Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Концепт Yanfeng XiM23: салон автомобіля майбутнього має бути не тільки цифровим

Навряд чи будь-який новий автомобіль сьогодні може обійтися без великих екранів. Постачальник Yanfeng вже на крок далі.

Між цифровою детоксикацією та кіноекраном високої роздільної здатності: салон автомобіля майбутнього може сподобатися як тим, хто потребує відпочинку, так і любителям інформаційно-розважальних систем. Принаймні, якщо мова йде про постачальника Yanfeng. Китайська компанія з інноваційним центром у Нойсі представляє на прикладі концепту XiM23 те, наскільки змінними можуть бути речі в автомобілі в цьому відношенні.

Новий салон вписується в кузов великого розкішного позашляховика. «Техніки та ідеї, показані тут, також можна використовувати в невеликих класах транспортних засобів», — пояснює Андреас Маашофф, керівник відділу інновацій Yanfeng в Європі. Концепт, представлений публіці вперше, показує, що можливо в автомобілі сьогодні чи завтра. «Більшість новинок, які ми тут показуємо, незабаром можуть надійти в серійне виробництво».

Концепт демонструє, наскільки широким є вибір варіантів дизайну для виробників транспортних засобів серед клієнтів Yanfeng із різними режимами використання. Пасажирів приймають у так званому «спокійному режимі». Світло в салоні приглушене, екрану не видно, весь салон привітний, стриманий і спокійний.

Коли водій сідає на місце, тонкий дисплей, що розтягується на всю ширину автомобіля, виступає на два сантиметра з панелі приладів. При цьому на центральній консолі відкривається міні-екран, а багатофункціональні кнопки на кермі стають видимими завдяки підсвічуванню. Загалом, однак, зорові стимули залишаються стриманими та добре збалансованими.

Якщо ви хочете, щоб середовище було більш цифровим, переключіться на «розширений» режим. Це робиться, наприклад, за допомогою поворотної кнопки на центральній консолі або за допомогою сенсорної поверхні, вбудованої в той же компонент. Також доступне управління жестами – рухи рук реєструють три камери, встановлені в кабіні. Коли подається команда, раніше вузький екран приладової панелі подовжується вдвічі, збільшуючи кількість інформації, що відображається, а також додаються деталі у графіці.

У режимі «Immersive», призначеному для повністю автоматизованого водіння, екран перетворюється в кінотеатр. Тепер дисплей займає половину висоти вікна і, таким чином, закриває огляд назовні. На увігнутій поверхні можна відображати фільми, спортивні трансляції чи ігри.

Управління здійснюється за допомогою центрального дисплея, який для цієї мети можна зняти з тримача.

Задні пасажири можуть дивитися на екран спереду або на екран власного планшета.

У цьому режимі задні сидіння також переміщуються в напівлежаче положення, яке Янфен описує як стан «нульової гравітації». Точно розраховані кути згинання в області стегон і колін забезпечують легке та приємне положення. Освітлення стає приглушеним в обраних кольорах.

Maashoff не розкриває, які елементи концепту XiM попадуть в реальні продукти та коли саме це трапиться. Кажуть, що відгуки кількох виробників, які вже бачили концепт, були позитивними. Наприкінці року експонат повертається до Китаю, щоб представити його місцевим автовиробникам.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.