Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Електродвигун Rolls-Royce для літаків досяг потужності 1 МВт

Британський виробник промислового обладнання Rolls-Royce Plc прозвітував про прогрес в розробці електродвигуна для «зелених» літаків. Як повідомляє New Atlas, на першому етапі випробувань платформа PGS1 досягла потужності в 1 МВт. Наступний крок Rolls-Royce – збільшити потужність двигуна до 2,5 МВт й інтегрувати його в гібридні та повністю електричні літаки.

Останні кілька років Roll-Royce активно інвестує в програми з декарбонізації авіації і запускає власні проекти. За заявами компанії, виробник хоче створити літаки, які не поступатимуться традиційним рішенням щодо запасу ходу, але в процесі польоту знизять викиди вуглецю до нуля. Розробка гібридного двигуна PGS1 – один з центральних проектів Rolls-Royce в цій галузі.

Демонстраційна система Power Generation System 1 (PGS1) розробляється як універсальна силова установка літаків нового покоління. Зараз електродвигун орієнтований на гібридні апарати, але в перспективі компанія має намір створити конфігурацію для повністю електричних літаків. PGS1 містить у собі систему для керування температурою, спеціалізовані елементи управління, мініатюрний генератор і турбувальний двигун AE2100.

 

«Ми забезпечили приголомшливий початок випробувань — досягнення мегавата — це великий результат. Тепер ми хочемо піти далі і подивитись, чого зможемо досягти в кінцевому підсумку», – заявив головний інженер проекту Aviation Futures Адам Ньюман.

Ньюман також додав, що генератор Rolls-Royce зіставний з «пивним бочком» за розмірами, але вже виробив достатньо електроенергії, щоб забезпечити безперервне живлення близько 1 тис. будинків. Таким чином розробник підбирається до платформи, яка підійде не тільки для літаків, але і для кораблів, важких електромобілів і стаціонарних електромереж.

Наприкінці минулого місяця Rolls-Royce повідомив про інше важливе досягнення в галузі безвуглецевої авіації. Компанія протестувала прототип електричного літака Spirit of Innovation і в ході випробувань змогла розігнати його до 623 км/год – інженери відзначили, що зараз їхній апарат є найшвидшим літаком, що працює виключно на електродвигунах і акумуляторних блоках.

Джерело: hightech.plus

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.