Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 30.06.2023

Міфи про електромобілі: усе набагато краще, ніж часто здається

Електромобілі вже давно вийшли з ніші. Майже кожен великий виробник зараз пропонує принаймні одну модель. Тим не менш, серед населення все ще існують серйозні застереження щодо нової технології пересування. Не всі вони абсолютно безпідставні, але багато важливих моментів зараз є необґрунтованими.

Витрати

Нові автомобілі за невеликі гроші більше не доступні – незалежно від того, який двигун стоїть під капотом. Однак електромобілі особливо дорогі у купівлі – нижче 30 000 євро ви знайдете лише найменші автомобілі з дуже обмеженим запасом ходу. Якщо ви хочете сімейний електромобіль, який повністю підходить для повсякденного використання, ви зазвичай знайдете його лише приблизно за 40 000 євро. Однак у загальному балансі витрат, який враховує не лише ціну покупки, але й витрати на електроенергію, обслуговування, страхування та податки, електромобілі вже зараз у багатьох випадках виявляються кращими. Німецький автомобільний клуб (ADAC) нещодавно провів підрахунки і вважає, що електромобілі є дешевшою альтернативою, починаючи з середнього цінового діапазону і вище. Автомобільний клуб застосовує порівняно суворі критерії, так що в залежності від конкретної ситуації паритет витрат можливий навіть для невеликих транспортних засобів. Особливо дешево їздять, наприклад, ті, хто виробляє власну електроенергію за допомогою фотоелектричної системи. Тим не менш, для людей з низькими доходами і обмеженими резервами електромобіль важко дозволити собі – не в останню чергу тому, що все ще майже немає доступних вживаних автомобілів.

Запас ходу

З огляду на 1 000 кілометрів на дизельному паливі, 300-400 кілометрів на електромобілях, що пропонуються сьогодні в середньому, є досить розчаровуючими. На практиці, однак, у переважній більшості випадків цього запасу ходу має бути достатньо, навіть для екскурсій на вихідних. Навіть більші відстані не є проблемою, якщо ви заздалегідь витратите кілька хвилин часу на розумне планування зарядки. Достатньо лише трохи рутини, і ви зможете легко подолати труднощі – принаймні вздовж основних транспортних магістралей. Однак це не так швидко, як з двигуном внутрішнього згоряння: після 120 км/год запас ходу більшості моделей значно зменшується, а безперервні подорожі також неможливі через необхідні зупинки для заряджання. Тим, хто часто подорожує на великі відстані і завжди поспішає, можливо, краще обрати дизель. Втім, перші електромобілі з чотиризначним запасом ходу і дуже швидкою технологією зарядки вже були анонсовані, однак, ймовірно, спочатку вони будуть дуже дорогими.

Небезпека пожежі

Незважаючи на те, що повідомлення про палаючі електрокари з’являються знову і знову, в принципі, електрифіковані транспортні засоби не більш і не менш небезпечні при так званих випадкових пожежах, ніж автомобілі з дизельними або бензиновими двигунами. Ще й тому, що вони повинні відповідати тим самим стандартам безпеки. Більш загальні дослідження, які також розглядають технічні дефекти без аварій, також не дають жодних доказів особливої небезпеки електромобілів. У більшості випадків електромобілі навіть працюють значно краще, ніж моделі з двигуном внутрішнього згоряння – що також може бути частково пов’язано з їхнім меншим середнім віком. Що насправді є проблемою для електромобілів, так це так звана “термічне загоряння” – повне загоряння батареї, яке потім можна загасити лише з великими зусиллями.

Час заряджання

Зарядка великого акумулятора від побутової розетки може зайняти 24 години або більше. На щастя, на практиці це виглядає інакше: для нових мобільних телефонів звичайного часу нічного простою в домашній зарядній станції цілком достатньо. Особливо швидкі моделі можна повністю зарядити за три-чотири години. Однак, як правило, повна зарядка не потрібна щодня, оскільки весь запас енергії, ймовірно, дуже рідко розряджається повністю. Якщо вам дійсно потрібен великий запас ходу за короткий час, ви можете заправити кілька сотень кілометрів за півгодини на надшвидкісному зарядному пристрої – за умови, що у вас правильний автомобіль і відповідні умови навколишнього середовища. Довгострокова мета автовиробників – повна зарядка за десять хвилин. Однак для багатьох користувачів зарядка вже не є великою проблемою з точки зору часу, оскільки її можна легко інтегрувати в повсякденне життя, трохи доклавши зусиль на планування.

Екологічність

Навіть електромобілі не є повністю вільними від викидів. CO2 виділяється як під час енергоємного виробництва – особливо сировини для акумуляторів – так і під час експлуатації. Принаймні, в тій мірі, в якій електроенергія, необхідна для будівництва та водіння, не надходить повністю з відновлюваних джерел енергії. Але навіть електромобілі, які використовуються в країнах з вугільною енергетикою, є менш шкідливими для клімату, ніж аналогічні автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння, згідно з розрахунками Green NCAP. Не завжди з першого кілометра, але набагато раніше, ніж через 100 000 кілометрів, про які часто повідомляють. У майбутньому балансова перевага електромобілів, ймовірно, ще більше покращиться, чим “зеленішим” стане виробництво електроенергії в країнах виробництва та використання. Однак навіть покупець електромобіля не може мати абсолютно чисте сумління, оскільки, крім споживання енергії, величезний попит на сировину також негативно впливає на екобаланс. Зрештою, акумулятори, принаймні теоретично, можна переробити, на відміну від спаленої нафти.

Здатність до буксирування

Насправді, протягом багатьох років не було електромобілів з причіпним пристроєм. Тим часом, тягово-зчіпний пристрій доступний майже для кожної моделі вище субкомпактного класу – але вона не призначена для причепа в кожному конкретному випадку. В менших класах його частіше використовують для кріплення велосипеда. Але навіть ті, хто хоче тягнути дійсно важкі вантажі, тепер можуть зробити це за допомогою електромобіля. BMW iX наразі приймає найбільшу вагу на гак – 2,5 тонни. Однак зайві кілограми на причепі значно зменшують запас ходу. А під час заряджання на громадській зарядній станції з причепом на гаку потрібно багато маневрувати.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.