Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Коли та як застосувати метод «сірого каменю»

А вам доводилось хоча б раз у житті чути пораду на кшталт «прикинься мертвим?». Зазвичай, таким чином нам радять захищатися від уваги токсичних людей: аб’юзерів, маніпуляторів, нарцисів та інших охочих самоствердитися нашим коштом, аби задовольнити своє нездорове его. Як показує життя, такий метод дійсно спрацьовує: ми стаємо нецікавими для токса і нам дають спокій. На разі розглянемо більш лайтову тактику проти маніпуляторів – «метод сірого каменю».

Метод «сірого каменю» – тактика переконання маніпулятора, що ви є поганою мішенню для атаки, оскільки втомлюєте його своєю сірістю та невиразністю, примушуючи нудьгувати.

Оскільки маніпулятор живиться драмою, то через відсутність яскравих емоцій він втратить інтерес до вас як до жертви. У такий спосіб ви змусите токсичну людину піти.

Коли діяти

Маніпулятори атакують переважно через заздрість. А приводів для виявлення такої ганебної звички у токса знайдеться більш ніж достатньо: чужі нові речі, досягнення, успіхи на роботі, кохання, відпочинок, навіть теплі родинні відносини… Якщо відчуваєте цікавість з боку токсичної людини, найкращим методом буде розірвати спілкування. Але не кожен зможе це зробити, виходячи з наявності спільних проєктів з нападником: на роботі, вдома, у колі родичів… Якщо розрив стосунків неможливий, психологи радять застосовувати метод «сірого каменю».

Як стати «каменем»

Отже, маємо ціль: відкараскатися від токса, без конфліктів та помсти з боку не дружнього нападника.

Психологи у такому разі радять не відповідати образою на образу, а стати для токса абсолютно нецікавим об’єктом. Яким чином? Все просто: запам’ятайте, така людина живиться вашими емоціями, тому на атаки відповідайте безбарвними та беземоційними одноманітними фразами. Монотонним голосом, нуль міміки. Будьте, як сіре каміння: воно є всюди, але ніхто не звертає на нього уваги.

Кілька разів перетворення у «тверду субстанцію» під час спілкування з токсичною людиною дозволять уникнути драми та не виправдають очікування нападника. Таким чином, не одержавши егопалива, не задовольнивши маніпуляторні амбіції, токсична людина сама піде геть у пошуку іншої, більш лояльної жертви.

Слова захисту

А ще ми роздобули для вас кілька простих, але корисних фраз, які не дозволять розмові з маніпулятором дійти до агресивної точки кипіння:

 • Так, ні, не знаю;
 • Я вас зрозумів (ла);
 • Зараз я зайнятий (а);
 • Як скажете;
 • Вам не потрібно через це хвилюватись;
 • Що ж, якщо така ваша думка…;
 • Хіба це ваша проблема?
 • Все нормально;
 • У мене нічого нового;
 • Шкода, що ви так вважаєте;
 • Прикро;
 • Треба ж таке…

Використовуючи чергові нейтральні фрази, вимовляйте їх так, ніби знаходитесь у глибокому дзені. Тоді ви станете нецікавою здобиччю навіть для найбільш затятого маніпулятора.

Джерело: rabota.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.