Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 30.05.2023

Маржа Tesla зменшується

“Час великих прибутків може скоро закінчитися” – згідно з дослідженням управлінської консалтингової компанії EY найбільшим світовим автовиробникам останнім часом довелося змиритися з падінням прибутковості. Особливо сильно постраждала Tesla. 

Згідно з аналізом, оборот в першому кварталі цього року зріс приблизно на 19 відсотків порівняно з аналогічним періодом минулого року, але прибуток до вирахування відсотків і податків (Ebit) відстає, збільшившись на 6,1 відсотка. Продажі зросли лише на чотири відсотки.

Прибутковість, яка вимірюється маржею Ebit, що показує відношення операційного результату до обороту, знизилася з дев’яти до восьми відсотків. Новим лідером за маржею серед 16 проаналізованих автовиробників став Mercedes-Benz зі Штутгарта (Німеччина) з маржею Ebit у 14,7%. За ним слідують BMW (14,6%) і Kia (12,1%). Колишній лідер, виробник електромобілів Tesla, опинився на четвертому місці з показником 11,4%.

Необхідна фінансова дисципліна

“Вперше з початку 2021 року ми спостерігаємо явні ознаки уповільнення темпів зростання прибутку, який вже давно перестав зростати так само швидко, як продажі”, – йдеться в заяві Костянтина Галла, керівника підрозділу EY з питань мобільності в Західній Європі. Він додав, що ринок нормалізується. “Новий автомобіль незабаром перестане бути дефіцитним товаром, яким він був минулого року”, – сказав Галл. Тому автовиробникам стає все важче утримувати високі ціни на автомобілі на ринку і відмовлятися від знижок, додав він. “Час омріяної маржі для деяких компаній скоро закінчиться”.

Крім того, більшість виробників наразі отримують значно більші прибутки від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, ніж від електромобілів, зазначає консультант EY з питань промисловості Пітер Фус (Peter Fuß). Виробники повинні домогтися успіху в тому, щоб електромобілі приносили більше прибутку і їм “не можна обійтись без посилення дисципліни витрат, інакше існує загроза значно нижчої прибутковості в довгостроковій перспективі”.

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.