Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 29.08.2019

Високий VQ: де лідеру брати енергію?

 

До чого ви прагнете? Чого хочете досягти? Куди йдете? За якими цілями? Почавши відповідати на ці питання, ви зможете визначити ту спонукальну силу, яка рухає вами в соціальному житті і веде по кар’єрних сходах. Завдяки їй відкриваєте власну справу, вплутуєтеся в проекти, міняєте роботодавця і, зрозуміло, витрачаєте на це час. Час свого життя, зауважте! І, до речі, саме ця ж сила веде за вами людей. Причому не тільки веде, але і залучає інших.

Життєва енергія, що позначається нині модною абревіатурою «VQ», дає імпульси, завдяки яким ви кудись прагнете емоціями, думками і всім тілом. Філософія, скажете ви. Але будете так думати рівно до тих пір, поки не відчуєте, що сили-то цієї більше немає.

Так що ж робити, якщо відчуття загрози втрати цієї сили наближається і наростає? Що робити, якщо ви вже давно перебуваєте в спустошенні  і пора б шукати вихід … або вхід?

Вітальна (життєва) енергія – те, що дає сили руху

Отже, трохи теорії. Як пам’ятається ще з курсу шкільної біології, енергія в живому організмі – як мінімум результат переробки та перетворення деяких вихідних поживних речовин. У що переробляються вуглеводи / жири / вітаміни в вашому організмі? В дорогу на роботу, переговори з клієнтами, особливу розумову діяльність – скажете ви. І матимете рацію, тому що нашим організмом управляють цілком первісні біологічні механізми, більш масштабні, ніж говорильня або стукіт по клавішах комп’ютера.

Проаналізуємо ваші успіхи у фітнесі або спорті. Щоб відвідувати тренування, ви їсте повноцінні білки, швидкі і повільні вуглеводи, вітаміни, мінерали … Для чого? З метою підняти більшу вагу або підвищити тривалість пробіжки? Звичайно, ні! Для рельєфу м’язів? І знову ні! Ми переробляємо білки, жири і вуглеводи, спалюючи їх в роботі на тренажерах для якоїсь більш значущої та істотно еволюційної мети. А саме – бути привабливими для осіб протилежної статі з метою продовження свого генофонду; з віком – пожити трохи довше. І все! Ці цілі змушують нас витрачати і час, і ресурси, надаючи сенс і енергію фізичним працезатратам. Причому, чим більше бажані цілі, тим енергійніше на них витрачається все більша кількість сил.

Вітальна енергія живиться силою ваших поточних мотивів

Щоб ваші кар’єрні, бізнесові та інші ділові та соціальні цілі наповнилися бурхливою дикою енергією, потрібні потужні первісні цілі рівня інстинктів. Не вірите? А що, на вашу думку, управляє енергією, спрямованою на заробіток “великого чорного” Мерседеса? Все це фасадні «медалі» альфа-домінантності в дикому первісному світі. А дорога освіта спадкоємцям – чи не те саме забезпечення найкращого виживання своїм генам? І хіба це не найбільш адекватний «мотивуючий» мотив для всього живого?

Такі цілі рухають створенням і розвитком більшості бізнесів і їхніх ініціаторів в період становлення. Те ж можна сказати і про найманий менеджмент: першопричина всіх кар’єрних «рухів» – матеріальні ресурси, тобто забезпечення собі і своїм нащадкам найкращих умов для фізичного виживання.

Однак ці самі «виживальні» цілі, які часто трохи довше, ніж передбачалося затримуються в голові їх носія, на певному етапі призводять до ступору – жорстоким і прихованим життєвим кризам. І відсутність енергії – найперший симптом.

Якщо ви заздрите «успішній» людині під 50, яка по-павичому демонструє топ-моделізм своєї супутниці або яскравий дорогий аксесуар, знайте: при всій своїй забезпеченості він застряг в первісному добуванні собі на хліб. Така людина роками перебуває в найжорстокішій особистісній кризі, а його решта енергія VQ витрачається на підтримку свого образу, оскільки інших мотивів для ефективного генерування цієї самої VQ у нього в організмі немає.

Втрата енергії – перший симптом втрати правильних смислів

Для повноцінного розуміння рушійних сил слід розібратися не тільки в суті і походження цієї самої VQ, але і в першу чергу в життєвих мотивах, що забезпечують в вашому фізичному і ментальному тілі достатній рівень життєвої енергії. На різних етапах життя людини ці мотиви різні і вони пов’язані не тільки з діловими успіхами. Те, що відбувається у вашій кар’єрі або бізнесі – лише віддзеркалення, природний наслідок вашого внутрішнього стану. Якщо ви відчуваєте, що з наповненням і реалізацією вашої VQ виникають складності, варто розібратися, на якому життєвому етапі ви застрягли. Тільки відповівши на це питання, можна буде знайти і змоделювати правильні сенси, які відповідають вашому нинішньому статусу і ситуації.

До речі, психотравми часто є рушійною силою значних «рухів». Але на певному етапі вони стають гальмом, буквально пожирають і розпорошують в порожнє життєву енергію носія. В цьому випадку працювати над вітальною енергією потрібно в дві руки – прибирати внутрішні завали, розчищати видиму і зрозумілу дорогу мотивів, шукати значущі саме у вашій ситуації смисли. Тільки тоді ви зможете притягнути до себе і утримати правильних і потрібних для виконання ваших цілей людей.

Якщо ви сподіваєтеся вирішити питання втрати життєвої енергії, пройшовши мотиваційний тренінг з особистісного росту або послухавши кар’єрних коучів і мудрих бізнес-консультантів, то смію вас розчарувати, що кризи, як і вітальна енергія, – сфера зовсім не ділова, а особиста, суто психологічна. Чарівний пендель і «правильно поставлені питання» тут не допоможуть. Наша навколишня дійсність – похідне нашої внутрішньої, тому відновлення потоку життєвої енергії повинно починатися з пошуку і рятування від психотравм.

Автор: Олег Катюхін, керуючий власник бізнесів в сфері медицини та фармацевтики, консультант по психомаркетингу і психоменеджменту.

Джерело: www.sbr.in.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.