Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 09.03.2023

Баланс 2022: BMW отримує рекордний прибуток

Минулого року компанія BMW отримала рекордний прибуток у розмірі 18,6 мільярдів євро – майже вдвічі більше, ніж у попередньому році. Про це автоконцерн оголосив у четвер у Мюнхені. Причинами стали, з одного боку, значно вищі ціни продажу та висока частка дорогих автомобілів, а з іншого – придбання більшості в китайському спільному підприємстві BBA із заводом у Шеньяні. Цього року BMW продовжить отримувати вигоду від попиту на електромобілі та моделі вищого класу, заявив фінансовий директор Ніколас Пітер, який залишає посаду.

У 2022 році продажі зросли на 28% до 142,6 мільярда євро. Прибуток групи до виплати відсотків і податків (Ebit) зріс на 4,5% до 14,0 млрд євро. Генеральний директор Олівер Ципсе заявив, що BMW “продемонстрував сильні результати у волатильних умовах”.

Акції, які вранці піднялися до найвищої ціни з 2015 року, все ж трохи впали після оголошення річних показників. Це пов’язано з тим, що в останньому кварталі BMW несподівано отримала невеликий операційний прибуток у своєму основному бізнесі: аналітики очікували більшого.

Поглинання BBA генерує багато “попутного вітру”

Минулого року BMW придбала мажоритарну частку в китайському спільному підприємстві BMW Brilliance Automotive (BBA) – лише переоцінка акцій BBA, які раніше належали компанії, принесла 7,7 млрд євро, або близько третини прибутку до оподаткування в розмірі 23,5 млрд євро в якості спеціального доходу.

“Інтеграція китайського спільного підприємства в автомобільний сегмент виводить наш бізнес на новий рівень. У 2022 році ми отримаємо від цього великий попутний вітер”, – сказав Пітер.

Після травневих щорічних загальних зборів акціонерів, яким незабаром виповниться 61 рік, він піде у відставку – у четвер Наглядова рада призначила Вальтера Мертля його наступником. 49-річний економіст працює в BMW з 1998 року, протягом двох років очолював відділ контролінгу групи і має “чудовий управлінський досвід”, як сказав голова наглядової ради Норберт Райтхофер. Водночас він подякував Пітеру, який “став великою удачею для BMW Group на посаді стратегічного фінансового директора”. Він відіграв вирішальну роль у розвитку групи.

Показники продажів знижуються

Минулого року BMW продала 2,4 мільйона автомобілів – приблизно на 100 000 менше, ніж у попередньому році. Дефіцит напівпровідників, відсутність електропроводки з України та короновірусні локдауни в Китаї сповільнили виробництво. Але автовиробник отримав вигоду від високої частки дорогих моделей, вищих цін на нові автомобілі та повернення лізингу на ринку вживаних автомобілів, а також від слабкого євро. Маржа прибутку в автомобільному підрозділі впала з 10,3 до 8,6 відсотка через повну консолідацію BBA. Без цього ефекту вона була б стабільною.

BMW був обтяжений значно вищими витратами на енергію та сировину. Інвестиції та витрати на дослідження і розробки зросли. Прибутковий підрозділ фінансових послуг приніс лише 3,2 мільярда євро прибутку до оподаткування замість 3,7. Якщо раніше кожен другий новий клієнт BMW купував або орендував свій автомобіль через банк виробника за допомогою кредиту, то минулого року ця частка впала до 41 відсотка. В останньому кварталі значно зросли витрати на рефінансування та резерви на покриття ризиків для BMW. Порівняно з попереднім роком, особливий фактор також відпав: у 2021 році BMW змогла зарезервувати один мільярд євро від вивільнення резервів після успішного антимонопольного процесу.

Більше грошей для акціонерів

Дивіденди зростуть до 8,50 євро на акцію (2022: 5,80 євро). Це означає, що лише трохи менше третини прибутку буде розподілено між акціонерами. Цільовий коридор для коефіцієнта виплат становить від 30 до 40 відсотків чистого прибутку. Основними акціонерами є рідні брат і сестра Стефан Квандт і Сюзанна Клаттен, які разом володіють майже 47 відсотками звичайних акцій.

Минулого року кількість працівників різко зросла з 119 000 до 149 500, з яких майже 26 000 припадає на BBA. Решта 6 000 були найняті переважно у сфері розробки, ІТ та виробництва.

Правління BMW планує представити повні показники балансу та прогноз на поточний рік наступної середи в Мюнхені.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.