Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 21.12.2022

Втрата запасу ходу електромобіля взимку та в холодну погоду

Чи втрачають електромобілі запас ходу при низьких температурах? Так, деякі електромобілі можуть втрачати до 35% свого запасу ходу в умовах замерзання, але кожна модель поводиться по-різному, як ілюструє дослідження.

Всі електромобілі мають певну втрату запасу ходу в холодну погоду. Для власників електромобілів у холодному зимовому кліматі, наприклад, на півночі Сполучених Штатів, щоденна поведінка під час водіння та зарядки повинна бути скоригована в ці місяці.

Це погана новина. Хороша новина полягає в тому, що ця втрата діапазону є тимчасовою і не завдасть довгострокової шкоди вашому акумулятору. З таненням льоду та підвищенням температури очікуваний запас ходу вашого автомобіля при повному заряді повинен повернутися до норми.

Чому холодна погода впливає на запас ходу електромобіля?

Зменшення запасу ходу взимку відбувається з кількох причин. Двома основними факторами, що впливають на це, є хімічний та механічний.

 • Хімічні та фізичні реакції в акумуляторі відбуваються повільніше при низьких температурах. Це знижує потужність електромобіля. Холодні температури гальмують хімічні реакції і діють як опір, що уповільнює фізичні процеси.
 • Електромобілі повинні виробляти власне тепло. Двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ), які приводять у рух традиційні автомобілі, напрочуд неефективні. Вся енергія, яку автомобілі з ДВЗ не використовують для руху вперед, перетворюється на “відпрацьоване тепло”, яке, як правило, є просто втраченою енергією. Однак у холодну погоду автомобілі з ДВЗ перенаправляють це відпрацьоване тепло від двигуна на обігрів салону. З іншого боку, електромобіль має набагато ефективніший двигун, який не виробляє стільки тепла. У холодну пору року наявне тепло двигуна спрямовується на обігрів самої батареї, а це означає, що для обігріву салону потрібне джерело живлення. Обігрівачі салону, як правило, живляться від високовольтної батареї, зменшуючи кількість заряду батареї, що залишається для водіння.

Кілька організацій вивчали ці ефекти, але вони часто проводилися в лабораторних умовах або лише на декількох автомобілях. Цей дослідницький проект включає набагато більший набір даних. Замість десятків транспортних засобів ми аналізуємо тисячі, і записуємо їх характеристики в реальних умовах водіння.

Наприкінці цієї статті є також деякі поради, до яких ми прийшли в ході боротьби з втратою запасу ходу взимку для наших колег-водіїв електромобілів.

Нове у дослідженні 2022 року: ми включили дані, які показують фактичний, реальний зимовий запас ходу в реальних умовах водіння для Ford Mustang Mach-E, Nissan LEAF, всіх моделей Tesla та Volkswagen ID.4. Ці перевірені значення зимового запасу ходу відображають середні спостережувані дані для різних водіїв у широкому діапазоні випадків використання.

Електромобілі реагують на зиму дуже по-різному

На цьому графіку порівнюються 14 популярних моделей електромобілів, щоб показати втрату запасу ходу в різних умовах водіння. Вона включає в себе агреговані та анонімні дані з 7000 автомобілів у спільноті Recurrent з усіх Сполучених Штатів, а також десятки тисяч точок даних з бортових пристроїв, які надають дані про використання енергії.

Орієнтовний зимовий діапазон для декількох автомобілів був оновлений у 2022 році, щоб відобразити зимовий діапазон, який ми перевірили за допомогою реальних даних.  

Підтверджені показники зимового запасу ходу включають всі реальні змінні, такі як нерівності місцевості, різні швидкості руху та використання, а також календарне старіння акумуляторних батарей автомобіля. Вони показують середні очікування для зимових умов водіння в ряді реальних випадків використання.

Оціночні зимові діапазони (Estimated Winter Range) засновані на даних бортової телематики і відображають власні розрахунки діапазонів та програмне забезпечення OEM-виробників. Підтверджені зимові діапазони (Verified Winter Range) засновані на оригінальних періодичних дослідженнях з використанням комбінації бортових пристроїв і даних про використання в реальному часі, які надають понад 35 000 точок даних.

Audi e-tron: зимовий запас ходу 

Модель або комплектація: Premium Plus

Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 93% від початкового діапазону EPA
Запас ходу при 70F (21 °С) : 101% від початкового діапазону EPA

e-tron – це перший повністю електричний автомобіль Audi, який оснащений висококласною технікою та робочими характеристиками, на які очікують водії Audi. Незважаючи на безліч функцій комфорту та розкоші, його велика батарея забезпечує відносно невелику кількість миль для його розміру. Оскільки e-tron був випущений у 2019 році, вплив холодної погоди добре відомий, і Audi вживає додаткових заходів для збереження запасу ходу в зимових умовах.

e-tron оснащений тепловим насосом для обігріву салону без розряду високовольтної батареї, і може утилізувати до 3 кВт відпрацьованого тепла від електродвигуна. Енергозберігаючі сидіння з підігрівом також входять в стандартну комплектацію, а в екстремальних температурах телематична система інформує водія про обмежену продуктивність.

Ця таблиця включає всі модельні роки, хоча є деякі відмінності. До 2021 року e-tron поставлявся з опціональним пакетом для холодної погоди з адаптивними склоочисниками, підігрівом форсунок омивача, задніми сидіннями з підігрівом та підігрівом високовольтної акумуляторної батареї. Починаючи з 2021 року, зимовий пакет було знято з виробництва, але підігрів сидінь, чотиризонний клімат-контроль та підігрів керма тепер входять до стандартної комплектації. Функція передпускового підігріву також є стандартною, але власники попереджають, що для підігріву акумулятора від мережі, а не від батареї, її необхідно налаштовувати за допомогою додатку MyAudi, а не безпосередньо в автомобілі.

BMW i3: зимовий запас ходу 

Модель або комплектація: Акумулятор 42 кВт-год
Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 74% від початкового діапазону EPA
Спостережуваний запас ходу при 70F (21°С): 98% від початкового діапазону EPA

BMW i3 не схожий на ідеальний автомобіль для зимової погоди, оскільки це невеликий задньопривідний хетчбек. Крім того, він не має паритетного запасу ходу з іншими лідерами електромобілів, такими як 250-мильний Chevy Bolt, тому кожна миля втрати запасу ходу буде помітною.

Цей маленький BMW явно відчуває втрату запасу ходу взимку при низьких температурах. Але майте на увазі, що багато моделей i3 в США оснащуються тепловим насосом, а деякі – розширювачем запасу ходу на бензині (так званим REx). Обидві ці функції допомагають зберегти запас ходу при низьких температурах.

Chevy Bolt: зимовий запас ходу 

Модель або комплектація: Акумулятор 60 кВт-год
Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 66% від початкового діапазону EPA
Запас ходу при 70F (21°С): 98% від початкового діапазону EPA

Chevy Bolt був раннім піонером, пропонуючи вражаючий діапазон на батареї скромних розмірів. Bolt не поставляється з багатьма дзвіночками або свистками, але він надзвичайно популярний у спільноті електромобілів. 

Власники Bolt відзначають, що оцінки бортового запасу ходу дуже чутливі до зовнішніх температур, і доступний запас ходу може значно знизитися навіть в помірних умовах. На щастя, 250-мильний номінальний запас ходу означає, що навіть зменшений фактичний запас ходу повинен бути нормальним для більшості щоденних поїздок. Ми отримали повідомлення з Аляски, що Bolt може втратити половину свого запасу ходу при температурі -40 F (=> -40°С), але, на щастя, більшість водіїв не побачать таких температур.

На діаграмі нижче показано оцінку бортового запасу ходу в залежності від денної температури, об’єднану для більш ніж 1200+ Chevy Bolt. Ви можете бачити, що хоча оцінки запасу ходу знижуються і в спеку, вони набагато чутливіші до холоду.

Інструкція Bolt рекомендує залишати автомобіль підключеним до мережі (звичайно, зі зменшеним максимальним зарядом), коли дуже холодно або дуже жарко, щоб система терморегуляції не виснажувала батарею. У більш м’які зими система терморегулювання Bolt не вмикається при вимкненому автомобілі, дозволяючи акумулятору охолонути і прогріває його лише при включенні автомобіля.

Chevy Volt: зимовий запас ходу

Модель або комплектація: 18.4 кВт-год акумулятор
Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 69% від початкового діапазону EPA
Спостережуваний запас ходу при 70F (21 °С): 100% від початкового діапазону EPA

Chevy Volt випускається з 2011 року, і хоча виробництво закінчилося в 2019, він все ще входить до п’ятірки найпопулярніших вживаних електромобілів. У ранньому прес-релізі для Volt, GM запевняє, що його інженери враховують зимову погоду і мають системи для забезпечення водіння навіть тоді, коли на вулиці мороз. Перевага водіння гібридного електромобіля на морозі полягає в тому, що двигун може перемикатися між електричним і двигуном внутрішнього згоряння, оскільки двигун внутрішнього згоряння буде виробляти “відпрацьоване тепло”, яке можна використовувати для обігріву акумулятора і салону.

Volt був одним з перших піонерів попереднього кондиціонування автомобілів, що дозволило водіям дистанційно підігрівати свій автомобіль за допомогою додатку. Попередня підготовка дозволяє салону прогріватися, поки автомобіль все ще підключений до мережі, отримуючи енергію від електромережі, а не від акумулятора транспортного засобу. Оскільки для обігріву салону потрібно більше енергії, ніж для підтримки постійної температури, це, безумовно, допомагає Volt підтримувати свій запас ходу в холодну погоду. Volt також поставляється з підігрівом сидінь, які є чудовим варіантом з низьким споживанням енергії, щоб зігріти водія та пасажира на передньому сидінні.

Нарешті, Volt використовує двигун внутрішнього згоряння для уловлювання тепла, коли досить холодно. Як пояснює GM, “При мінусових температурах двигун буде періодично вмикатися і вимикатися, нагріваючи охолоджуючу рідину для створення запасу теплової енергії, яка потім використовується для обігріву повітря в салоні. Використання тепла двигуна таким чином забезпечує більш швидке розморожування скла та обігрів задніх сидінь, ніж отримання енергії від акумулятора”.

Ford Mustang Mach-E: зимовий запас ходу

Модель або комплектація: Преміум AWD
Підтверджений діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 65% від діапазону EPA
Спостережуваний діапазон при 70F (21 °С): 93% від початкового діапазону EPA

Mustang Mach-E був випущений у 2021 році з великими фанфарами та періодичними суперечками щодо присвоєння знаменитого імені Mustang. Він не був на дорозі багато зим, але він поставляється зі стандартними налаштуваннями в додатку, такими як попереднє кондиціонування та підігрів салону.

Однак, Ford не встановив тепловий насос, покладаючись на резистивне опалення, яке, як відомо, має великий вплив на зимовий запас ходу, оскільки енергія повинна бути отримана від високовольтної батареї, щоб генерувати тепло.

На діаграмі нижче пунктирна лінія представляє реальний діапазон з 35 000 точок даних. Суцільні лінії показують бортовий запас ходу, який відображається на приладовій панелі та за допомогою телематики. Бортова діагностика Ford дуже близька до реального діапазону за багатьох температур.

Що стосується керованості, то багато водіїв відзначають відмінну керованість на снігу та льоду, але закликають зацікавлених покупців придбати повний привjд, якщо вони живуть там, де можуть випадати зимові опади.

Hyundai Kona Electric: зимовий запас ходу

Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 93% від початкового діапазону EPA
Запас ходу при 70F (21 °С): 112% від початкового діапазону EPA

Hyundai Kona – це добре відомий невеликий позашляховик марки, який поставляється як в електричній, так і в ДВЗ-версії. Це менш поширений транспортний засіб у спільноті Recurrent, з приблизно 100 активними моделями, але не через недостатню задоволеність власників або недостатню керованість взимку. В цілому, Kona EV добре показує себе взимку – його запас ходу досить великий, а двигун FWD добре показує себе на снігу та льоду.

Провідний у галузі тепловий насос доступний у канадських та європейських електромобілях Kona EV, але він не був доступний для всіх модельних років у США до 2023 року. Починаючи з моделей цього року, тепловий насос входить до оновлених комплектацій SEL та Limited, тож ми з нетерпінням чекаємо, як це вплине на зимовий запас ходу. У 2020 році на деяких ринках США був доступний додатковий підігрівач акумулятора, який допомагав заряджати батарею в холодну пору року, а також пакет “комфорт і зручність”, який допомагає пом’якшити втрату запасу ходу в зимовий період. Здається, це також буде включено в 2023 модельний рік для комплектацій SEL та Limited. З того, що ми знаємо на даний момент, підігрівач акумулятора працює тільки тоді, коли автомобіль увімкнений, тому просто залишити його підключеним до мережі недостатньо, щоб підготувати акумулятор. Існує обмежена кількість повідомлень від водіїв Kona EV, незадоволених спекою, хоча вимкнення режиму “Eco” часто вирішувало цю проблему.

Jaguar I-PACE: зимовий запас ходу

Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 97% від початкового діапазону EPA
Запас ходу при 70F (21 °С): 100% від початкового діапазону EPA

Jaguar I-PACE – один з небагатьох по-справжньому розкішних автомобілів у цьому списку, і на додаток до свого стилю та дизайну, він відомий тим, що має велику, але дуже неефективну батарею. Залишається предметом дискусій, чому батарея I-PACE дає так мало миль на кВт/год. Хоча в нашій спільноті водії впевнено проїжджають 200+ миль, навіть на найстаріших моделях.

Незважаючи на видиму кривизну графіка, I-PACE втрачає лише близько 10 миль запасу ходу в холодну погоду, що становить лише близько 5% від загального запасу ходу, який втрачається при температурі близько нуля. Це пов’язано з використанням теплового насосу для контролю температури в салоні I-PACE, а не високовольтної батареї.

I-PACE також може похвалитися складною системою терморегулювання, яка відводить відпрацьоване тепло від двигуна для підігріву акумулятора або салону, коли це необхідно, допомагаючи зберегти запас ходу.

Nissan LEAF: зимовий запас ходу

Модель або комплектація: SL/SV Plus Акумулятор 62 кВт-год
Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 91% від початкового діапазону EPA
Запас ходу при 70F (21 °С): 105% від початкового діапазону EPA

LEAF від Nissan був піонером електромобілів в доступному його варіанті. На жаль, він також отримав репутацію погано працюючого в екстремальних умовах спеки та холоду. Це, ймовірно, пов’язано з тим, що Nissan вибрав пасивну систему терморегулювання батареї.

Ось що ми, компанія Nissan, розповідаємо про водіння при низьких температурах:

Рекуперативне гальмування обмежене, оскільки батарея не може заряджатися так швидко.

 • Чим холодніше на вулиці, тим менший рівень заряду може утримувати батарея Nissan LEAF.
 • Компанія Nissan не рекомендує зберігати літій-іонну батарею при температурі нижче -13F ( -25 °С) більше семи днів. Це може призвести до замерзання акумулятора. Однак у посібнику з експлуатації LEAF 2018 року рекомендується не зберігати його при температурі нижче -1F (-18 °С).
 • Підігрівач акумулятора (якщо він є) вмикається, коли температура акумулятора становить -1F (-18 °С), і вимикається після досягнення 14F (-10 °С).
 • Якщо LEAF оснащений підігрівачем акумулятора, то він не буде працювати нижче 15% заряду, а зарядний шнур від’єднується від автомобіля.

Tesla Model 3: зимовий запас ходу

Модель або комплектація: Long Range
Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 49% від початкового діапазону EPA
Спостережуваний діапазон при 70F (21 °С): 58% від початкового діапазону EPA

Взимку Tesla відома двома речами: дуже активною системою терморегулювання, яка спрацьовує як при високих, так і при низьких температурах, і жорстким контролем бортових оцінок запасу ходу, які бачать водії. Як показано нижче, дані приладової панелі Моделі 3 свідчать про те, що доступний запас ходу майже не змінюється в холодних або спекотних умовах.

Така відсутність реакції взимку пояснюється тим, що бортові комп’ютери Tesla синтезують постійний досвід. У реальному світі водії дійсно відчувають менший запас ходу взимку і влітку.

Починаючи з 2022 року, ми додали спостережувані реальні коливання запасу ходу до наших даних про Tesla. Пунктирна лінія нижче показує запас ходу за даними бортових пристроїв та споживання енергії. Це показує більш очікуване зниження зимового запасу ходу, хоча система терморегулювання Tesla все ще чудово контролює втрату запасу ходу в холодну погоду.

Tesla також обмежує рекуперативне гальмування взимку, щоб захистити батарею від пошкодження на морозі. Як тільки автомобіль прогріється, рекуперативне гальмування повернеться. Аналогічно, зарядка вашої Tesla на суперчарджері буде повільною, поки батарея не прогріється, тому Tesla рекомендує трохи проїхати, перш ніж використовувати зарядну станцію.

Згідно з тестами Норвезької автомобільної федерації у 2020 році, Tesla Model 3 показала скорочення запасу ходу на 34%. Умови випробувань показують тільки одну точку даних для спостережуваного зимового діапазону, і Model 3, яка тестувалася, не включала тепловий насос, який тепер входить в стандартну комплектацію. Тепловий насос збільшить запас ходу в холодну погоду.

Tesla Model Y: зимовий запас ходу

Модель або комплектація: Long Range AWD
Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 48% від початкового діапазону EPA
Спостережуваний діапазон при 70F (21 °С): 66% від початкового діапазону EPA

У той час як система опалення Model 3 використовувала відпрацьоване тепло двигуна лише для підігріву самої батареї, в Model Y використовується більш досконала система теплового насоса, яка допомагає регулювати температуру без використання високовольтної батареї. Запатентована система опалення Model Y натякає на “загалом 12 режимів опалення та 3 режими охолодження. Система навіть використовує теплову масу акумулятора для зберігання тепла. Потім батарея може бути використана як джерело тепла, коли ми витрачаємо теплову енергію, накопичену в акумуляторі”.

Якщо термодинамічні деталі цього звучать цікаво, рекомендуємо прочитати більше про те, як Model Y змінює правила гри в сфері опалення електромобілів. Пам’ятайте, що ви можете по-справжньому використати ефективність опалення Model Y, попередньо підготувавши автомобіль та консервативно використовуючи обігрівачі салону.

Tesla Model S: зимовий запас ходу

Модель або комплектація: 75D
Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 45% від початкового діапазону EPA
Запас ходу при 70F (21 °С): 58% від початкового діапазону EPA

Tesla Model S була оригінальною Tesla для масового ринку, випущеною в 2012 році після того, як популярність родстера зробила Tesla загальновідомим брендом. Хоча вона, як правило, вважається моделлю вищого класу, на відміну від більш поміркованих за ціною моделей 3 і Y, S спочатку не була оснащена складною технікою для зимової погоди, про яку йшлося вище. Однак, починаючи з минулої зими, всі нові моделі тепер оснащуються технологією теплового насоса.

Зауважте, що в наші дані щодо перевіреного зимового діапазону ми включаємо старіші моделі, які не оснащені тепловим насосом, що може зменшити загальний зимовий діапазон.

Tesla Model X: зимовий запас ходу

Модель або комплектація: 75D
Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 48% від початкового діапазону EPA
Спостережуваний запас ходу при 70F (21 °С): 55% від початкового діапазону EPA

Model X – це позашляховик, побудований на платформі Model S і представлений на ринку з 2016 року. Як X, так і S поставляються з опціональним пакетом Subzero Weather Package, який включає будь-яку або всі перелічені нижче опції, залежно від року випуску та пакету програмного забезпечення:

Підігрів задніх сидінь
Підігрів керма
Підігрів форсунок омивача
Обігрівач склоочисників лобового скла
Обігрів бічних дзеркал заднього виду
Обігрівачі камер

Всі ці функції допомагають зменшити залежність від енергоємного обігріву салону та розморозити необхідні компоненти автомобіля. Звісно ж, легко задати час виїзду та попередньо підготувати автомобіль і акумулятор. А з 2021 року Model X тепер оснащується ще й тепловим насосом.

На лінії спостережуваного діапазону нижче, нерівності в даних з лівого боку діаграми представляють собою відхилення даних від норми. По мірі того, як ми будемо збирати більше даних про холодну погоду, ця діаграма буде оновлюватися.

VW e-Golf: зимовий запас ходу

Модель або комплектація: Акумулятор на 36 кВт-год
Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 88% від початкового діапазону EPA
Запас ходу при 70F (21 °С): 111% від початкового діапазону EPA

VW e-Golf – це електрифікована версія улюбленого Golf, яка передувала широко розрекламованим версіям ID.3 та ID.4. Водії VW зі стажем скажуть вам, що водіння e-Golf в зимових умовах має звичні хорошу тягу та керованість, але ті, хто має лише резистивний обігрів, скаржаться на значне зменшення запасу ходу взимку. Замість того, щоб використовувати енергоємний обігрів салону, VW рекомендує використовувати опціональні сидіння з підігрівом та дистанційно попередньо підготувати салон, встановивши час виїзду. За кордоном і в Канаді e-golf доступний з пакетом для холодної погоди, що включає підігрів дзеркал і лобового скла, але може бути важко знайти ці функції на вітчизняних моделях.

Тепловий насос входить в деякі преміальні комплектації в США і рекомендується для жителів північних регіонів з більш суворими зимами. Volkswagen застерігає від залишення електромобіля при температурі нижче -13F (-25°С) більше ніж на кілька днів через ризик замерзання акумулятора. Через менший загальний розмір акумулятора (24-35 кВт-год), ми рекомендуємо попередньо підготувати його перед виїздом на холод.

VW ID.4: зимовий запас ходу

Модель або комплектація: Акумулятор на 82 кВт-год
Спостережуваний діапазон при 20-30F (-7 до -1 °С): 66% від початкового діапазону EPA
Запас ходу при 70F (21 °С): 94% від початкового діапазону EPA

Volkswagen ID.4 – одна з новинок у світі електромобілів. Він поставляється з повним приводом, підігрівом керма та передніх сидінь, а також дистанційним передпусковим підігрівом. У конфігурації AWD автомобіль також поставляється з підігрівом лобового скла. Однак в обох комплектаціях обігрівач салону є резистивним, а не використовує тепловий насос, тому він помітно споживає енергію акумулятора. Однак, якщо вам потрібен тепловий насос, спробуйте знайти канадську модель. Тепловий насос також не є обов’язковим для європейських моделей ID.4s. Volkswagen переконаний, що з попереднім кондиціонуванням та використанням елементів салону з підігрівом, тепловий насос буде зовсім не потрібен.

Поради щодо уникнення втрати запасу ходу взимку

 • Попереднє кондиціонування. Попередній підігрів доступний у більшості електромобілів з додатком в телефоні, який дозволяє прогріти акумулятор і салон ще до того, як ви сядете в автомобіль. Деякі автомобілі також пропонують пакет “зимова погода”, який спеціально розроблений для підтримання температури акумулятора в ідеальній зоні. 
 • Приготуйтеся до більш тривалого часу зарядки. Щоб захистити високовольтну батарею, багато автомобілів обмежують напругу зарядки, коли батарея холодна. Система терморегулювання зазвичай знімає обмеження напруги, коли батарея стає достатньо теплою для безпечного отримання повного заряду. 
 • Прогрійте акумулятор перед зарядкою. Виходячи з вищесказаного, якщо ваш автомобіль має попередню підготовку акумулятора, яка часто є частиною пакету “зимова погода”, перед зарядкою доведіть акумулятор до кімнатної температури. Крім того, зарядка відразу після поїздки забезпечить потрібну температуру акумулятора.
 • Використовуйте підігрів сидінь та рульового колеса, а не лише клімат-контроль. Ці функції споживають менше енергії і направляють тепло на водія або пасажирів, а не поширюють тепле повітря по салону.
 • Вимкніть рекуперативне гальмування для їзди взимку, оскільки дороги можуть бути зледенілими або холодними. У вас буде можливість використовувати гальма частіше, ніж у помірних умовах. Рекуперативне гальмування також може бути обмежене системою керування акумуляторною батареєю, якщо батарея холодна, оскільки холодна батарея не може заряджатися так швидко, як тепла.
 • Вимкніть деякі апаратні функції, наприклад, бічні дзеркала, які складаються автоматично. Якщо погода опускається нижче нуля, бічні дзеркала можуть пошкодитися або замерзнути і застрягти.
 • Зберігайте вашу Tesla підключеною до мережі. Tesla мають дуже активне терморегулювання, тому, якщо ви збираєтеся відвідати родину на свята або вирватися на пляж на тиждень, подумайте про те, щоб знизити поріг заряду приблизно до 70% і залишити автомобіль підключеним до мережі. Таким чином, автомобіль зможе отримувати енергію з розетки, щоб зігрітися, а не використовувати батарею. В іншому випадку ви можете стикнутися з нижчою ємностю акумулятора, ніж очікувалося.

Джерело: www.recurrentauto.com

Автор: Jon Witt

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.