Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Електромобільність: VW будує завод з виробництва акумуляторних батарей у Канаді

Концерн VW Group будує свій черговий завод з виробництва власних акумуляторних батарей для електромобілів у Канаді. Перший такий завод внутрішнього підрозділу Powerco за межами Європи планується в місті Сент-Томас в провінції Онтаріо, повідомила компанія в понеділок. “Це великий крок для Volkswagen. Вітаю Канаду”, – сказав керівник Powerco і головний технічний директор VW Томас Шмаль у Зальцгітері. Там компанія окреслила статус своїх планів. Однак VW все ще не хоче поспішати з вибором місця розташування четвертого європейського заводу з виробництва комырок для батарей після північної Швеції, Зальцгіттера і Валенсії в Іспанії.

Виробництво в Сент-Томасі, розташованому приблизно на півдорозі між канадським мегаполісом Торонто і американським автомобільним містом Детройтом, планується розпочати в 2027 році. Volkswagen лише нещодавно оголосив про плани будівництва заводу для свого нового бренду пікапів Scout в американському штаті Південна Кароліна. “Завдяки рішенням щодо виробництва акумуляторів у Канаді та розміщення заводу Scout ми прискорюємо реалізацію нашої стратегії в Північній Америці”, – заявив генеральний директор концерну Олівер Блюм (Oliver Blume).

Швидке рішення “не є розумним”

У Європі VW спочатку планує побудувати шість заводів з виробництва власних акумуляторних батарей для електромобілів, також для того, щоб зменшити залежність від азійських постачальників. Щодо половини з них вже прийнято конкретне рішення. “Наші три заводи в Європі заплановані до 2028 року”, – сказав Шмаль. Однак час підготовки нових локацій займає роки. Крім того, за його словами, деякі економічні умови є невизначеними.

“Чому ми повинні поспішати з прийняттям рішення про наступний (завод) зараз в умовах, які ми маємо на даний момент? Немає сенсу приймати швидке рішення”, – сказав менеджер. Деталі про наступну європейську локацію можна очікувати не раніше 2025 року. На перемогу в конкурсі сподіваються, зокрема, країни Східної Європи, а також інші можливі кандидати у Східній Фризії або Саксонії.

Під час візиту канцлера Німеччини Олафа Шольца до Канади ця країна стала предметом обговорення щодо Північної Америки, оскільки VW також хоче брати участь у проектах з видобутку сировини для акумуляторів там. Шмаль спочатку повідомив у понеділок, що рішення про розміщення заводу з виробництва акумуляторів “допрацьовується”. До 2030 року попит на електричну енергію для акумуляторних батарей електромобілів у Північній Америці оцінюється в 60-100 гігават-годин.

Найбільший європейський автоконцерн також має плани в Мексиці. Заводи в Пуеблі та Сілао, наприклад, будуть розширені для складання електромобілів і, “можливо, також компонентів, таких як електродвигуни” у другій половині десятиліття. Американський автомобільний завод у Чаттанузі (штат Теннессі) незабаром також вироблятиме ID.4.

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.