Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Еволюція автомобільного скла: від звичайного вікна до екрану

За своєю природою автомобільне вікно систематично залишається поза увагою. А варто було б не просто подивитися крізь нього, а зосередити свій погляд на прозорій поверхні. Адже колись просте вікно давно перетворилося на складний високотехнологічний компонент.

Захист від повітряного потоку залишається найважливішою вимогою до лобового скла. Однак в останні роки і десятиліття додалися численні інші завдання: від захисту від сонця і шуму до передачі радіосигналів і підтримки систем допомоги. Скляна поверхня тепер також виконує функцію екрану – навіть у компактних автомобілях дисплеї на лобовому склі стали майже стандартом.

Складність сучасного ринку автомобільного скла

Той, хто хоче отримати уявлення про складність сучасного ринку автомобільного скла, повинен лише відвідати логістичний центр мережі майстерень Carglass у місті Більзен, Бельгія. Ймовірно, це найбільший склад такого типу в Європі, де на 63 000 квадратних метрах зберігається близько 20 500 різних видів автомобільного скла для сучасних і старих моделей автомобілів – від лобового, бокових і до заднього скла. В наявності є все, що було використано хоча б один раз в Європі за останні два роки. Навіть більш рідкісні елементи закуповуються за потреби.

Велика кількість скла в основному пояснюється зростаючою кількістю варіантів вікон для окремих моделей. Наприклад, для BWM 5 серії існує 39 різних видів скла, вісім з яких є лише лобовими – в стандартній версії, з шумоізоляцією або без неї, іноді з функцією теплозахисту або обігріву або без неї. І навіть для автомобілів з проекційними дисплеями існують спеціальні вида скла з особливою формою і структурою. Крім того, існують різні тоновані вікна навколо автомобіля, різне заднє скло і, нарешті, панорамні скляні дахи різних форматів, які стають все більш популярними в останні роки.

Від скла до екрану

BMW – не поодинокий випадок. Лише за останні шість років частка стекол зі спеціальними функціями різко зросла. Близько половини автомобільного скла в Європі тепер мають шумоізоляцію, а 40 відсотків – теплозахист. Також зросла кількість варіантів з підігрівом і підсвічуванням. Однак, особливо зросла підготовка до систем допомоги: майже всі нові автомобілі мають від однієї до трьох передніх камер, які монтуються в спеціальному корпусі за лобовим склом. Кронштейни для цих камер вже прикріплені під час виробництва лобового скла. Відеосенсори слугують постачальниками даних для систем допомоги, від розпізнавання дорожніх знаків до автопілота 3-го рівня. У майбутньому жоден новий автомобіль не обійдеться без камери.

Власна лабораторія контролю якості

Системи допомоги водєві також висувають високі вимоги до виробництва скла. Світло, яке потрапляє на відеосенсори, не повинно відхилятися або неправильно заломлюватися склом. В іншому випадку, наприклад, точна локалізація перешкод буде неможливою. Асистенти екстреного гальмування та контроль наближення не працюватимуть або працюватимуть неправильно. Це не єдина причина, чому Carglass має власну лабораторію контролю якості в логістичному центрі, де, серед іншого, вимірюється заломлення світла, товщина лінз і вигин на випадковій основі. Також є спеціальний вимірювальний пристрій для тестування функцій головного дисплея, який, ймовірно, буде використовуватися все більше і більше в майбутньому, оскільки проекція інформації про водіння на лобове скло входить в моду. Це єдиний спосіб донести до водія зростаючий потік даних, не відволікаючи його від керування.

На додаток до інтеграції асистентів і дисплеїв, існує ще одна мега-тенденція лобового скла: сильне зростання розмірів. Не тільки в екстремальних випадках, як лобове скло площею 2,85 квадратних метра, що простягається в дах Tesla Model X, а й майже у всіх інших автомобілях. Куполоподібне скло важить 32,8 кілограма, що вдвічі більше, ніж стандартне лобове скло. Зростання простору спостерігається і в інших місцях – Renault нещодавно оголосила про панорамний скляний дах, який охоплює майже весь пасажирський салон для нового покоління семимісного Espace.

У довгостроковій перспективі вікна в автомобілі можуть повністю стати екранами. Тоді не тільки водій бачитиме інформацію, що відображається в його полі зору, але й кожен пасажир зможе читати газету або дивитися фільм на склі. 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.