Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 04.09.2023

Десять помилок при бізнес-плануванні

Тім Беррі (Тім Беррі), президент Palo Alto Software Inc., співзасновник Borland International, автор численних книг та бізнесового програмного забезпечення, розповідає про десять найбільш типових помилок, які здійснюють його клієнти під час створення бізнес-плану. 

1. Нерозуміння мети бізнес-планування. Значення має сам процес планування, а не документ, який ви отримуєте в результаті. Саме тому так важливо, щоб участь в плануванні брали ті особи, які в майбутньому будуть втілювати цей план у життя. Планування — це процес встановлення цілей та визначення чітких критеріїв оцінки успішності. Сам по собі план — це всього лише перший крок. І в процесі реалізації він може скільки завгодно змінюватися та доповнюватися.

2. Намагання зробити все “за один присіст”. Будь-який план складається із взаємопов’язаних частин. Вам не тільки необов’язково, але й шкідливо намагатися зробити все й одразу. Ви можете працювати над концепцією, потім перейти до стратегії, потім — до цільових ринків. Зрештою — ви повинні зжитися з ідеєю бізнесу, а це не відбувається за одну годину чи навіть день.

3. Намагання “закінчити” план. Коли ваш план “закінчено”, то і бізнес також мертвий. План повинен бути живим і змінюватися відповідно до вимог мінливого середовища.

4. Бажання заховати план від вашої команди. Бізнес-план — це управлінський інструмент. Ваша ціль не перетворити план на таємницю, а навпаки — якомога більш повно донести його до команди, подбати про створення спільних цілей та критеріїв оцінки успішності. Це не означає, що ви повинні показувати план першому зустрічному, але люди, з якими ви хочете створювати бізнес, безперечно, повинні знати деталі вашого плану.

5. Нерозуміння відмінності між “готівкою” та “прибутками”. Більшість людей думають, що розуміють відмінність між цими двома поняттями, хоча насправді це не так. І той факт, що ваші банківські рахунки переповнені грішми, ще не означає, що ваша компанія має прибутки. Пам’ятайте про це і не забувайте час від часу перевіряти, чи дійсно ви отримуєте прибутки, чи тільки оперуєте з великою кількістю готівки.

6. “Розпорошування” пріоритетів. План повинен наголошувати максимум на 3-4 пріоритетах. Інакше ви просто “розпорошуєте” свою увагу. План, в якому описано 20 пріоритетів, насправді не має пріоритетів.

7. Переоцінка бізнес-ідеї. Цінність ідеї полягає не в самій ідеї, а в бізнесі, побудованому навколо неї. А це означає, що співробітники повинні ефективно виконувати свою роботу, продукти — створюватися, а клієнти — залишатися задоволеними. Тому бізнес-план повинен описувати в першу чергу бізнес, а не ідею!

8. Ігнорування деталей щодо розвитку бізнесу в перші 12 місяців. Бізнес-план повинен включати не тільки загальні речі, але й деталі: фінансові цілі, відповідальності та дедлайни. Ви повинні чітко вказати, що буде відбуватися у вашій компанії і хто відповідальний за виконання кожного завдання.

9. Надмірна увага до деталей на кілька років вперед. Ви плануєте, а не пишете звіт. Занадто детальне планування на кілька років вперед не менш шкідливе, ніж занадто мало деталей на перший рік. Ви повинні бути спроможні в будь-який момент змінити план і пристосувати його до нових обставин.

10. Абсурдні прогнози. Не варто планувати те, що ви абсолютно очевидно не зможете досягнути. Якщо ви очікуєте надприбутки з першого тижня існування компанії, значить навряд чи ви здатні встановлювати реалістичні очікування. А у декого така поведінка навіть може викликати питання щодо вашої адекватності.

За матеріалами “The Top 10 Business Plan Mistakes”, Entrepreneur.

Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.

Джерело: www.management.com.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.