Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Китайський автопром скопіює революційний метод виробництва Tesla

Навесні 2020 року Tesla встановила на заводі у Фрімонті найбільшу в світі ливарну машину – установку Giga Press. Вона дозволила замінити єдиною деталлю 70 штампованих компонентів. Новий підхід Tesla до виробництва автомобілів зацікавив багатьох її конкурентів, у тому числі з КНР. Відразу шість китайських компаній встановлять у себе гігантські ливарні машини вже на початку 2022 року, повідомив їх розробник.

За минулі роки Tesla активно вкладала у технології лиття та сплавів, щоб отримати можливість виготовляти деталі більшого розміру та, тим самим, суттєво спростити виробництво.Минулого року компанія встановила на заводі у Фрімонті кілька найбільших ливарних апаратів у світі, розроблених спеціально для американських, німецьких та китайських фабрик Tesla. І вже почала випускати Model Y з кузовом з двох, а потім і однієї литої деталі замість 70 штампованих, як було у Model 3.

Ця стратегія дозволяє істотно скоротити складність складання автомобіля і собівартість, підвищує його надійність і швидкість виробництва. Також скорочується загальна маса електрокара, що позитивно відбивається на ефективності.

До недоліків такого підходу скептики відносять високу вартість ремонту у разі аварії. Проте, принаймні ряд виробників, особливо в Китаї, вважали приклад Tesla вартим уваги. Видання New York Times опублікувало замітку Лю Синсуна, інженера компанії LK Technology, партнера Tesla з технології лиття. За його словами, LK працює зараз з великою кількістю компаній з автопрому, які хотіли б встановити в себе таке саме обладнання, що і у Tesla. Більшість з них китайські, причому шість автовиробників отримають установки, аналогічні Giga Press вже наступного року.

«Окрім Tesla, LK поставить аналогічні гігантські ливарні машини шести китайським компаніям до початку 2022 року, оскільки все більше автовиробників переймають спосіб виробництва автомобілів Tesla», — повідомив Лю.

Однак, одного бажання змінити технологію виробництва мало. Як пояснив Лю, не всі замовники мають настільки кваліфікованих інженерів, щоб розробити разом з LK ливарні машини для власного виробництва (вони розробляються під конкретні моделі, оскільки повинні враховувати дизайн кузова). Крім того, у конкурентів Tesla, що переймають її технології, можуть виникнути складнощі зі сплавами, пише Electrok. Їхній правильний підбір — окреме інженерне завдання.

На нараді директорів Ford, що відбулася в початку листопада, глава компанії Джим Фарлі заявив, що Ford більше не може ігнорувати успіхи Tesla і її стратегію завоювання ринку. За словами Фарлі, Tesla робить кращі електромобілі в світі, і до цього слід ставитися шанобливо. Також гендиректор назвав три причини успіху Tesla.

Джерело: hightech.plus

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.