Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Голова Stellantis Карлос Таварес не бачить можливостей в Європі випускати дешеві електромобілі

Нові електромобілі навряд чи можна придбати дешевше, ніж за 30 000 євро. Це, ймовірно, зміниться. Однак один з найвпливовіших автомобільних босів побоюється, що Європа від цього не виграє. Великий скептицизм також зберігається, коли мова йде про високоавтоматизовані транспортні засоби.

Пропозиція доступних електромобілів у Європі буде стрімко зростати. Однак навряд чи ці транспортні засоби походитимуть з Європи, вважає генеральний директор Stellantis Карлос Таварес. Цьому завадять недоліки в структурі собівартості порівняно з Китаєм та іншими країнами, заявив генеральний директор четвертої за величиною автомобільної компанії світу минулого тижня на симпозіумі CAR в Бохумі.

Водночас Таварес не виключив перспективи появи власної моделі в ціновому діапазоні нижче 25 000 євро. Щоправда, він не сказав, де вона буде вироблятися. Наразі найдешевшою електричною моделлю компанії є Fiat 500e, який коштує близько 30 000 євро. Stellantis також володіє брендами Opel, Peugeot, Citroen, Fiat і Jeep.

Загалом, топ-менеджер намалював похмурий сценарій для європейських автовиробників на галузевій зустрічі. Поки що видно лише близько одного відсотка майбутньої фундаментальної трансформації галузі. Наслідки решти 99 відсотків також можуть призвести до соціальних потрясінь.

У цьому контексті Таварес не в останню чергу стурбований витратами на промисловість у Німеччині, які він вважає занадто високими: Це може спричинити ризик відтоку автомобільної промисловості – тоді Європа перетвориться з промислового центру на місце призначення для китайських та американських туристів. Він не вважає протекціонізм або репатріацію імпорту з країн з низьким рівнем заробітної плати рішенням проблеми. “Замість цього Європа повинна прийняти конкуренцію – і працювати більше, або, принаймні, розумніше”.

Відмова від автомобілів з автоматизацією 5-го рівня

Таварес також скептично ставиться до автомобілів з автоматизацією 5-го рівня: “Транспортні засоби з найвищим рівнем автоматизації ніколи не існуватимуть”. Як приклад обмежень технологій він навів жваву паризьку площу Л’Етуаль біля Тріумфальної арки – роботизований транспортний засіб ніколи не зможе перетнути цю сумнозвісну хаотичну площу з дванадцятьма вулицями, що перетинаються.

Крістоф Перілла, керівник французької компанії Valeo, одного з найбільших постачальників лідарних систем для частково і повністю автоматизованого водіння, має дещо тверезіший погляд на проблему. Він не очікує, що в осяжному майбутньому автомобілі досягнуть рівнів автономності 4 і 5, і навіть для рівня 3, який вже сьогодні є технічно досяжним, Періллат бачить частку ринку лише у два-три відсотки до 2030 року. Ці високоавтоматизовані автомобілі, швидше за все, можна буде знайти в основному в розкішному класі.

Технологія 3-го рівня дозволяє водієві тимчасово передати певні завдання водіння комп’ютеру, а самому відволіктися від дорожнього руху. На рівнях 4 і 5 технологія перебирає кермо на себе назавжди, а кермо і педалі стають непотрібними. Périllat очікує, що ці системи будуть використовуватися в першу чергу в комерційних службах роботизованого таксі в США і Китаї.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.