Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 29.06.2023

Дебют Ferrari SF90 XX Stradale і Spider потужністю 1 030 к.с.

Модельний ряд Ferrari XX розпочався у 2005 році з FXX – “Енцо на стероїдах” – і за ці роки подарував нам такі перлини, як FXX Evo, 599XX, FXX K та FXX-K EVO. До цього часу про диких звірів Ferrari з суфіксом XX говорили, що вони “тільки для треку”, але тепер з цим покінчено: привітайтеся з новим SF90 XX Stradale та його відкритим аналогом SF90 XX Spider.

Ці два гібриди дійсно легальні на дорогах. Однак на дорогах загального користування їх можна буде побачити не так вже й багато. Ferrari побудує 799 купе та 599 кабріолетів.

Механічні відмінності

Обидві моделі, як і раніше, будуть оснащуватися комбінацією 4,0-літрового бітурбо V8 і трьох електродвигунів (два на передній осі, один між двигуном і коробкою передач). Потужність збільшується до 1 030 к.с. Це на 30 к.с. більше, ніж у SF90 Stradale.

Восьмициліндровий двигун тепер видає 797 замість 780 к.с. Силовий агрегат отримав нові поршні, спеціальну механічну обробку камер згоряння і відполіровані впускні та випускні канали. Крім того, впускний колектор був переміщений ближче до стіни кабіни, щоб спрямувати більше шуму двигуна в салон. Видалення системи вторинної вентиляції дозволило зменшити вагу на 3,5 кілограми.

Трохи більше потужності отримали і електродвигуни. Тепер вони видають 233 замість 220 к.с. Ємність батареї залишилася на рівні 7,9 кВт-год, що забезпечує запас ходу на електротязі 25 кілометрів. Максимальна швидкість в режимі EV залишається незмінною – 135 км/год.

Новинкою є додаткова функція прискорення електродвигунів, коли SF90 XX знаходиться в режимі кваліфікаційного водіння. Система забезпечує додаткову потужність на виході з повороту. За даними Ferrari, ця функція покращує час проходження кола на Фіорано на 0,25 секунди. Батареї вистачить на 30 заїздів.

8-ступінчаста коробка передач з подвійним зчепленням поставляється з модифікованим програмним забезпеченням, яке видає звук, схожий на вихлопні гази на високих обертах при перемиканні передач.

І XX Stradale, і XX Spider розганяються від 0-100 км/год за 2,3 секунди і досягають максимальної швидкості 320 км/год.

Покращена ефективність гальмування забезпечується завдяки переробленим переднім гальмівним супортам та оптимізованому охолодженню. Ззаду гальмівні диски збільшилися на 30-390 міліметрів. Новий контролер ABS EVO працює з новим 6-ватним датчиком CDS, щоб отримати уявлення про швидкість автомобіля, а потім розрахувати правильний розподіл гальмівного зусилля.

Візуальні відмінності

Звісно, з аеродинамічної точки зору у моделі XX багато чого змінилося. Більший передній спліттер спрямовує повітря під автомобіль, де воно спрямовується в потрібному напрямку завдяки зміненому дизайну днища. Ferrari говорить про на 45 кілограмів більшу притискну силу (на швидкості 250 км/год), ніж у стандартної моделі.

Передній капот також зазнав кардинальних змін. Замість одного широкого повітрозабірника SF90 без X, тепер ми бачимо по одному з обох боків носової частини. Два додаткових повітрозабірника NACA використовуються в центрі вгорі. На крилах також з’явилися вентиляційні отвори.

Ззаду привертають увагу два повітрозабірники над кришкою двигуна відразу за дахом. Задні колісні арки також вентилюються. Однак найбільш очевидним доповненням XX, звичайно, є величезне, жорстко встановлене заднє крило. За словами Ferrari, SF90 XX є першою легальною на дорогах моделлю марки з часів благословенного F50, яка буде оснащена одним таким крилом. В цілому, оптимізація забезпечує 530 кілограмів притискної сили на 250 км/год.

В інтер’єрі зміни менш помітні. SF90 XX отримав приладову панель з алькантари та багато карбону. Абсолютно новими є сидіння, розроблені спеціально для Ferrari SF90 XX, з трубчастою структурою з вуглецевого волокна, спеціальними опорами і системою, яка приховує механізм переміщення спинки, створюючи враження, що ви сидите на монококовому сидінні.

Ціни

Stradale стартує від 770 000 євро, Spider – від 850 000 євро. Як бачите, два X на кришці багажника залишаються дуже дорогим задоволенням. Для порівняння: “звичайний” SF90 Stradale коштує 440 000 євро, SF90 Spider – 478 000 євро.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.