Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 06.07.2023

Карлос Таварес: саме тепер починається справжня конкуренція серед електромобілів

Керівник концерну Stellantis Карлос Таварес особисто представив у середу (05.06.2023) нову, суто електричну платформу для всіх 14 брендів групи.  

Платформа, яку часто називають “Stella Medium”, пропонує до 700 км запасу ходу і набагато більшу різноманітність силових агрегатів, ніж попередні електричні моделі групи, які всі мали передній привід потужністю 100 кВт, порівняно з 115 кВт для нових моделей.

STLA Medium, разом з STLA Small, STLA Large і STLA Frame, є однією з чотирьох платформ, оголошених групою на EV Day 2021. Вони призначені для акумуляторних електромобілів. Чи означає це, що вони будуть використовуватися лише для електромобілів (на відміну від нинішніх багатопривідних платформ від Stellantis, CMP та EMP2), залишається відкритим.

STLA Medium буде використовуватися для кількох автомобілів та конфігурацій приводів у сегментах C та D, тобто компактного та середнього класів. У 2022 році було продано не менше 35 мільйонів автомобілів у цих двох сегментах, що становить майже половину з 79 мільйонів автомобілів, проданих у світі.

Наразі бренди Stellantis пропонують 26 моделей у сегментах C та D, що базуються на різних платформах. У майбутньому на базі середньої платформи STLA буде вироблятися до двох мільйонів автомобілів на рік. Виробництво в Європі розпочнеться пізніше цього року. Наскільки нам відомо, DS4 E-Tense є першим автомобілем на базі STLA Medium. Електричні версії Peugeot 3008 і 5008 також будуть базуватися на ній, як і аналог 3008 від Opel – Grandland.

STLA Medium пропонує запас ходу понад 500 км у стандартній версії, а з пакетом Performance Package – понад 700 км. Батареї здатні зберігати до 98 кВт-год нетто. STLA Medium – це 400-вольтова платформа. Передбачається, що в оптимальному варіанті енергоспоживання буде нижче 14 кВт-год/100 км. Для порівняння, найекономічніший електромобіль, який зараз доступний, Fiat 500 Electric, має енергоспоживання на рівні 13,0 кВт-год, але він конкурує в А-сегменті. Стверджується, що акумулятор можна зарядити з 20 до 80% за 27 хвилин.

На додаток до переднього приводу (як і у попередніх електричних силових агрегатів Stellantis), тепер буде пропонуватися повний привід. Потужність становить від 160 до 285 кВт. На EV Day 2021 потужність електричної осі була заявлена від 125 до 330 кВт, оскільки можна було використовувати два різних модулі електроприводу (EDM#2 і 3). Це дало б до 660 кВт з двома ведучими осями:

На базі STLA Medium можна створювати легкові автомобілі, кросовери та позашляховики, каже Стеллантіс. Колісна база може становити від 2 700 до 2 900 міліметрів, а загальна довжина – від 4,3 до 4,9 метра. Дорожній просвіт може сягати понад 22 сантиметри, а колеса – до 75 сантиметрів.

Зовнішні розміри батареї однакові для всіх варіантів, так само як і кріплення та охолодження. Платформи STLA вже розроблені для майбутніх типів батарей, таких як батареї без нікелю та кобальту (тобто, ймовірно, батареї LFP), а також твердотільні батареї.

Платформи STLA мають стати ключем до реалізації стратегічного плану Stellantis Dare Forward 2030. Він передбачає, серед іншого, що з 2030 року в Європі продаватимуться лише пасажирські електромобілі з акумуляторними батареями. У США частка електромобілів повинна скласти 50% у 2030 році (легкові та комерційні автомобілі разом узяті).

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.