Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 31.08.2023

Дев’яте покоління VW Passat. Крок назад, щоб сподобатися покупцям.

Дев’яте покоління перевіреного часом VW Passat поєднує в собі перевірені чесноти з новими технологіями – і показує, що іноді можна досягти прогресу, зробивши крок назад.

Коли він з’явився 50 років тому, то штурмом захопив середній клас. Але конкуренція з боку сестринської компанії Skoda та гравців з Кореї, цунамі позашляхових моделей, а тепер ще й електрична революція поставили VW Passat в скрутне становище. Але VW не збентежений цим і дарує своєму флагману чергову зміну поколінь до його ювілею. Хоча його електричний кузен і можливий наступник ID7 вже на старті, Passat №9 цими днями святкує свою прем’єру на IAA в Мюнхені і вийде на ринок навесні 2024 року не просто переробленим, а абсолютно новим. Зрештою, Ford більше не виробляє Mondeo, а Opel все ще не має Insignia в своєму асортименті – є простір для маневру.

Оскільки Passat є найбільш послідовною з усіх моделей з Вольфсбурга, що випускаються протягом тривалого часу, а його клієнти, ймовірно, мають найменший апетит до експериментів, жителі Нижньої Саксонії використовують старі чесноти при зміні поколінь і вважають за краще покладатися на перевірене, а не намагатися бути сучасними. Нова модель – це послання всім незадоволеним водіям Golf і ID.3 останніх років, а щодо нового Passat, то компанія  фактично демонстративно каже  “повірте нам, що ми все ще можемо це зробити”.

Більше ніяких седанів

Втім, тут все ще є свої нюанси, адже саме Skoda має повноваження на розробку добре вихованого флагмана VW і задає тон з Superb. І це не єдине нововведення. Замість того, щоб походити з Емдена, Passat тепер походить з Братислави, і седан, з його зазвичай лише однозначною часткою продажів, відходить на другий план при зміні поколінь – але нічого не змінюється в його природі як просторого авто для сімей та корпоративних клієнтів.

Навпаки: щоб зберегти свою позицію космічного дива на межі вищої ліги, Passat навіть знову трохи зійшов зі свого шляху. З переходом на платформу від Superb колісна база збільшилася на п’ять сантиметрів, а довжина – на 14 сантиметрів, так що тепер у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу вказано горді 4,92 метра. Це приносить користь пасажирам на задніх сидіннях, які отримали трохи більше місця для колін, і, перш за все, любителям великого багажника – простір для зберігання за заднім сидінням збільшився на 40 літрів до 690 літрів, а якщо скласти сидіння, то можна завантажити до 1920 літрів.

Свідомий крок назад

Passat став не лише більшим і, відповідно, просторішим. Він також став більш зрілим і спокійним: адаптивна підвіска тепер регулюється ще чутливіше і тому легко проходить пошкоджене дорожнє покриття, не здаючись млявою та роз’єднаною. А завдяки тому, що дизайнери добряче попрацювали над аеродинамічним опором і вперше з’явилося ізоляційне скло по всьому периметру, під час подорожі в салоні панує райський спокій. Новий Passat звучить майже як електромобіль. Доки ви не знайдете на цифровому дисплеї покажчик рівня пального та залишку ходу: дисплей показує понад 1100 кілометрів.

І це не єдина причина, чому інші водії будуть із заздрістю дивитися на новий Passat. Мова про концепцію управління, де VW свідомо робить крок назад і досягає цим успіху у своїх клієнтів. Звичайно, тут є цифрові прилади, а великий екран з ID.7 займає місце над центральною консоллю, але під ним нарешті з’явилася підсвічена панель повзунків, а на кермі знову з’явилися класичні кнопки. Зі зміною місця селектора коробки передач, що стало можливим тільки завдяки усуненню всіх ручних перемикачів, легко впоратися – тим більше, що на центральному тунелі з’явилося більше відсіків для зберігання речей і велика зарядка для мобільних телефонів.

Гібрид з більшим запасом ходу

Слід визнати, що Passat є бастіоном для існуючих водіїв, які відмовляються прийняти електричну революцію. Але, звичайно, вже неможливо повністю обійтися без прогресу в електрифікації. Саме тому VW знову попрацював над гібридами з зовнішньою зарядкою, і створив два варіанти на базі 1,5-літрового двигуна TSI потужністю 204 або 272 к.с., обидва з яких можуть проїхати понад 100 кілометрів на одній лише електроенергії. Щоб досягти цього, ємність акумулятора була збільшена з 12 до 26 кВт-год, а заряджання було покращене: Passat тепер отримує енергію від настінної зарядки потужністю 11 кВт, а також може швидко заряджатися – щоправда, лише на 50 кВт. Бестселеру не обов’язково вирушати далі в новий світ – адже у нього з’явився електричний побратим. Для тих, хто повністю увірував в електротранспорт, VW пропонує ID.7, який буде запущений як седан восени, а потім стане альтернативою електричному Passat як Tourer наступного року.

Вибір дизельних та бензинових двигунів

Тому розробники ще більше пишаються своїми двигунами внутрішнього згоряння, які тепер піддалися легкій гібридизації та оптимізації, що зробило їх у деяких випадках значно економічнішими. А оскільки Passat – це, зрештою, автомобіль для водіїв, які часто їздять, дизель знову відіграє провідну роль: він доступний у трьох варіантах потужністю від 150 до 193 к.с. і, звісно, з повним приводом. Крім того, є бензинові двигуни потужністю від 150 до 265 к.с., найпотужніший з яких також пропонується як 4Motion.

Так, звичайно, Passat стає трохи дорожчим просто тому, що седан більше не доступний. Однак не зважаючи на компенсацію інфляції та більш розкішне оснащення, німці самі хочуть орієнтувати ціни на попередника. Тому версія Passat Variant початкового рівня не повинна коштувати набагато більше 42 000 євро, коли вона з’явиться на ринку в першому кварталі 2024 року.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.