Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 04.01.2023

Головні технологічні та бізнес-тренди 2023 року

На порозі 2023 року інвесторам, стартапам та корпораціям важливо розуміти основні тенденції, які домінуватимуть у цьому році. Оскільки ринок розвивається, керівники та засновники компаній повинні знати, які тенденції зникають, а які зростають. Ці знання допоможуть їм приймати розумні бізнес-рішення та досягти успіху в новому році.

1. Чиста енергія та сталий розвиток

Оскільки світ більш серйозно ставиться до проблем глобального потепління та викидів, технології чистої енергії будуть в центрі уваги. Компанії та уряди в усьому світі оцінюють можливості виробництва екологічно чистої енергії, включаючи сонячну, вітрову та гідроенергію. Технології акумуляторів стануть більш важливими для зберігання цієї енергії.

На технологічному фронті популярним буде управління енергоспоживанням на основі штучного інтелекту. Наприклад, Google управляє енергоспоживанням у своїх центрах обробки даних за допомогою технології штучного інтелекту, отриманої від британського стартапу Deep Mind (придбаного Google). Зростатиме поширеність компаній, що займаються технологіями уловлювання вуглецю, які мають на меті компенсувати викиди вуглецю для різних організацій.

Бізнес зосередиться на питаннях сталого розвитку, що призведе до створення та використання продуктів, які є більш екологічно чистими, придатними для переробки та біологічного розкладання. Ключові гравці галузі, такі як Apple, Amazon, Google і Tesla, прагнуть стати більш стійкими, щоб допомогти зменшити викиди CO2. Корпоративна відповідальність набуває все більшого значення, оскільки цілі сталого розвитку (ЦСР), екологічне, соціальне та корпоративне управління (ESG) стають стандартними галузевими термінами.

2. Технології освоєння космосу та супутниковий Інтернет

В умовах американсько-китайського змагання за розробку найсучасніших технологій освоєння космічного простору досягнення в цьому секторі стануть стрибкоподібними у 2023 році. Компанія SpaceX розробила наступне покоління ракетних технологій, придатних для вторинної переробки, що знижує вартість запуску супутника. Більше того, Індія розробила послуги з запуску ракет для подальшого зниження витрат. Індійська організація космічних досліджень є піонерським агентством космічних досліджень індійського уряду зі штаб-квартирою в Бенгалуру. Вона надає пускові послуги вартістю менше 5 млн. доларів США за запуск.

Досягнення в технології послуг із запуску ракет підштовхнули до створення мега-сузір’я на низькій навколоземній орбіті (НОО), щоб зробити супутниковий Інтернет широкодоступним. Компанія SpaceX запустила понад 3500 супутників (з 12 000 запланованих) на низьку навколоземну орбіту, створивши найбільше у світі сузір’я Starlink. Це робить супутниковий широкосмуговий інтернет доступним вже у понад 40 країнах з більш ніж 50 мільйонами абонентів по всьому світу. Starlink допоміг Україні відновити зв’язок після того, як Інтернет був відключений під час війни.

One Web, Viasat, Telesat, Amazon’s Kuiper і супутникове угруповання Європейського союзу досягають швидкого прогресу в секторі супутникового широкосмугового Інтернету. В Азії Китай розробив власну космічну станцію і планує побудувати сузір’я з 13 000 супутників на зразок Starlink.

3. Високий попит на обчислювальні потужності: квантові обчислення, моделювання великих даних і нові мікросхеми штучного інтелекту

Оскільки промисловість все більше покладається на дані, велика потужність машинного моделювання буде більш критичною. Розробка апаратного і програмного забезпечення для квантових обчислень буде основним напрямком для великомасштабного аналізу і моделювання даних. Квантові стартапи, в тому числі Xanadu, Zapata, ColdQuanta, Q-Ctrl, QC Ware і 1QBit – поряд з публічними компаніями IBM, Google, Microsoft, D-Wave Systems і Rigetti – відіграватимуть важливу роль.

Квантові комп’ютери, в мільйони разів швидші за суперкомп’ютери, можуть допомогти задовольнити зростаючі потреби промисловості. Очікується, що апаратне і програмне забезпечення для квантових обчислень забезпечить великий стрибок вперед в дослідженнях раку, аналізі ДНК, освоєнні космосу, ядерному моделюванні і безпеці, а також автономному водінні.

Провідними корпораціями, орієнтованими на апаратне забезпечення штучного інтелекту (ШІ), є Alphabet, Apple, ARM, Intel, Nvidia, AMD, Baidu і Qualcomm. Серед відомих стартапів у сфері ШІ – Graphcore, Adapteva, Thinci, Mythic AI, SambaNova, Groq, Cerebras, Hailo AI та Anari AI. Експерти впевнені, що як розвиток квантових обчислень, так і розробка чіпів ШІ допоможуть задовольнити зростаючий світовий попит у 2023 році.

4. Охорона здоров’я залишиться сильною: технології вакцин та мРНК-технології будуть розвиватися; геноміка та аналіз ДНК стануть мейнстрімом

Після прориву у створенні вакцини проти Covid, очікується, що технологія мРНК буде відігравати все більш важливу роль в галузі охорони здоров’я. Цей новий прорив у вакцинології є багатообіцяючою альтернативою традиційним методам вакцинації, оскільки він є економічно ефективним, безпечним для пацієнтів з ослабленим імунітетом і може бути швидко виготовлений.

Вакцини проти раку можуть бути доступні до 2030 року, вважають засновники компанії-виробника вакцин проти Covid BioNTech. мРНК діє як план і інформує організм про те, як виробляти ліки або вакцини. Коли мРНК використовується в якості вакцини, мРНК є планом для “розшуку” ворога. В даному випадку – ракові антигени, які відрізняють ракові клітини від нормальних клітин.

Розробка декількох вакцин проти Covid в рекордно короткі терміни продемонструвала можливості технології мРНК-вакцин, яка може стати ефективним методом лікування, що допомагає перемогти рак. Багато інших фармацевтичних компаній, в тому числі виробник вакцин Moderna, працюють над мРНК-вакцинами для боротьби з конкретними видами раку.

Майбутнє охорони здоров’я також починає покладатися на генетичні дослідження і геномне тестування. Провідні компанії 23andMe і Color пропонують геномне тестування і можуть повідомити людям, щоб вони були більш зосереджені на профілактиці в управлінні своїм здоров’ям. Немає сумнівів, що технологія мРНК та геномні проби є важливими проривами і будуть продовжувати розвиватися у 2023 році.

5. Технологія Веб 3.0 та метапростір залишатимуться важливими

Останнім часом технологія Веб 3.0 стала більш поширеним терміном, хоча вона, можливо, не має універсального визначення. Веб 3.0 базуватиметься на програмному забезпеченні з відкритим вихідним кодом, яке буде використовуватися для побудови підключених платформ.

Користувачі зможуть створювати власні онлайн-простори, які поєднуватимуть технології, включаючи блокчейн, не взаємозамінні токени (NFT) та криптовалюти.

Очікується новий акцент на утилітарних NFT, цифрових активах, які пропонують такі переваги, як доступ до закритого контенту або до реального досвіду. Це може змінити сприйняття цієї технології, яка потенційно може мати великий вплив на суспільство і концепцію технології Web 3.0.

Компанії, в тому числі Meta (материнська компанія Facebook, Instagram і WhatsApp)  та Microsoft інвестують значні кошти в метапростір. Їхнє бачення полягає в тому, що Метапростір виведе Інтернет на вищий рівень, і це матиме фінансовий вплив незалежно від того, праві вони чи ні.

Ймовірно, буде зростати державне втручання і регулювання у просторі Веб 3.0. Оскільки трансформаційний вплив цієї технології стає все більш очевидним, ймовірність і необхідність державного регулювання буде мати все більший вплив на економіку, суспільство і навколишнє середовище.

6. Стабільність, безпека та захищеність ланцюгів поставок: розвиток робототехніки та штучного інтелекту в промисловості, виробництві та автоматизації ланцюгів поставок буде зростати

З огляду на Covid та попередню надмірну залежність світу від Китаю, більшість розвинених країн намагаються диверсифікувати ланцюги поставок. Багато розвинених країн також намагаються повернути ланцюги постачання до своїх країн. Дефіцит робочої сили зараз є поширеним явищем у розвинених країнах, що робить промисловість, виробництво та автоматизацію ланцюгів поставок критично важливими. Прогнозується, що в 2023 році ми побачимо зростаючу кількість застосувань штучного інтелекту і робототехніки, оскільки промислові процеси стають більш автоматизованими.

IBM Research повідомила, що використання штучного інтелекту в комерційному виробництві збільшиться на 40-80 відсотків протягом трьох років. Ключовими галузевими лідерами в цій сфері є ABB, Yokogawa Electric, Siemens, Honeywell, Mitsubishi Electric та Schneider Electric. Серед провідних стартапів, які відіграють важливу роль, – Mujin, Dexterity, Nimble, Righthand Robotics, Universal Robots, Covariant і Vicarious (нещодавно придбана компанією Alphabet). Вони допомагають автоматизувати різні виробничі процеси, і очікуєтсья, що вони розширять межі в цій галузі.

Робототехніка відіграє важливу роль в автоматизації виробничих процесів. Крім того, адаптивний штучний інтелект дозволяє створювати моделі, які можуть самоадаптуватися у виробництві або змінюватися після розгортання, використовуючи зворотний зв’язок у реальному часі з попереднього досвіду роботи людей і машин. Ця тенденція набуває все більшого значення, оскільки прийняття рішень стає все більш пов’язаним, контекстуальним і безперервним.

7. Сильний фокус на сільське господарство та автоматизацію фермерських господарств: зростання тепличного господарства, застосування робототехніки та обробки зображень для сільськогосподарських культур; просунуті дрони будуть стимулювати галузь

Є впевненість, що інновації в сільському господарстві будуть зростати в наступному році. Ми, ймовірно, побачимо більше проектів тепличного землеробства в міських районах. У великих сільськогосподарських проектах все частіше будуть використовуватися передові технології на основі штучного інтелекту. Це дозволяє фермерству і сільському господарству стати більш науковим.

Робототехніка може застосовуватися в процесі прополки, підживлення культур, а потім їх збирання. Удосконалені польоти безпілотників будуть використовуватися для внесення добрив, застосування інсектицидів і для моніторингу.

8. Напівпровідникова промисловість зростатиме та розвиватиметься

Зростаюча гонка між США та Китаєм у напівпровідниковому бізнесі надасть цій галузі додаткового значення у 2023 році. Конкурентна боротьба за 3-нанометрове виробництво буде головною темою галузі. Провідні виробники TSMC, Samsung та Intel будуть домінувати, допомагаючи стимулювати ще більше інновацій у напівпровідниковій промисловості.

Нещодавно відкриті нові заводи з виробництва напівпровідників TSMC та Intel посилять важливість напівпровідників для американської та світової економіки. Нові процеси літографії і нові передові матеріали будуть мати вирішальне значення в цій конкурентній гонці. Напівпровідникова інтелектуальна власність і ліцензії залишатимуться гарячою темою, оскільки Китай прагне створити мікросхеми з вдосконаленою геометрією для передових військових і наукових проектів.

9. Супердодатки стануть звичним явищем

Все більш поширений термін “супердодаток” відноситься до технології, яка поєднує в собі функції додатку, об’єднуючи екосистему і платформу в одному додатку. Супердодатки можуть замінити кілька окремих додатків, і вони надають платформу для третіх сторін для розробки та публікації власних міні-додатків.

За даними Gartner, супердодатки стануть більш поширеними і швидко зростатимуть. За її прогнозами, до 2027 року 50 відсотків населення використовуватимуть більше одного супердодатку. Клієнти в усьому світі вимагають мобільних додатків, які мають вражаючі можливості та прості у використанні. Це допоможе просунути рух супердодатків вперед, особливо серед молодих поколінь.

Серед популярних прикладів супердодатків – WeChat, AliPay, Alibaba, Revolut, PhonePe, Rappi, Grab, Tata Neu, Troop Messenger, Gojek і Clap Messenger. Буде цікаво подивитися, які з них розвиватимуться найшвидше, і які нові учасники зможуть завоювати популярність серед користувачів.

10. Кібербезпека виходить на перший план

Кібербезпека стане більш важливою, оскільки споживачі та бізнес стикаються зі зростаючою кількістю ризиків безпеки. Компанія Gartner визначає mesh-мережі кібербезпеки як головний стратегічний технологічний тренд, прогнозуючи, що до 2024 року організації, які впровадять mesh-архітектуру кібербезпеки, знизять фінансовий вплив інцидентів безпеки в середньому на 90 відсотків. Кібербезпека базуватиметься на захисті мереж за допомогою декількох контрольних точок безпеки. ІТ-лідери повинні будуть інтегрувати заходи безпеки в ІТ-інфраструктуру для захисту даних і інформації клієнтів.

У міру того, як технології безпеки стають все більш інтегрованими в продукти, розробники продуктів будуть стежити за тим, щоб безпека стала основною перевагою. Gartner повідомляє, що глобальні витрати на безпеку і управління ризиками зростуть на 11,3 відсотка в 2023 році. Ключовими факторами, що впливають на це, є більш віддалена робота, перехід до хмарних моделей надання послуг і перехід до мережевого доступу з нульовою довірою.

Також існує ймовірність того, що до складу виконавчих рад увійде більше технічно підкованих членів. Ми побачимо більше співпраці між компаніями, оскільки вони прагнуть впроваджувати стандартні функції безпеки в різних галузях.

Автор: Аніс Уззаман

Джерело: inc.com

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.