Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Дефіцит мікросхем триватиме щонайменше до 2024 року

За даними консалтингової компанії Alix Partners, обмеження на виробництво автомобілів через брак напівпровідників триватимуть «як мінімум до 2024 року». Зараз від замовлення до доставки чипів проходить шість місяців, що все одно вдвічі більше, ніж зазвичай. Попит на мікросхеми для автомобілів продовжує зростати через посилення цифровізації та електрифікації, але виробники напівпровідників утримувалися від розширення своїх потужностей через наближення рецесії та зростання процентних ставок, пишуть експерти галузі в своєму аналізі, опублікованому в понеділок.

Норми прибутку виробників напівпровідників для звичайних автомобільних чипів на одинадцять процентних пунктів нижчі, ніж для чипів споживчої електроніки чи промислових клієнтів. Крім того, з точки зору виробників напівпровідників, автомобільна промисловість є «лише маленьким покупцем напівпровідникових чипів», з 6-10 відсотками світових потужностей. Навіть у разі скорочення попиту на мікросхеми для мобільних телефонів та ігрових консолей, «виробництво чипів залишається вузьким місцем для автомобільної промисловості», пишуть експерти галузі Alix. У 2024 році попит усе ще перевищуватиме пропозицію, і це сприятиме зростанню цін на напівпровідники та, зрештою, на автомобілі.

В автомобілях використовуються застарілі мікросхеми

Потреба автомобільної промисловості в мікросхемах значно зросте до 2026 року: на 75 відсотків в аналогових мікросхемах, необхідних для електроприводів, і на 30 відсотків для мікроконтролерів. Проте виробники напівпровідників планували зростання лише на 56 відсотків.

Оскільки розробка нової моделі автомобіля займає від трьох до п’яти років, чипи вже не актуальні, коли автомобіль виходить на ринок. «Використовувані в даний час чипи з технологією 28 нанометрів і більше для більшості застосувань в автомобілях відповідають статусу iPhone 4 2010-2013 років», – пишуть експерти галузі. Виробникам напівпровідників невигідно звільняти потужності для автомобільної промисловості шляхом переходу на старі технології: «Інвестиції в напівпровідникову промисловість в основному зосереджені на більш прибуткових, нових технологіях».

Очікується довгострокове покращення для виробників автомобілів завдяки централізації керування автомобілями. За допомогою кількох центральних блоків керування та гнучкої архітектури програмного забезпечення нові функції можна було встановлювати за допомогою оновлень без нового апаратного забезпечення.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.