Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 14.08.2023

В Сан-Франциско роботам-таксі дозволили працювати на комерційній основі

Десятки безпілотних автомобілів у Сан-Франциско зачаровують туристів, але транспортні оператори та деякі мешканці часто бачать у них перешкоду для руху. Незважаючи на всі побоювання, тепер їм дозволено заробляти гроші на автомобілях без водіїв по всьому місту.

Сан-Франциско стає унікальним полігоном для випробування послуг роботаксі. Компанії Waymo і Cruise отримали принциповий дозвіл на цілодобове перевезення платних пасажирів по всьому місту, навіть без водія, який забезпечує безпеку. Каліфорнійський регуляторний орган CPUC своїм рішенням у п’ятницю ввечері подолав опір міських транспортних операторів і деяких мешканців.

 

Завдяки розширеному дозволу, після мільярдних інвестицій, з’явилася можливість вперше випробувати у великих масштабах, наскільки добре працює бізнес-модель з самокерованими автомобілями. Автомобілі дорогі, тому вони повинні використовуватися на повну потужність якомога довше і приносити прибуток. У Сан-Франциско понад 10 000 людей пропонують послуги водіння, нещодавно визнав бос компанії Cruise Кайл Фогт. “Але, звичайно, ці водії не працюють по 20 годин на добу, як роботи-таксі”, – зазначив він. Фогт бачить місце для кількох тисяч автономних таксі у великих містах.

Критики стверджують, що безпілотні автомобілі іноді блокують дороги через помилки в програмному забезпеченні, перешкоджаючи руху і роботі екстрених служб. В інтернеті з’являються відеозаписи очевидців, які показують, як “круїзні” автомобілі забивають перехрестя. Прихильники ж бачать перевагу у вищому рівні безпеки, оскільки комп’ютери за кермом, на відміну від людей, не можуть відволікатися.

Сучасні транспортні засоби на дорозі без людини за кермом

Роботаксі Waymo

Waymo є дочірньою компанією Google, Cruise належить автомобільному гіганту General Motors. Обидві компанії роками тестують безпілотні автомобілі в Сан-Франциско.  

Після прийняття рішення Waymo оголосила, що комерційні операції з безпілотними роботаксі повинні початися в найближчі тижні. Крім того, більше людей зможуть скористатися послугою. У списку очікування вже зареєструвалося понад 100 000 зацікавлених осіб, тому він буде опрацьовуватися поетапно.  

Cruise розглядає Сан-Франциско як ідеальний полігон для тестування програмного забезпечення для роботів-автомобілів. “Якщо ми зможемо змусити самокеровані автомобілі їздити в такому місті, як Сан-Франциско, з його туманом, пагорбами і трафіком – вони будуть працювати практично будь-де”, – підкреслив Фогт. Наразі Cruise розширюється на інші міста США. Waymo відклала розробку безпілотних вантажівок, щоб зосередитися на роботаксі.

Роботаксі Cruise

Автономне водіння потребує багато часу та грошей

Ейфорія навколо автономного водіння в останні роки помітно зменшилася. Виявилося, що ця технологія потребує більше часу і грошей, ніж багато хто в галузі припускав спочатку. Дехто з часом здався. Наприклад, компанія Uber, що займається викликом автомобілів, продала свій підрозділ роботів. Apple, з іншого боку, продовжує випускати свої тестові автомобілі в Кремнієвій долині. У Німеччині компанія Mobileye, що належить чип-гіганту Intel, хоче створити службу роботів-таксі.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.