Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 28.10.2022

Комерційні авто на паливних елементах: Stellantis оголошує про серійне виробництво

Коцерн Stellantis на шляху до того, щоб зробити собі ім’я як перший серійний виробник комерційних транспортних засобів, що працюють на водні. Зараз група робить важливий крок.

Stellantis має намір масово виробляти легкі комерційні автомобілі з приводом на паливних елементах для марок Peugeot, Citroën і Opel на своєму французькому заводі в Ордені. Про це повідомив генеральний директор Карлос Таварес. Планується інвестиція близько десяти мільйонів євро. Зазначається, що Франції також підтримує зобов’язання фінансово на рівні держави.

Stellantis ще не оголосила, коли точно почнеться серійне виробництво в Hordain. За словами виробника, з 2024 року завод має виробляти 5000 автомобілів на паливних елементах в рік.

Stellantis заявляє, що концерну вдалося «зробити наступний крок в історії автомобілебудування».

Завод Hordain був відкритий у 1994 році та є центром виробництва комерційних автомобілів групи. Минулого року там з конвеєра зійшло 144 650 автомобілів.

Opel Vivaro-e Hydrogen

Автомобілі, що працюють на водні, будуть збиратися на лінії Multi-Energy, яка вже щодня виробляє моделі з електричними двигунами та двигунами внутрішнього згоряння так званої серії K-Zero. На додаток до фургонів від Peugeot, Citroën і Opel/Vauxhall, вони також включають відповідні відгалуження від Fiat і японського партнера Toyota.

Згідно з інформацією, платформа моделей на паливних елементах буде адаптована в частині конструкції кузова до того, як транспортні засоби пройдуть класичні етапи фарбування та складання на тій же виробничій лінії, що й автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння та електромобілі. Потім вони потрапляють на нове підприємство площею 8000 квадратних метрів для кінцевого виробництва, де фахівці збирають водневий бак, додаткові батареї та паливні елементи. Це має вдвічі скоротити час, необхідний для адаптації моделі, порівняно з попереднім процесом малої серії – у цьому процесі паливний елемент збирався як частина пілотного виробництва Opel у Рюссельсхаймі.

Stellantis вперше представила транспортер H2 у 2021 році. Серійні моделі мають вразити комерційних клієнтів великим запасом ходу (400 кілометрів), часом заправки три хвилини та незмінною вантажопідйомністю (корисне навантаження 1000 кілограмів).

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.