Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Зберегти команду під час пандемії – місія здійсненна

Сьогодні підтримка віддаленої роботи співробітників є ключем до забезпечення безперервності бізнесу. Однак це завдання не з простих для керівника. Адже фізичне і психологічне здоров’я команди перебуває під загрозою. Як «тримати руку на пульсі» і допомогти працівникам легше пережити важкі часи – в нашій статті.

Пандемія – момент випробування для будь-якого керівника. Здатність пристосовуватися до змін, організаційна культура, згуртованість команди, комунікації і довіра, які в спокійні часи в більшості компаній були на другому плані, сьогодні є вирішальними. Чи зможе компанія підтримувати темп бізнесу, багато в чому залежить від ефективності віддаленої роботи. А вона в свою чергу залежить від самопочуття кожного. У таких умовах до завдань керівника додається ще й турбота про здоров’я співробітників, адже і захворюваність коронавірусом, і рівень психологічних розладів ростуть. Вихід – запровадити в компанії нові правила взаємодії, які будуть створювати комфортну атмосферу і підвищать ефективність команди.

Підтримання здоров’я кожного

Карантин і самоізоляція звільнили нам час, але ми не завжди використовуємо його для самовдосконалення або турботи про себе. Тим часом пандемія коронавірусу – не привід забувати про інші аспекти здоров’я. Заплануйте у своїй компанії день здоров’я – раз на рік влаштуйте співробітникам вихідний і загітуйте їх пройти профілактичні огляди. Це буде реальним проявом турботи і взаємодопомоги, яких нам так не вистачає в віддаленому режимі.

Підтримуйте оздоровчі цілі своїх співробітників. Хтось хоче кинути палити, схуднути або почати бігати? Влаштуйте корпоративне змагання серед співробітників з символічною винагородою. Це буде мотивувати їх і підніме загальний дух. Гарна ідея – командна участь, наприклад, у благодійному марафоні. Або організація челенджу, де кожен зніме відео своїх домашніх тренувань. До речі, його можна буде використовувати не тільки для внутрішнього корпоративного піару, а й як креативний хід для реклами компанії, наприклад, в соцмережах.

Рефлексивне слухання

Зазвичай під час розмови з іншими ми більше концентруємося на власній ролі, адже у нас є певні завдання, і в діалозі ми намагаємося досягти якихось цілей. А під час того, як говорить хтось інший, ми особливо не аналізуємо його стан, в основному продумуючи свою відповідь і моделюючи хід розмови. Рефлексивне слухання пропонує нам навпаки зосередитися на поведінці співрозмовника і враховувати як думки, так і почуття, які він намагається висловити.

Під час пандемії і карантину люди гостріше переживають особисті проблеми, про які не будуть говорити прямо. Дайте співрозмовнику впевненість, що ви чуєте і розумієте його. Рефлексивне слухання не вимагає від вас швидкої реакції або успішної поради. Сам процес слухання тут важливіший за діалог. Задайте собі питання – що зараз відбувається з цією людиною, що вона відчуває. І намагайтеся знайти відповідь не тільки в його словах, але і в тембрі голосу, поставі та жестах. Саме ваша присутність в ситуації, яку переживає людина, може допомогти їй прийти до рішення.

Власний приклад

Заряджати підлеглих позитивом зможе тільки керівник, який сам відчуває впевненість. Діліться своїм досвідом переживання кризи. Покажіть, що тривога і вразливість під час пандемії – це нормально, і головне, як ви будете долати негатив.

Не робіть вигляд, що все нормально, якщо справи кепські. Скажіть правду, і якщо важко робити довгострокові прогнози, краще не робіть ніяких. Наприклад, розподіл щомісячних доходів вашої компанії і ваші плани щодо подолання стрімкого падіння будуть більш чесними і корисними, ніж роздуми про те, наскільки яскравим буде наступний квартал.

Навіть якщо у вас, як у керівника, сьогодні немає відповіді на деякі питання ваших підлеглих, це не означає, що її не буде завтра. Зосередившись разом на чітких і конкретних цілях, ви внесете ясність в розум і дії кожного. А це допоможе заземлити колег в реальності, орієнтувати їх на сучасність і надихнути на подальші звершення.

Джерело: ckp.in.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.