Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 12.05.2023

Найбільш продавані електромобілі у світі у 2022 році

Після місяців досліджень і збору даних на багатьох ринках по всьому світу сайт de.motor1.com опублікував повний рейтинг продажів “чистих” електромобілів за 2022 рік. Деякі результати були передбачуваними. Але є й цікаві сюрпризи, які можуть передвіщати подальші зміни в найближчі роки.

Tesla Model Y і Model 3 на вершині

Як і очікувалося, Tesla Model Y домінує у світовому рейтингу. Навіть випередивши Model 3, найбільш продаваний електромобіль у світі в 2021 році. Позашляховик Tesla знайшов понад 747 000 нових клієнтів, що на 91% більше, ніж рік тому. Майже половина Model Y (44%) була продана в Китаї (з Гонконгом і Тайванем), тоді як обсяг продажів в США і Канаді склав 34%.

В Європі було зареєстровано 19 % автомобілів, що на 416 % більше. Далі йдуть продажі в Південно-Східній Азії та Тихоокеанському регіоні – 13 400 одиниць, а також в Японії та Кореї – 9 600 одиниць.

У той час як Toyota розмістила дві свої моделі на вершині глобального рейтингу (тобто без розбивки за силовими установками), Tesla зробила те ж саме в чистому рейтингу електромобілів.

Отже, Tesla Model 3 посіла друге місце з більш ніж 482 000 одиниць, з яких 47% було продано в США і Канаді, 28% – в Китаї (з Гонконгом і Тайванем) і 19% – в Європі. На відміну від Model Y, продажі седана знизилися на 3 %, на що негативно вплинула популярність його вищої сестринської моделі. На ці дві моделі припадало 95 % світових продажів Tesla у 2022 році, тому Model S і Model X вже майже не відіграють ролі.

Китайські моделі роблять успіхи

Третє місце посів Wuling Hongguang Mini EV. Цей міні-кар став еталоном для електромобілів у Китаї – найбільшому ринку електромобілів у світі. З 443 400 проданими одиницями він не набагато відстає від Model 3. Частково популярність цього автомобіля пов’язана з його низькою ціною, але також і з тим, що він став ідеальним рішенням для мобільності для багатьох споживачів у Китаї.

Китайська тенденція до мікроелектромобілів тільки почалася і, ймовірно, пошириться на інші ринки в найближчі роки. Таким чином, дешеві, привабливі та конкурентоспроможні автомобілі можуть стати найкращим вибором для багатьох людей, які шукають новий доступний автомобіль у майбутньому. Китай, на відміну від Європи, готовий до такого розвитку подій зі своєю продукцією.

Hongguang – не єдиний автовиробник з Китаю, який сяє у світових рейтингах. BYD Dolphin – цікавий хетчбек у В-сегменті – поки що продано трохи більше 200 000 одиниць. Dolphin має більший потенціал на зовнішніх ринках, ніж Wuling. Це можна сказати і про BYD Yuan Plus, також відомий як BYD Atto 3. Це цікавий компактний позашляховик, який стрімко піднімається на вершини хіт-парадів у деяких країнах.

Європейські електромобілі

VW ID.4 був найпопулярнішим європейським електромобілем минулого року. Його продажі зросли на 53% до 175 600 одиниць, з яких 47% було продано в Китаї (включаючи Гонконг і Тайвань), 39% в Європі і 13% в США і Канаді.

Далі в рейтингу розташувався VW ID.3 з 77 900 проданими автомобілями, що становить лише 4 % зростання. З них 68 % припадає на Європу. Третім найбільш продаваним електромобілем став електричний Fiat 500. За ним слідували BMW iX3, Polestar 2, Skoda Enyaq iV, Dacia Spring, Peugeot e-208, Mini Cooper SE і Volvo XC40 Pure Electric.

Однак європейські електромобілі далекі від світових моделей, таких як Tesla Model 3 і Model Y, а також майбутніх китайських транспортних засобів. Це тривожний сигнал для європейської автомобільної промисловості в цілому.

Джерело: de.motor1.com

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.