Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 26.03.2023

Компанія Schaeffler розробила електропривід в колесі

У найближчі кілька місяців на ринку з’явиться нова розробка технологічної компанії Schaeffler з Герцогенаураха для електрифікованих малих комерційних транспортних засобів. Тоді легкі муніципальні транспортні засоби, такі як підмітальні машини, фургони та снігоприбиральні машини перших трьох замовників будуть їздити по дорогах повністю на електротязі  з “високоефективним приводом в маточині коліс”. Виробник обіцяє, серед іншого, високу маневреність, більше простору і тиху роботу без викидів CO2.

Компонент, розроблений для компактних муніципальних транспортних засобів, покликаний прискорити електрифікацію таких невеликих комерційних автомобілів, повідомляє автомобільний постачальник. За словами Маттіаса Цінка, члена виконавчої ради Schaeffler з питань автомобільних технологій, ця технологія, яка може сприяти поліпшенню якості повітря в містах, уможливлює створення нових архітектур транспортних засобів і приносить “нову енергію в привід” для міського застосування.

Маневреність і тиша в місті

Всі необхідні компоненти для приводу і гальма вбудовані безпосередньо в колесо – “не в середині автомобіля або на ведучих осях”, як це зазвичай буває. Таким чином, економиться простір, транспортний засіб може бути спроектований більш маневреним, і ним набагато легше керувати. “Малошумний, повністю електричний привід гарантує, що вони можуть виконувати свою роботу в пішохідних зонах, на дорогах і в житлових районах особливо тихо і протягом тривалого часу роботи, оскільки вони значно менше турбують мешканців”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, Jungo, швейцарський постачальник індивідуально конфігурованих багатофункціональних і муніципальних транспортних засобів, буде однією з перших компаній, яка випустить транспортні засоби з новим приводом. Обидві компанії розробили компонент для задоволення конкретних повсякденних потреб моделі.

Електрифікація як рішення

Електричний привід на одне колесо значно підвищує продуктивність машин, каже засновник і генеральний директор компанії Ніколя Юнго: “Це включає в себе вищу ефективність, меншу вагу, більшу безпеку, кращі ходові характеристики, відсутність необхідності заміни мастила і безпечне електричне гальмо”.

Серед сфер застосування приводу в маточині колеса постачальник називає міські роботи з прибирання, такі як розчищення доріг, прибирання снігу або збір сміття. Для цих цілей питання про те, як зменшити викиди CO2 “якомога швидше та ефективніше”, є центральним. Відповідь дуже проста – електрифікація, каже д-р Йохен Шредер, керівник підрозділу електромобілів компанії Schaeffler.

Фіксований запас ходу

Технологічна група хоче вийти на “новий і постійно зростаючий ринок” з новою технологією приводу і все частіше оснащувати своєю інновацією робочі транспортні засоби для міст, муніципалітетів, фабрик і логістичних центрів, а також портів, великих автостоянок і аеропортів. Транспортні засоби з фіксованим маршруту, а отже, з фіксованим запасом ходу і передбачуваним часом зарядки особливо підходять для цієї технології. Крім того, такі компоненти, як підшипники коліс і редуктори цього приводу, особливо цікаві для операторів завдяки своїй довговічності. “Таким чином, трудомістке технічне обслуговування значно скорочується”.

Більше простору

Привід розташований таким чином, що електродвигун (що складається з нерухомого статора і ротора), включаючи редуктор і механічне фрикційне гальмо, може поміститися “навколо колісного підшипника всередині обода для економії місця”. Вивільнений таким чином простір можна використовувати, наприклад, для батареї або як додаткову вантажну площадку. Ця концепція також дає виробникам більше можливостей для розробки різних мобільних додатків “аж до рішень для рухомих шасі”.

Основа для автоматизованого водіння

Крім того, за словами д-ра Шредера, це рішення практично означає наступний крок до автоматизації, оскільки “високоінтегровані” електричні приводи маточин коліс з оптимізованою маневреністю створять передумови для майбутнього автоматизованого водіння.

Згідно з повідомленням, компактний компонент можна помістити в 14-дюймове колесо (близько 36 сантиметрів у діаметрі). Пов’язаний з ним інвертор для управління одним або двома двигунами маточини колеса також може бути гнучко встановлений в автомобілі.

Повний привід

Залежно від застосування, потужність двигуна може варіюватися від 7 до 26 Вт. Виробник вказує 60 кіловат як пікову потужність. 

“Крутний момент, що генерується електродвигуном, передається безпосередньо на колесо через редуктор. Така пряма передача потужності означає особливо високу ефективність приводу”.

Крім того, концепція дизайну робить кожне окреме колесо керованим і, таким чином, перетворює автомобіль на повнопривідний. Тому, наприклад, підйом на пагорб не буде проблемою навіть взимку.

Згідно з повідомленням, Schaeffler зазвичай розробляє двигуни для маточин коліс на електричну напругу 48 вольт і 400 вольт, але можливі й більш високі значення.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.