Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Лідар нового покоління навчили вимірювати щільність крапель дощу

Виробник і постачальник комплектуючих Valeo представив автомобільний лідар третього покоління. Пристрій вийде на ринок в 2024 році і за всіма параметрами виявиться краще за попередника.

Далекомір вміє розпізнавати і класифікувати об’єкти навколо машини на швидкості до 130 кілометрів на годину, а завдяки штучному інтелекту може передбачати траєкторію руху транспортних засобів поза зоною видимості водія, вимірювати щільність крапель дощу і обчислювати безпечну довжину гальмівного шляху.

Сьогодні в продуктовій лінійці Valeo є лазерний далекомір Scala. Це лідар другого покоління, що розпізнає об’єкти з високою відбивною здатністю на відстані до 200 метрів.

Вертикальний кут поля зору пристрою становить 10 градусів, горизонтальний — 133. За один прохід лідар формує 16 шарів даних, щоб на виході отримати хмару точок високої щільності. Зі слів виробника, в далекомірі третього покоління всі показники поліпшені: він продуктивніше і ефективніше попередника.

Так, дозвіл збільшив у 12 разів. Дальність в три рази, а кут огляду — в 2,5 рази. У режимі реального часу лідар створює 3D-візуалізацію простір навколо автомобіля з роздільною здатністю 4,5 мільйона пікселів і кадровою частотою 25 FPS.

Пристрій вміє розпізнавати і класифікувати об’єкти, причому якщо вони рухаються, лідар фіксує швидкість і траєкторію. Автоматична адаптація до рівня освітленості дозволяє далекоміру однаково працювати і при яскравому сонячному світлі, і в повній темряві.

Ще лідар вимірює щільність крапель дощу і обчислювати безпечну довжину гальмівного шляху, пророкує траєкторію руху транспортних засобів поза зоною видимості водія.

Крім того, він вміє попереджати інші машини про небезпеку — це реалізовано через хмарну платформу. Керуючий софт підлаштовується під “навколишнє середовище” і еволюціонує в міру виходу нових оновлень.

За даними самої Valeo, до 2030 року 30 відсотків автомобілів класу преміум будуть оснащені автоматизованими системами водіння третього рівня — а значить, без лідарів не обійтися.

Також їх можна використовувати на автономних шатлах, роботаксі, кур’єрських дронах, безпілотних фурах і сільськогосподарській техніці. Компанія вже випустила 150 000 пристроїв, і 99 відсотків лідарів на ринку — це далекоміри Valeo.

Джерело: bizua.org
Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.