Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 12.09.2023

Барбі-маркетинг – 9 стратегій, які зробили її величезним хітом

Менш ніж за місяць світовий прокат фільму про Барбі перевищив 1 мільярд доларів. Барбі зараз є найкасовішим випуском Warner Bros, випередивши Темного Лицаря (Source).

Хоча неймовірна слава та величезна популярність можуть виглядати миттєво на поверхні, це точно не сталося випадково. Це стало результатом розумних маркетингових стратегій, які протягом багатьох років використовували Mattel і Warner Bros.

Якщо ви студент із маркетингу чи підприємець, подорож Барбі на великий екран може вас багато чому навчити.

Незалежно від того, любите ви Барбі чи вважаєте її суперечливою, її подорож дає цінні уроки маркетингу.

Ця публікація в блозі розкриває дев’ять маркетингових стратегій, завдяки яким фільм «Барбі» знову став успішним фільмом, став світовою сенсацією та став культурно актуальним.

1. Використовуйте партнерські стосунки з брендами

Warner Bros. створили рожевий рух, рекламуючи Барбі понад 100 брендів від Crocs до Xbox.

Фільм викликав ностальгію у дорослих і допоміг Mattel краще продавати свою продукцію. Щоб залучити більше людей, вони працювали з брендами минулого, за якими люди відчувають ностальгію.

FYI: у цьому контексті «ностальгічні бренди» означають бренди, з якими виросла цільова аудиторія фільму про Барбі (13 років і старше).

Барбі вийшла на різні ринки, такі як Pinkberry та Homestick, щоб стати частиною життя людей.

Офіційний дескриптор Homesick в Instagram

Barbie працювала з цими брендами, щоб створювати спеціальні акції або продукти, які відповідають темам або героям фільму про Барбі.

Фільми про Барбі також створили партнерські відносини з брендом, де бренд платить Mattel за привілей маркетингу фільму. Інші бренди співпрацюють із фільмами про Барбі, щоб рекламувати свої продукти після виходу фільму.

Ці партнерства можуть включати: спільні маркетингові кампанії, ко-брендовані товари або спеціальні заходи.

Ключові висновки

 • Використовуйте ностальгію через стратегічне партнерство з брендами. Об’єднання з брендами, які люблять або любили ваша аудиторія, може повернути приємні спогади та залучити більше людей.
 • Зробіть свій бренд загальнодоступним. Завдяки партнерству з брендами всіх видів, від моди до їжі та інших, Барбі стала доступною та частиною повсякденного життя та діяльності споживачів.
 • Ко-брендування та співпраця для взаємовигідних угод. Стратегічні партнерства, які дозволяють обом брендам продавати один одному цільову аудиторію, можуть бути взаємовигідними. Пропонуйте цінність партнерам.

2. Традиційна та цілеспрямована тактика просування

Творці фільму про Барбі використали комбінацію традиційних і цілеспрямованих рекламних тактик, щоб викликати галас і охопити свою аудиторію. Ось як вони реалізували ці стратегії:

1. Плакати та рекламні щити, що привертають увагу: вони використовують привабливі плакати та рекламні щити, щоб привернути увагу та підвищити обізнаність. Одним із яскравих прикладів є цей білборд на Таймс-сквер:

джерело: YouTube

2. Інсталяція Barbie Malibu Dream House в натуральну величину: Щоб створити враження від реального життя для шанувальників, у партнерстві з Airbnb було створено інсталяцію Barbie Malibu Dreamhouse у натуральну величину. Люди могли увійти у світ Барбі, викликаючи хвилювання та залучення.

3. Зовнішній вигляд панелі Comic Con: Марго Роббі та Райан Гослінг разом з іншими творцями фільму про Барбі з’явилися на Comic Con. Comic Con — це конгрес для шанувальників фільмів, телешоу та коміксів. Зовнішній вигляд панелей дозволяє їм спілкуватися з аудиторією, викликати шум і формувати очікування фільму.

4. Цільова реклама: Щоб охопити молодих дівчат, фільм рекламували на веб-сайтах і в додатках, якими вони часто користуються. Серед них Disney Channel і Cartoon Network.

5. Створення інструментів ШІ: Warner Bros. Інструмент для створення селфі Барбі що дозволяє користувачам соціальних мереж створювати власні аватари в стилі Барбі.

Ключові висновки

 • Використовуйте суміш традиційних і цифровий маркетинг канали для підвищення обізнаності та охоплення цільової аудиторії. Рекламні щити, інсталяції та конференц-панелі викликали ажіотаж. Цільова реклама охоплює певні групи людей.
 • Створіть експериментальну маркетингову кампанію, щоб занурити клієнтів і викликати захоплення. Будинок Барбі в натуральну величину оживив її світ для шанувальників.
 • Розробляйте інноваційні та інтерактивні цифрові кампанії. Творець аватара AI покращив соціальну взаємодію. Шанувальники могли зробити собі версії, схожі на Барбі.

3. Створення галасу в соціальних мережах

Маркетингова кампанія фільму про Барбі мала величезний успіх завдяки величезному бюджету та була блискучою соціальні медіа стратегії.

Хоча загальні витрати не підтверджені, Барбі мала маркетинговий бюджет у розмірі близько 150 мільйонів доларів. Ймовірно, це сприяло широкій видимості та галасу про Барбі.

Ключовим компонентом було використання соціальних мереж для залучення Цільова аудиторія. Команда підтримувала сильну присутність на таких платформах, як Instagram, Twitter і Facebook.

Ці облікові записи використовувалися для обміну закулісним контентом, тизерами та трейлерами, а також для взаємодії з шанувальниками. Це викликало постійне хвилювання та розмову, що призвело до випуску.

Дві особливо ефективні соціальні стратегії були:

 1. Вміст, створений користувачами (UGC)
 2. І співпраця з інфлюенсерами

Інструмент штучного інтелекту дозволив людям створювати персоналізовані постери до фільмів про Барбі, щоб ділитися ними в Інтернеті. Інфлюенсери також публікували контент про Барбі та заохочували до взаємодії через #БарбіФільм хештегом.

Конкурси, розіграші та пропозиції користувачів ще більше розширили видимість фільму. Поставивши соціальну взаємодію на перший план, кампанія створила надзвичайно привабливу, творчу підготовку до запуску фільму.

Великий бюджет дуже допоміг, але підхід до соціальних мереж зробив маркетинг дійсно успішним. Це перетворило шанувальників Барбі на захоплених амбасадорів бренду.

Ключові висновки

 • Помістіть вентилятори в центрі. Маркетинг заохочував шанувальників створювати контент і взаємодіяти один з одним, роблячи їх амбасадорами бренду. Цей рівень залучення є потужним.
 • Почніть маркетинг раніше. Присутність у соціальних мережах і діяльність почалися задовго до випуску, набираючи стійкий імпульс з часом.

4. Капіталізація мерчандайзингу

Роль мерчандайзингу в успіху фільму про Барбі значна. Успіх фільму допоміг Mattel заробити гроші на продажу іграшок і ліцензійних угодах.

Ось кілька ключових способів, як мерчандайзинг сприяв успіху:

 • Зав’язні іграшки та ляльки: Mattel випустила нові ляльки Барбі, ігрові набори та аксесуари, приурочені до виходу фільму. Це дозволяло дітям відтворювати сцени з фільму та грати з персонажами, допомагаючи зберегти Барбі в пам’яті.
 • Впізнаваність бренду: Бренд Barbie привернув увагу, демонструючи та рекламуючи іграшки Barbie під час показу фільму. Це викликало захоплення не лише від фільму, а й від усієї лінійки Барбі Mattel.
 • Потік доходу: Продажі товарів принесли фільму більше грошей, окрім продажу квитків. Mattel може отримати прибуток від продажу ляльок, іграшок та інших товарів шанувальникам фільму.
 • Розширене охоплення: Товари допомогли познайомити Барбі з новими, молодшими фанатами, які, можливо, не були достатньо дорослими, щоб подивитися фільм у кінотеатрах. Але вони все одно могли взаємодіяти з героями, граючи з іграшками.

Таким чином, обережне використання товарів до та під час виходу фільму підвищило обізнаність та продажі Барбі.

Товари та фільм працювали разом, щоб підвищити успіх один одного.

Ключові висновки

 • Почніть рано. Барбі не чекала виходу фільму, щоб випустити сувеніри. Вони викликали ажіотаж, випускаючи іграшки та продукти на ранній стадії, дозволяючи шанувальникам зацікавитися історією та персонажами.
 • Стратегічний таймінг. Випуск ключових ліній товарів та іграшок прямо перед прем’єрою фільму підтримує ажіотаж.
 • Просування між каналами. Барбі рекламувала свої товари в трейлерах та в інших видах маркетингу. Перехресне просування продуктів і сюжетних ліній у різних каналах підвищує обізнаність.
 • Використовуйте існуючу спільноту. Барбі вже мала сформовану базу шанувальників, які прагнули придбати товари ще до фільму. Маркетологи повинні використовувати існуючі спільноти.

5. Розширення прав і можливостей жінок проти. Феміністська ікона

джерело: InsightIAS

Барбі була суперечливою фігурою, коли мова зайшла про фемінізм.

Деякі люди критикують Барбі за просування нереалістичних стандартів краси та зміцнення гендерних стереотипів (Source).

Однак Барбі також розглядається як символ розширення можливостей для дівчат. Вона може надихнути їх на здійснення своїх мрій і зламати гендерні бар’єри.

Деякі люди вважають, що Барбі стає не просто ідеальною лялькою, але інші з цим не погоджуються. Кажуть, що фільм — лише довга реклама Mattel.

Зрозуміло, що роль Barbie Messaging як феміністської ікони в успіху фільму про Barbie є складною та відкритою для інтерпретацій.

Це одна з головних причин, чому Mattel, компанія, що стоїть за Барбі, намагається зробити ляльку більш інклюзивною та різноманітною.

Зараз ляльки Барбі бувають різних типів фігури, відтінків шкіри та зачісок. Серед них також є ляльки, натхненні такими реальними взірцями, як Фріда Кало та Амелія Ерхарт.

джерело: CNN

Ці дії розглядаються як спосіб залучити всіх і кинути виклик загальним уявленням про красу.

Фільм відкриває можливість продемонструвати Барбі в різних ролях і кар’єрах. І це показує Барбі як сильний персонаж, який більше, ніж просто зовнішність і покупки.

Ключові висновки

 • Зосередьтеся на розширенні можливостей і залученні. Роблячи Barbie більш різноманітною та надихаючою для дівчат, бренд виглядає актуальним і не застарілим.
 • Суперечка щодо використання важелів. Не цурайтеся зворотної реакції. Заохочуйте змістовне обговорення та демонструйте свій бренд/продукт як силу добра.
 • Розвиватися в ногу з часом має вирішальне значення. Протягом десятиліть Барбі адаптувалася, щоб відображати зміни культурних норм і залишатися актуальною. У фільмі Барбі зображена в різноманітних, привабливих ролях, які ламають стереотипи.
 • Автентичність важлива. Щоб зробити ваш бренд більш інклюзивним, дуже важливо, щоб зусилля були щирими, а не просто пустими словами.

6. Інтеграція Музики

джерело: www.capitalfm.com

Вірте чи ні, але музика відіграла вирішальну роль у величезному успіху фільму. Фільм підкреслив феміністичне послання, задіявши талановитих співачок і авторів пісень.

Крім того, саундтрек до фільму Барбі став популярним в Інтернеті та викликав ажіотаж перед прем’єрою.

Такі популярні виконавці, як Дуа Ліпа, Біллі Айліш і Сем Сміт, залучили більше шанувальників. Не дивно, що шанувальники цих музикантів захопилися музичним успіхом фільму.

джерело: people.com

Сам альбом став маркетинговим подарунком, оскільки пісні швидко поширювалися в соціальних мережах і потокових платформах.

Різноманітне поєднання музичних жанрів зробило саундтрек свіжим і привабливим для всіх вікових груп:

 • Танцювальні треки, натхненні диско, призначені для старших поколінь, які шукають ностальгії.
 • Потужний вокал надав емоційної глибини.
 • Бадьорі поп-гімни звучали серед дітей.

Різноманітність стилів створила повноцінне враження від прослуховування, привабливе для різних демографічних груп.

Пісні були запальні. Художниці були відомі. Музика та візуальні ефекти добре поєднувалися. Це був захоплюючий досвід, який перевершив очікування.

Ключові висновки

 • Використовуйте тенденції поп-культури та відомих виконавців, щоб викликати галас і розширити свою аудиторію.
 • Використовуйте музику як засіб для посилення емоційного залучення.

7. Створення очікування за допомогою саспенсу

Віддаючи все відразу, ви можете вкрасти вічну радість повільного розпакування подарунка. Барбі використовувала прийоми саспенсу та дражнення, щоб викликати збудження перед виходом фільму.

У трейлерах і зображеннях вони показали лише деякі деталі сюжету та проблиски світу Барбі. Трейлери показали веселий і барвистий стиль Барбі, але не розкрили важливі частини історії.

Короткі ролики представляли героїв без пояснення їхніх стосунків чи центрального конфлікту. Це вибіркове споглядання створює очікування побачити більше.

Крім того, несподіваний кастинг Марго Роббі та Раяна Гослінга запропонував унікальний поворот до Барбі та Кена. Проте їхній комедійний стиль залишався таємницею.

Крім того, ця історія мала сильний меседж про розширення прав і можливостей жінок і здивувала аудиторію. Це також трималося в дуже секретній формі.

Те, як вони говорили про фільм, викликало у людей захоплення, не видаючи зайвого.

Нарешті, оголошення нових акторів, таких як Америка Феррера, було ретельно витримано.

Шанувальникам було цікаво, як кожен актор впишеться у світ Барбі, оскільки нові персонажі з’являлися повільно.

Ключові висновки

 • Виділіть конкретні функції чи переваги, не показуючи, як вони вписуються в загальну картину. Залиште людей цікавими.
 • Подумайте про несподівані чи незвичайні партнерства, співпрацю або спікерів, щоб викликати шум і спекуляції.
 • Використовуйте такі фрази, як «Ти не повіриш…» або «Почекай, доки побачиш…», щоб створити передчуття, не видаючи всього наперед.

8. Маркетинг мемів

Є докази того, що маркетинг мемів зіграв певну роль в успіху фільму про Барбі.

Шанувальники створили меми, в яких порівнюють маркетинговий бюджет фільму з «Оппенгеймером». Ці меми викликали ажіотаж у фільмі.

Барбі та Оппенгеймер були різними жанрами, тому вони не конкурували, а доповнювали один одного. Фактично, інтернет-феномен отримав назву «Барбенхаймер» фанатами.

Warner Pros випустила рекламні зображення, спеціально розроблені для створення мемів, як-от Барбі в новому веселому вбранні та ситуації.

Шанувальники з ентузіазмом відреагували, створюючи та поширюючи меми в соціальних мережах. Меми включали все: від Барбі як космонавта, читання репу та відтворення сцен із різних фільмів.

Оскільки меми ділилися впливовими особами та звичайними користувачами соціальних мереж, вони відкрили фільм новій демографії за межами основного фанату Барбі.

Чудовий гумор Барбі зробив її сучасною та самосвідомою. Це змінило те, як міленіали та покоління Z сприймають бренд.

Меми також дозволили створити органічний ажіотаж без очевидних рекламних повідомлень.

Ключові висновки

 • Створюйте вміст, яким можна ділитися, і створювати мем-приманку. Рекламні зображення Барбі стали популярними мемами, тому що вони були кумедними, зручними та легкими для реміксів.
 • Мати почуття гумору. Меми процвітають завдяки смішному, нешанобливому та незвичному вмісту.
 • Слідкуйте за тенденціями. Будьте в курсі останніх форматів мемів і гумору, щоб створювати своєчасний актуальний вміст.

9. Пошукова оптимізація

Однією з маркетингових кампаній, яка сприяла успіху фільму, була реклама Google на тему Барбі, у якій зіграла Мег Столтер.

Рекламний ролик служив точкою зору Google щодо впливу фільму про Барбі.

Крім того, Google створив пасхальне яйце, яке забарвлювало сторінку результатів у рожевий колір, коли користувачі шукали «Барбі», Грета Гервіг, Марго Роббі чи Райан Гослінг.

З самого початку творці знали, що важливо бути видимими в Google і використовувати SEO. Нові трейлери, кліпи або фотографії були опубліковані на різних платформах, щоб збільшити пошукову видимість.

До виходу фільму Google Ads використовували багато. Вони націлювалися на конкретні слова та групи людей із цікавими повідомленнями та зображеннями.

Цей багатоканальний підхід до пошукової оптимізації пошукових систем і маркетингу, пов’язаного з Google, створив постійний шум і обізнаність, що призвело до значного продажу квитків.

Ключові висновки

 • Оптимізуйте вміст веб-сайту за ключовими словами, пов’язаними з вашим продуктом/послугою.
 • Постійно створюйте свіжий, привабливий вміст. Команда маркетингу регулярно випускала нові трейлери, кліпи та фотографії, щоб підвищити видимість у пошуках.
 • Зрозумійте пошукову поведінку та наміри вашої цільової аудиторії. Маркетологи Барбі знали, що шанувальники будуть шукати імена зірок, імена персонажів тощо.

Навчання маркетингу в Барбі

Шлях Барбі від суперечливої ​​ляльки до блокбастера з 1 мільярдом доларів — не що інше, як дивовижний.

Потрібне було ретельне планування, партнерство та креативний маркетинг, щоб знову зробити цей пластиковий значок актуальним.

Еволюція Barbie доводить, що прислухатися до своєї аудиторії та адаптувати повідомлення свого бренду – це потужно.

Тепер твоя черга.

Як ви можете використати ці уроки, щоб покращити свій маркетинг і охопити цільову аудиторію?

Запитайте себе:

 • Які партнерства можуть допомогти розширити ваше охоплення? Дивіться за межі своїх прямих конкурентів.
 • Як ви можете викликати значущі соціальні розмови та залучення користувачів? Зробіть це веселим та інтерактивним.
 • Який досвід вашого бренду «Барбі мрія»? Створюйте ажіотаж за допомогою захоплюючих заходів, які варті поширення.

Можливості безмежні, якщо ви смієте мріяти про велике!

Тож дійте, будьте сміливими та виводьте свій бренд у центр уваги.

Джерело: squeezegrowth.com

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.