Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Кузов автомобіля стає радарною системою

Радарні системи відносно дешеві, але пропонують лише помірну роздільну здатність. Лідарні системи створюють більш детальне зображення довкілля, але є дорогими. Новий тренд – деталі кузова автомобіля мають виконувати функцію радарних антен, поєднуючи високу роздільну здатність і низьку вартість.

Дві французькі компанії хочуть зробити це реальністю: відомий постачальник автомобільних запчастин Plastic Omnium та стартап Greener Wave. Ідея, що лежить в основі, відносно проста. У звичайних радіолокаційних системах 4G передавальна і приймальна антени мають розмір у кілька сантиметрів і встановлюються відносно близько до мікросхем радарів. Через те, що антени розташовані так близько одна до одної – технічні фахівці називають це малою апертурою – результатом є лише відносно низька роздільна здатність, характерна для радарів.

Plastic Omnium і Greener Wave тепер використовують трюк, щоб віртуально збільшити цю апертуру системи і, таким чином, значно підвищити роздільну здатність. Plastic Omnium заявляє про горизонтальну роздільну здатність 0,1 градуса, що можна порівняти з лідарними системами. Greener Wave говорить обережніше – менше 0,5 градуса.

Хитрість полягає в тому, що дзеркала для електромагнітних хвиль, так звані метаповерхні, розподіляються по кузову автомобіля, наприклад, шість з них на весь модуль бампера. А потім розподілити радарні хвилі від одного стандартного набору радіолокаційних чіпів на дзеркала і випромінювати їх звідти в навколишнє середовище – так, ніби вони є розподіленими радарами.

Greener Wave розробила технологію для відповідної трансляції радіолокаційних хвиль і перетворення віддзеркалень в зображення навколишнього середовища. Компанія Plastic Omnium заявляє, що їй вдалося налагодити виробництво антен і їхнє непомітне вбудовування в пластикові панелі кузова, готове до широкомасштабного виробництва. Plastic Omnium і Greener Wave планують представити перші готові системи клієнтам у 2026 році. Передбачається, що вони відображатимуть навколишню обстановку так само, як і лідарні датчики, будуть менше залежати від світла і погодних умов, охоплюватимуть як ближній, так і дальній діапазон і споживатимуть мало енергії – з шістьма антенами потрібно менше 15 Вт.

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.