Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Знову в ресурсі: повертаємося до кар’єри після тайм-ауту

Ключові поради експертів зі статті The 6 keys to restarting your career and finding a job after a career gap, according to experts.

Є багато причин, через які ви можете вирішити зробити паузу у своїй професійній діяльності. Виховання дітей, проблеми зі здоров’ям, особистий розвиток або, можливо, довгоочікувана творча відпустка – ось лише деякі з них.

І як тільки настане час знову повернутися до роботи, це може бути складно. Тут йдеться не лише про складність адаптації до ритму, графіку та рутини. А й про пошук нової роботи.

Компанії зазвичай не схвалюють прогалини в резюме – роботодавці стурбовані тим, що кандидати не розуміються на новітніх технологіях і сучасних трендах. А до цього додається ще й невпевненість самих фахівців, якщо вони тривалий час не працювали у своїй галузі.

Проте ніколи не пізно повернутися. А успішне відновлення на ринку праці після тайм-ауту залежить від розв’язання цих проблем. Пропонуємо поради експертів, які допоможуть впевнено розпочати цей новий кар’єрний етап.

Починайте як фрілансер або претендуйте на нижчу посаду, щоб полегшити пошук роботи

Ви повинні чітко розуміти, яку посаду хочете та яку роботу готові виконувати. Визначтеся з тим, чи хочете зберегти ту ж позицію або готові спробувати себе в нових ролях. Якщо ви не були повністю задоволені своєю попередньою роботою, це може стати гарною нагодою змінити свою діяльність або професійну роль.

Іншим важливим фактором є розуміння того, чи готові ви прийняти нижчу позицію після перерви або хотіли б повернутися хоча б на той самий рівень. Якщо є економічна потреба, фахівці радять погоджуватися на те, що пропонують, а вже звідти робити стрибок.

Пам’ятайте, що головне для вас – знову вийти на ринок праці.

Можливо, зараз саме час почати працювати фрілансером. Просто станьте активними та шукайте роботу, яка допоможе повернути вашу кар’єру.

Вивчіть цікаві для вас компанії та напрямки, а головне  актуалізуйте свої навички, якщо утворилися прогалини

Після перерви у кілька місяців або навіть років усе трохи змінилося. А це означає, що вам доведеться знову вивчити галузь і ознайомитися з компаніями для потенційного працевлаштування. Це дозволить вам отримати уявлення про актуальні практики та технології в індустрії, зрозуміти, чи відповідаєте ви новим вимогам.

Ви можете отримати цю інформацію з вебсайтів і вакансій. Але є й інші корисні ресурси, які маєте враховувати. Відвідування галузевих заходів (конференції, лекції, конгреси або вебінари) може стати чудовою можливістю відкрити для себе нові тенденції на ринку, які ви могли пропустити через кар’єрний тайм-аут. Також важливо оновити усі застарілі навички.

Цінуйте свій досвід і вчіться боротися з невпевненістю

Ви повинні вміти впоратися з невпевненістю та зрозуміти, як прийняти відмову. Найкращий спосіб зробити це – максимально використовувати накопичений досвід. Тому сконцентруйтеся на чіткому розумінні знань, навичок, якостей та інструментів, що визначають вас як професіонала. Як тільки усвідомите це, зможете викласти їх у своєму резюме та на співбесідах.

Пам’ятайте, якщо змогли досягти певного рівня у своїй кар’єрі раніше завдяки власним заслугам, ви зможете зробити це знову.

Як подати перерву в резюме  оновіть інформацію та не зациклюйтеся на хронології

Оновлювати резюме необхідно для будь-якого пошуку роботи, а особливо тоді, коли ви хочете відновити свою діяльність після перерви. Переконайтеся, що викладена інформація містить останні посади, досвід, навички, курси тощо. Потім подивіться на макет і зробіть його більш привабливим та креативним.

Якщо вас турбує порожнє місце у резюме, змініть формат, щоб уникнути цього. Ви можете відформатувати резюме за посадами, обов’язками, компетенціями, а також можете не вказувати терміни роботи на цих позиціях. Важливо, щоб виділили те, що змусить рекрутерів зв’язатися з вами та дізнатися про вас більше.

Як пройти співбесіду після перерви в кар’єрі – поясніть паузу, якщо хочете, але зробіть це в позитивному аспекті

Досвід показує, що пояснення причин тайм-ауту в роботі може допомогти на співбесіді. Найкраще підійти до цього прямо, відкрито та свідомо. І насамперед із позитивного боку. Те, як ви це поясните, може бути дійсно важливим. Зрештою, ми йдемо зі страхом і упередженням, що робити перерву – це погано.

Ви повинні наголошувати на позитивних речах, які дізналися за цей час. Розкажіть про те нове, що зробили та вивчили, а також про набутий досвід.

Розширюйте мережу контактів і шукайте роботу проактивно

Настав час використовувати ваше коло знайомств по-іншому. Небагато речей допоможуть вам знайти роботу так само швидко й легко, тому не соромтеся розповідати про те, що ви її шукаєте.

Правильне використання колишніх професійних контактів і переваг, які у вас були, завжди надаватиме нові можливості у світі працевлаштування. Наприклад, ви можете написати колишнім колегам і поставити їм питання або зв’язатися зі знайомими професіоналами, щоб отримати корисну інформацію про зміни в галузі.

Прояв ініціативи в пошуку роботи є ключовим моментом. Незалежно від того, чи була у вас перерва. І не соромтеся заздалегідь стукати у двері, які вас цікавлять.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.