Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Компанія Mahle створила електродвигун без магнітів з ефективністю 95%

Німецький виробник автозапчастин Mahle розробив електродвигун, який не використовує рідкоземельні метали. За заявами розробника, представлена система об’єднує кілька концепцій в одному корпусі – мотор працює без магнітів, практично не схильний до зносу і має більш високий ККД на всіх режимах роботи, показуючи в піку ефективність вище 95%. Останній показник особливо важливий – раніше таких результатів досягали тільки електричні боліди Формули E.

Як повідомляє New Atlas, переважна більшість двигунів для електромобілів працює на магнітах, при створенні яких використовуються рідкоземельні метали. Такі компоненти забезпечують швидку і точну передачу електроенергії від батареї через котушки в обертовому роторі. У цьому процесі беруть участь ковзаючі точки контакту – вони необхідні для контакту рухомих деталей, але вони також з часом зношуються і виходять з ладу.

Крім того, близько 97% світових поставок рідкоземельних металів надходить з Китаю, який поступово обмежує їх виробництво, що веде до підвищення вартості ресурсів – за останнє десятиліття ціна на неодим зросла на 750%, а вартість диспрозія збільшилася на 2000%. При цьому КНР – це єдина країна, здатна перетворювати метали в магніти в промисловому масштабі для глобальних ланцюжків постачань. З метою позбутися від цих проблем, а також уникнути удару по екології, Mahle створила комерційно життєздатний електродвигун без магнітів.

 

«З новим електродвигуном ми виконуємо взяті зобов’язання як екологічно раціональна компанія. Відмова від магнітів і, отже, використання рідкоземельних елементів пропонує великий потенціал не тільки з геополітичної точки зору, але і з точки зору відповідального використання природи і ресурсів», – повідомив Майкл Фрік, голова правління Mahle.

З новою конструкцією інженери Mahle запропонували передавати потужність на прядильний ротор за допомогою безконтактної індукції. За рахунок цього рішення компанія змогла відмовитися від магнітів і більшої частини зношуваних поверхонь. На додаток Mahle також створила систему налаштування параметрів магнетизму ротора – автовиробники більше не зобов’язані відштовхуватися від показників постійних магнітів і можуть збільшити потужність двигуна більше 95%.

Такий підхід буде особливо ефективний при розробці потужних електрокарів, однак він також може бути використаний для звичайних автомобілів – від субкомпактних машин до позашляховиків. А відсутність дорогих рідкоземельних металів дозволить знизити собівартість виготовлення таких двигунів. Mahle збирається запустити серійне виробництво двигунів нового покоління до кінця 2023 року. Зараз у компанії вже є кілька робочих прототипів, які використовуються в тестах.

Джерело: hightech.plus

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.