Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Колективний розум для автономного водіння

Bosch і VW збирають дані в реальному часі для створення дорожніх профілів

  • Безперервні оновлення: потік інформації від дорожнього трафіку гарантує максимальну відповідність карт реальній обстановці;
  • Акуратна локалізація: зіставлення даних з датчиків, які відстежують обстановку в просторі, зі збереженими в базі картами забезпечує максимальну точність;
  • Підвищена безпека: надання датчикам даних з високоточних карт допомагає зробити системи допомоги водіям надійнішими та зручнішими;
  • Великий парк транспортних засобів: автомобілі VW Golf 8-го покоління допомагають Bosch створювати власні дорожні профілі.

Чи можна допомогти автономному водінню досягти технологічного прориву просто перебуваючи за кермом автомобіля? Так, принаймні за кермом VW Golf 8-го покоління. Пересуваючись дорогами Європи, вони збирають дані, допомагаючи Bosch створювати власні дорожні профілі. Хмарні рішення використовують дані з датчиків, що відстежують навколишню обстановку, щоб постійно оновлювати багатошарові карти з високою роздільною здатністю. Це критично важлива функція для автономних автомобілів. «Ми раді можливості разом з партнерами прокладати шлях до мобільності майбутнього вже сьогодні», – коментує Др. Матіас Піллін, президент багатопрофільного підрозділу комп’ютерних рішень Bosch.

Якщо в майбутньому автомобілі почнуть пересуватися самостійно, їм будуть потрібні гранично точні цифрові карти, а також здатність максимально точно визначати своє місце розташування. Це саме те, що пропонують дорожні профілі Bosch: використовуючи інформацію, що надходить з радарних і відеодатчиків, а також з різних датчиків руху транспортного засобу, вони доповнюють звичайні навігаційні карти додатковими шарами для точнішого контролю руху. Всі ці додаткові шари повністю сумісні зі звичайними форматами карт. Дані, що отримуються в реальному часі, Bosch використовує для додаткового промальовування шарів. Починаючи з 2023 року транспортні засоби отримають дорожні профілі Bosch разом з базовим набором цифрових сервісів. Bosch планує використовувати дані, що надходять, для безперервного розширення та оновлення профілів. Звичайно, повний потенціал багатошарових карт розкривається тільки в транспортних засобах з 2-м рівнем автономності та вище, однак вони також дають переваги й простішим автомобілям. «Чим більше транспортних засобів передають інформацію, тим ширшою та точнішою стає база даних для автономного керування», – зазначає Др. Піллін.

Цифровий двійник навколишнього простору

Рішення VW та Bosch працює наступним чином: перебуваючи в дорозі, кожен автомобіль використовує різні датчики для збору інформації про дорожні знаки, відбійники, ями та смуги розмітки. Далі кожен автомобіль за допомогою хмарних рішень VW надсилає ці дані в хмарне сховище Bosch. На базі отриманої інформації в хмарному сховищі Bosch створюються дорожні профілі, які є цифровими двійниками простору, в якому перебуває автомобіль.

Завдяки дорожнім профілям Bosch, транспортний засіб може більш точно визначати своє місце розташування: кожен автомобіль у реальному часі порівнює дані, що надходять з датчиків, з цифровою копією простору. Таке зіставлення дозволяє визначати, наприклад, позицію в смузі руху з точністю до декількох десятків сантиметрів щодо високоточної карти. Використання радарних сенсорів дозволяє досягати високої точності локалізації навіть у таких складних погодних умовах, як туман, дощ і снігопад, коли відеодатчики безсилі.

Природна дорожня поведінка автономних транспортних засобів

Дорожні профілі також дозволяють зробити переміщення автономних автомобілів у поздовжньому та поперечному напрямках більш безпечним і комфортним. Вони містять не тільки інформацію про особливості дороги, але й про її геометричні параметри, розташування смуг, дорожні знаки та встановлені швидкісні обмеження. При цьому вони включають навіть таку специфічну інформацію, як поведінка водіїв на даній ділянці дороги. Наприклад, яку траєкторію руху водій вибирає в даному повороті? За скільки метрів до перехрестя люди починають гальмувати? Як вони поводяться, здійснюючи перестроювання зі смуги в смугу до повороту? Щоб відповісти на всі ці запитання, система використовує дані з датчиків руху: швидкість, кут повороту, швидкість обертання коліс. У майбутньому дорожні профілі почнуть надавати ці ж дані транспортним засобам, щоб допомогти зробити автономне водіння максимально природним, комфортним і безпечним, наскільки це можливо. Bosch і VW спільно наближаються до цієї мети з кожним пройденим кілометром спільного шляху.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.