Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 13.08.2023

Випробування “автобусом”. Як запобігти синдрому ключової особи у вашому бізнесі?

Знання, якими не діляться з іншими, можуть стати проблемою в майбутньому. Чи витримав би ваш бізнес випробування “автобусом”?

Уявіть собі, що ви тривалий час не можете з’являтися в офісі через те, що по дорозі на роботу потрапили під автобус. Це суто гіпотетично, звісно. Ми, насправді, бажаємо вам здоровʼя і багатьох та щасливих років життя. Та чи вижив би ваш бізнес в такій ситуації? Що, якби один з ключових членів вашої команди раптово отримав травму і не зміг би з’явитися на роботі протягом декількох місяців? Як швидко все почне розвалюватися? Якщо думка про втрату ключового члена команди звучить лякаюче, вам точно варто продовжити читання. Тому що запобігання синдрому ключової особи має бути головним пріоритетом для вас і вашого бізнесу.

Що таке синдром ключової особи?

Перш ніж ми перейдемо до конкретики того, як запобігти синдрому ключової особи, спочатку потрібно повністю зрозуміти, що це таке. Загалом, синдром ключової особи виникає тоді, коли бізнес сильно покладається на одну особу у виконанні критично важливих завдань або процесів. Найчастіше це власник, але це може бути будь-хто, хто має владні повноваження. Це може бути офіс-менеджер, який знає, коли і де оплачувати рахунки, як здійснювати банківські операції та нараховувати заробітну плату. Це може бути менеджер з продажу, який знає всі тонкощі вашої клієнтської бази, і без цієї людини ви напевно втратите своїх найкращих замовників. Або це може бути хтось інший у вашій компанії. Будь-яка посада, на якій член команди володіє знаннями, якими не ділиться з іншими, може стати проблемою в майбутньому.

Вживайте проактивних заходів

Щоб протидіяти небезпеці синдрому ключової особи, вам потрібно вжити проактивних заходів – забезпечити обмін знаннями та навичками в організації та їх документування в якості стандартної практики. І зробити це пріоритетом кожного дня.

1. Культура стратегічного підходу: сильна корпоративна культура, яка цінує обмін знаннями та перехресне навчання, має вирішальне значення для запобігання синдрому ключової особи. Співробітників слід заохочувати до співпраці, навчання один в одного та документування своїх процесів, коли вони беруться за нові завдання.

2. Систематизація та документування: заохочуйте працівників створювати процеси та документувати все, що вони роблять протягом дня. Це не лише захистить від втрати знань, але й впорядкує роботу та підвищить загальну ефективність. Вони можуть піти у відпустку або взяти тривалу відпустку і не турбуватися про те, що щось буде пропущено під час їхньої відсутності.

3. Перехресне навчання та дублювання: сприяйте перехресному навчанню членів команди, щоб переконатися, що кожен знає, як працювати на всіх посадах у вашій компанії. Наявність дублюючих кадрів може допомогти зменшити ризик операційних збоїв у разі відсутності ключової особи.

4. Відкрита комунікація: беріть участь у відкритих і чесних дискусіях з ключовою особою про важливість обміну знаннями та сприяння командному підходу. Заохочуйте їх бути наставниками для інших і пишатися своїм внеском у колективний успіх організації.

Зосередившись на цих чотирьох речах – культурі компанії, систематизації, перехресному навчанні та комунікації – ви зможете гарантувати, що ваш бізнес пройде випробування “автобусом” з блискучими результатами. Щасти вам!

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.