Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Депутати хочуть зобов’язати всіх українців отримати нові водійські посвідчення

У Верховній Раді готують закон, за яким всі стандартні водійські посвідчення втратять чинність до 2033 року.

У законопроєкті № 8082 про внесення змін до Закону України “Про дорожній рух” щодо імплементації законодавства будуть також змінені правила допущення водіїв до отримання нових категорій, повідомляє представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді України Тарас Мельничук.

За проєктом закону термін дії посвідчень зменшується до 5−10 років в залежності від категорії транспорту, змінюються умови отримання прав та принципи дії посвідчення у разі тимчасових обмежень у праві керування. Водії, які отримують права на 30 років до вступу в дію закону, зобов’язані замінити права максимум до 2033 року.

Що пропонує законопроєкт:

  • привести категорії транспортних засобів у відповідність до Директиви 2006/126/ЄС Європейського парламенту та Ради від 20.12.2006 року про посвідчення водія із максимальним відображенням технічних характеристик відповідних транспортних засобів;
  • посилити дію принципу поступового доступу до керування транспортними засобами відповідних категорій;
  • встановити термін дії посвідчень водія від 5 до 10 років залежно від категорій транспортних засобів;
  • визначити основні умови для допущення осіб до керування транспортними засобами;
  • впровадити призупинення дії посвідчення водія у зв’язку з тимчасовим обмеженням у праві керування транспортними засобами;
  • передбачити, що посвідчення водія, оформлені до дня набрання чинності цим законом, є чинними до закінчення строку дії, але не пізніше 19.01.2033, та не підлягають обов’язковому обміну, крім випадків, передбачених законодавством.

Поки що законопроєкт надано для ознайомлення Комітетам, ще невідомо, які зміни будуть внесені після цього.

Джерело: www.avtomir.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.