Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 15.07.2023

В першій половині 2023 року VW Group вдалося збільшити продажі автомобілів

У першому півріччі концерн VW зміг значно покращити свої продажі. По всьому світу було поставлено 4,372 мільйона автомобілів усіх брендів групи, що на 12,8 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомила компанія у Вольфсбурзі в п’ятницю (14.07.2023). Це відбулося в основному завдяки кращому постачанню запчастин, ніж рік тому, коли вузькі місця в постачанні негативно вплинули на виробництво.

Однак у порівнянні з попереднім місяцем зростання помітно сповільнилося. У травні продажі все ще зросли на 16%, але в червні збільшення становило лише 5,7%. Volkswagen розпочав рік зі значним відставанням у виконанні замовлень через минулорічні “вузькі місця” у постачанні, які, за попередньою інформацією, зараз вирішуються. В результаті терміни поставок вже значно скоротилися.

З іншого боку, новий бізнес останнім часом викликає занепокоєння, особливо у сфері електромобілів, на які нещодавно припадало 7,4 відсотка поставок. “Ми бачимо, що електрична мобільність, на жаль, не сприймається так, як ми всі, включаючи політиків, собі уявляли”, – сказала Даніела Кавалло, голова виробничої ради, в інтерв’ю “Braunschweiger Zeitung” (п’ятниця). Причинами цього є високі закупівельні ціни, скорочення субсидій та високі ціни на електроенергію.

Ситуація покращується

Тим часом, за словами Хільдегард Вортманн (Hildegard Wortmann), члена правління Audi та керівника відділу продажів групи, ситуація знову покращується: “З травня ми спостерігаємо тенденцію до збільшення кількості замовлень, після певного небажання з боку наших клієнтів на початку року через скорочення програм субсидування, іноді тривалий час очікування та високу інфляцію. Зважаючи на нещодавнє значне скорочення термінів доставки, вона очікує, що ця тенденція збережеться.

До кінця червня Група змогла поставити більше автомобілів, особливо в Західній Європі. Тут було продано 1,64 мільйона автомобілів, що майже на 27% більше, ніж роком раніше. З іншого боку, продажі в Китаї, найважливішому ринку, в червні знову стали негативними. Після слабкого початку року VW нещодавно досягнув там значних успіхів. У червні продажі впали на 14,5 відсотка. VW пояснив це скасуванням податкових пільг в країні рік тому, які сприяли зростанню продажів у тому ж червні.

Основний бренд VW слабший за свої сестринські бренди

В цілому, основний бренд – Volkswagen – також продемонстрував значно слабші результати, ніж його сестринські бренди: у червні світові поставки бренду були на 2,4% нижчими за минулорічний рівень, тоді як у першому півріччі вони все ще зростали на 7,2%. Значно сильніше зростання зафіксовано у Seat/Cupra (плюс 28,1%), Skoda (плюс 19,9%) та Audi (плюс 15,5%).

У тристоронній битві виробників преміум-класу з BMW і Mercedes-Benz бренд Audi зміг вирватися вперед. У першому півріччі бренд BMW зріс лише на 4,7 відсотка, а Mercedes-Benz – на шість відсотків. Однак, маючи більше одного мільйона поставок кожна, обидві марки все ще явно випереджали Audi, яка поставила 907 000 автомобілів.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.