Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 30.09.2023

Електричний наступник Audi R8, ймовірно, вже на стадії розробки

R8 e-tron 2015 року, проданий тиражем менше 100 одиниць, не обов’язково увійде в історію Audi як успішна модель. Однак німецька компанія ніколи не відмовлялася від ідеї електричного суперспортивного автомобіля. Наприклад, у 2018 році вони представили PB18 e-tron – своє бачення надпотужного електромобіля (показаний на фото).  

На жаль, до серійної версії справа так і не дійшла, але тепер “аудіанці”, як вони себе називають, мабуть, знову готові говорити про R8 з нульовим рівнем викидів. Вихід на ринок, ймовірно, відбудеться лише через кілька років.

В інтерв’ю Autocar керівник технічного розвитку Audi натякнув, що колись з’явиться третє покоління R8. Олівер Хоффманн (Oliver Hoffmann) розповів британському журналу, що майбутня платформа масштабованих систем Volkswagen може бути адаптована і переналаштована для “культових спорткарів”.

Він також сказав, що Audi буде використовувати певні системи або модулі з розробки SSP для високопродуктивних електромобілів. Хоффманн не став вдаватися в подробиці щодо точних термінів запуску електричних R8 і/або TT, але натякнув, що робота над ними вже почалася. Нагадаємо, що згідно з планом, Audi випустить свою останню нову модель з двигуном внутрішнього згоряння у 2025 році. З 2026 року і далі все буде електричним.

Однак наразі перед компанією стоять набагато важливіші завдання, ніж майбутні мрії про спорткари. Головним пріоритетом є Q6 e-tron, який буде запущений у 2024 році. Він базується на електричній платформі Premium Platform Electric (PPE), яку Audi розробила спільно з Porsche. Компанія з Цуффенхаузена використовуватиме її для наступного Macan, який також буде суто електричним. Вищезгадана SSP, у свою чергу, об’єднає апаратне забезпечення платформ MEB та PPE і, за оцінками, слугуватиме основою для до 80 відсотків електромобілів VW Group.

За словами Хоффманна, перші електромобілі Audi на платформі SSP з’являться на початку життєвого циклу платформи. Porsche працює над варіацією цієї архітектури під назвою SSP Sport. Вона послужить основою для нового флагманського позашляховика вище Cayenne, який дебютує в другій половині цього десятиліття.

За словами генерального директора Porsche і Volkswagen Олівера Блюма (Oliver Blume), цей автомобіль (кодова назва: K1) запропонує “нову концепцію транспортного засобу” з “вражаючими характеристиками” і “новими враженнями від інтер’єру”.

До речі, про Porsche: Їхній концепт Mission X Concept показав у червні цього року майбутній електричний гіперкар з відносно високими шансами на серійне виробництво. Ще занадто рано судити про те, чи може бути розроблений електричний Audi R8 разом з Mission X, але з міркувань вартості це може мати сенс.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.