зміцнювати свої позиції як найважливіший ринок для автомобілів з електроприводом. І тамтешні виробники також швидко прогресують. VW втрачає лідерство.

Більше половини всіх електромобілів і гібридів у світі – на китайських дорогах. Згідно з аналізом Штутгартського дослідницького інституту ZSW кількість електрифікованих транспортних засобів на китайських дорогах до кінця року зросла до 14,6 мільйона. Це 53 відсотки від 27,7 мільйона електромобілів у всьому світі, згідно з даними ZSW.

Далі йдуть США з 3,4 мільйонами, Німеччина з 1,9 мільйонами електромобілів, Франція з 1,1 мільйона і Великобританія з одним мільйоном. А лідерство Китаю як найбільшого і найважливішого ринку електромобілів зростає: за даними ZSW, минулого року там було зареєстровано 6,5 мільйона електромобілів і гібридів з можливістю підзарядки – це майже 61 відсоток нових реєстрацій у цій категорії транспортних засобів у всьому світі. Тут також друге місце посідають США – трохи менше одного мільйона – випереджаючи Німеччину з 833 000.

“Цифри чітко показують, що глобальна тенденція до сталої мобільності збережеться, незважаючи на численні кризи”, – сказав Андреас Пюттнер з ZSW. 

Пюттнер пояснює швидке зростання електромобільності в Китаї державними субсидіями та відносно низькими цінами. Для окремих виробників ZSW рахує не інвентарні запаси, а сукупні нові реєстрації відповідних груп. Зазвичай вони дещо перевищують інвентарні запаси, оскільки автомобілі також знищуються в аваріях, ламаються або зникають  з інших причин. Наразі лідером електромобільності на ринку все ще є Tesla – 3,6 мільйонів автомобілів.

BYD виривається в лідери

Проте лідерство американської компанії скоротилося на добрі півмільйона автомобілів, тому що номер два, BYD з Китаю, сильно наздогнав її і тепер становить 3,3 мільйона. SAIC, також китайська компанія, витіснила VW Group з третього місця з 2,4 мільйонами автомобілів. Німецька компанія опустилася на четверте місце з 2,3 мільйонами, за нею йде BMW з 1,3 мільйонами.

 Китайські виробники охоплюють весь діапазон легкових автомобілів: від найменших машин до великих автомобілів преміум-класу. Цього достатньо для частки ринку близько 50 відсотків. Однак, згідно з аналізом, найпоширенішими моделями електромобілів у світі залишаються Tesla: Model 3 – 1,8 мільйона одиниць, Model Y – 1,2 мільйона.  

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.