Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Диво акумулятор з Китаю

Китайський виробник акумуляторів CATL розробляє новий тип акумулятора. Технологія під назвою M3P має забезпечити вищу щільність енергії та значно більший діапазон. Tesla, очевидно, є одним із перших клієнтів.

Може скластися враження, що китайський акумуляторний гігант CATL (Contemporary Amperex Technology Co. Limited) наразі задає темп у галузі електромобілів, адже CATL щойно оголосила про два нових партнерства з китайськими автовиробниками Seres і Geely для постачання нових літій-іонних акумуляторів Qilin. Але інше нещодавнє оголошення викликає ще більше хвилювання.

На Всесвітньому конгресі автомобілів з новою енергією (World New Energy Vehicle Congress) в Пекіні генеральний директор CATL Цзен Юцюнь 28 серпня 2022 року оголосив, що компанія розробляє нове покоління акумуляторів під назвою M3P. Вони являють собою подальший розвиток залізофосфатних батарей.

З новою батареєю щільність енергії, тобто вміст енергії на кілограм батареї, буде збільшено на 10-20 відсотків порівняно з актуальними залізо-фосфатними батареями. При цьому витрати помітно зменшаться в порівнянні з акумуляторами, для виробництва яких потрібен нікель і кобальт.

Tesla – перший клієнт

Наразі CATL тримає в секреті точні деталі нової батареї. Інсайдери галузі припускають, що перша поставка нових батарей M3P клієнтам може відбутися вже наступного року. Згідно з деякими даними Tesla є першим виробником автомобілів, який використовуватиме батареї CATL M3P. Прогнозують, що це буде  Model Y і станеться це у першому кварталі 2023 року.

CATL з Китаю вже є лідером світового ринку тягових акумуляторів для електромобілів. Компанія також постачає акумулятори для електромобілів BMW, Mercedes і Volkswagen, а також значно розширює свої потужності за допомогою нових заводів у Європі (включаючи завод в Арнштадті/Тюрінгія). У той же час акумуляторний гігант тисне на своїх конкурентів серією нових розробок.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.