Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 22.12.2022

Керівник відділу кадрів Mercedes: діджиталізація – найважливіша тема трансформації в сфері найму і навчання персоналу

Трансформація автомобільної галузі – це не тільки про електромобільність. Керівник відділу кадрів “Мерседес-Бенц” зосереджується на діджиталізації та бачить значні зміни, що відбуваються на місцях.

За словами директора з персоналу Mercedes-Benz Сабіни Кохлейзен, діджиталізація часто недооцінюється в процесі трансформації автомобільної промисловості. “У моєму сприйнятті всі завжди говорять про електромобільність. Але діджиталізація – це щонайменше такий же історичний поворот, якщо не більше”, – сказав директор департаменту персоналу в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Цифровізація зачіпає всі сфери діяльності компанії, а не тільки силові агрегати. “Скрізь, наприклад, виникає питання: як працювати з даними, і як робити з них висновки?” Це також питання про те, які процеси можна оцифрувати і автоматизувати, щоб зробити більш цінні речі за той час, що залишився.

“З моєї точки зору, це величезна трансформація”, – каже Кохлейзен. Безумовно, перехід на електромобільність матиме вплив на працівників, особливо тих, хто працює на заводах, де виробляються силові агрегати. “Буде так, що у нас буде менше робочих місць на цих локаціях”.  

Основні зміни на локаціях

Сьогодні повна зайнятість переважає і на заводах силових агрегатів, оскільки двигун внутрішнього згоряння все ще має високу питому вагу у виробництві. Для виробництва двигуна і трансмісії потрібно більше людей, ніж для приводних агрегатів електромобіля. Відповідно, робочі місця зазнають значних змін. З іншого боку, нові продукти і технології також будуть інтегровані у виробництво разом з можливістю отримати нові профілі зайнятості. Це питання “прийняття змін”.

Влітку Кохлейзен оголосила про наступ у сфері додаткової освіти. До 2023 року в Німеччину планується інвестувати 1,3 млрд євро “для вирішення завдань трансформації”. Кохлейзен залишилася задоволеною початком роботи. З 80 000 ліцензій 25 000 співробітників активували свій доступ з вересня. “Ми раді, що це було так добре сприйнято і що співробітники самі стають активними”, – каже Кохлейзен. За її словами, популярністю користуються курси на кар’єрні теми, наприклад, “Яких помилок у спілкуванні слід уникати?”.

Наукові курси про дані також користуються популярністю. За словами Кохлейзен, Mercedes очікує великий фінансовий потенціал, який може бути досягнутий за рахунок ефективності та покращення процесів і продуктів завдяки використанню даних. Компанія майже досягла своєї мети – найняти 3 000 розробників програмного забезпечення по всьому світу. 2 300 осіб зараз перебувають на борту. На майданчику в Зіндельфінгені, де планувалося працевлаштувати 1000 розробників програмного забезпечення, цей показник був досягнутий. Наразі не планується встановлення нової загальної мети щодо набору персоналу. Найкращі таланти, звичайно, продовжуватимуть набиратися на роботу. У Китаї, зокрема, все ще наймають на роботу, тому що їм потрібні спеціальні програми і програмне забезпечення. Тепер справа за підготовкою набраного персоналу та підвищенням ефективності роботи.

 

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.