Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 20.07.2023

Екс-дизайнер Nissan створив милий концепт AIM, бо “нові електромобілі виглядають агресивно”

Якщо вам здалося, що концепт AIM EV Sport 01 виглядає дружелюбно порівняно з іншими електромобілями, то ви не помилилися. В інтерв’ю екс-дизайнер Nissan Широ Накамура (Shiro Nakamura), який розробив модель, сказав, що вважає сучасний стиль електромобілів “агресивним”.

Накамура, який керував дизайном R35 GT-R, Cube, Juke, 350Z та інших культових моделей Nissan, нещодавно сказав Top Gear, що “автомобілі теж можуть бути чарівними”. Концепт потрапив у заголовки газет на початку цього місяця, коли Накамура сказав, що “хотів виразити динамізм з витонченою елегантністю через простий, чистий дизайн”.

Один з автовиробників, який, здається, погоджується з ним, – це Audi. На початку цього року шеф-дизайнер компанії Марк Ліхте (Mark Lichte) заявив, що майбутні електромобілі бренду будуть “м’якшими, більш дружелюбними, менш агресивними”. Ця заява прозвучала всього через кілька тижнів після того, як він зазначив в інтерв’ю, що компанія переверне процес проектування своїх нових електричних моделей, починаючи з користувацького інтерфейсу та інтер’єру автомобіля, перш ніж перейти до дизайну екстер’єру.

Епоха електромобілів змусила автовиробників переосмислити, як їх проектувати. Пласкі підлоги, на яких розміщуються акумуляторні батареї та електродвигуни на одному або на обох кінцях кузова, збільшують простір салону, коли немає потреби в тунелі для трансмісії або інших нав’язливих місцях для розміщення громіздких компонентів ДВЗ. Накамура розповів виданню, що передньо- та середньомоторні автомобілі повинні акцентувати увагу на місці розташування двигуна, чого не можна сказати про електромобілі, що дало йому свободу у створенні стилю концепту AIM EV Sport 01.

Однак автовиробникам все одно потрібно зосередитися на аеродинаміці, яка збільшує і оптимізує запас ходу батареї. Так, технологія силової установки дає дизайнерам більше свободи в стилізації автомобілів. Однак недостатня інфраструктура зарядних станцій і технологічні обмеження все ще викликають занепокоєння клієнтів щодо дальності пробігу, і автовиробники повинні це враховувати.

У 2021 році шеф-дизайнер Porsche заявив, що електричний 911 буде легше розробити з нуля завдяки батареям та електродвигунам, які буде цікаво побачити у виробництві, оскільки компанія має на меті, щоб до 2030 року 80 з гаком відсотків продажів становили електромобілі на батареях. Автовиробник вже заявляє, що його новий флагманський електромобіль матиме “новий інтер’єр”, на якому, схоже, зосереджені багато автовиробників.

У січні Peugeot представив повністю електричний концепт Inception Concept, який розширив межі дизайну і технологій завдяки кабіні, що трансформується. Автовиробник сподівається впровадити багато інновацій концепту у виробництво до 2025 року.

Cadillac також заявив, що переосмислює інтер’єри автомобілів не тільки для електромобілів, але й для автомобілів з передовими системами допомоги водієві, які дозволяють водіям відволіктися від дороги.

Електромобілі – це велика зміна для галузі, яка виходить за рамки силового агрегату, і буде цікаво подивитися, що вироблятимуть автовиробники. Вони вже експериментують з великими екранами, рухомими поверхнями та іншими технологіями для подальшого переосмислення автомобіля.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.