Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Дослідження: у 2025 році в Європі імпорт авто перевищить експорт

Згідно з дослідженням у 2025 році до Європи імпортують більше автомобілів, ніж європейські виробники експортуватимуть. Головним імпортером буде Китай.

Десятиліттями автомобільна промисловість вважалася однією з найкращих у Європі – також тому, що вона масово експортувала свої автомобілі. Це принесло багато робочих місць і пов’язане з цим процвітання. Аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) у Франкфурті-на-Майні підготувала дослідження, згідно з яким Європа перетвориться з експортера автомобілів на імпортера автомобілів – і це вже у 2025 році.

Аналітики називають дві основні причини домінуючого імпорту з 2025 року: з одного боку, китайські виробники розробляють все більш конкурентоспроможні електромобілі, а з іншого боку, європейські та американські виробники переносять частину виробництва електромобілів до Китаю. Як приклад PwC наводить 2021 рік: тоді європейські виробники імпортували з Китаю до Європи 35 000 електромобілів. У 2022 році експерти очікують зростання до 66 000 імпортованих електромобілів, тобто майже вдвічі. У 2025 році має бути 800 тис. електромобілів, з яких 330 тис. – з китайських заводів європейських виробників.

Величезний профіцит європейського експорту залишився в історії

«Такий розвиток подій означає, що до 2025 року в Європі імпорт авто перевищить експорт на 221 000 транспортних засобів (авто з двигунами внутрішнього згоряння та електромобілі)», – прогнозують аналітики.

Для порівняння: у 2015 році Європа все ще мала профіцит експорту в 1,7 мільйона автомобілів. Йорн Нойхаузен, керівник відділу електромобільності стратегічного консультанта PwC Strategy Deutschland, наголошує, що порушення ланцюгів постачання та високі витрати на енергію створюють проблеми для виробників у Європі. США та інші штати будуть проводити активну промислову політику, яка сприятиме розвитку конкретних галузей промисловості та локалізації ланцюжків поставок.

Галузевий експерт PwC Фелікс Кунерт також зазначає, що європейські виробники зараз роблять ставку на дорогі електромобілі. У той же час китайські конкуренти постачають в Європу дешевші електромобілі з новими технологіями. Він зазначає, що не дарма жоден європейський електромобіль не фігурує в топ-5 електромобілів, що продаються у всьому світі.

До 2030 року частка Китаю на ринку досягне п’яти відсотків

PwC також розглядає роль німецьких автовиробників. Вони збільшили свою частку ринку в Китаї до 4,1 відсотка за перші три квартали 2022 року. З іншого боку, вони відчувають китайську конкуренцію на внутрішньому ринку. Незважаючи на те, що наразі це лише підпорядкована роль у Європі, аналітики припускають, що до 2030 року китайські виробники завоюють п’ять відсотків європейського ринку електромобілів.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.