Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 30.07.2023

Найкращий спосіб змінити токсичну культуру

Найкращий спосіб змінити токсичну культуру — це… прибрати токсичного лідера. Так, це може здатися грубим, але з мого досвіду роботи в якості тренера-лідера, який працює з незліченними радами, HR-департаментами і керівниками, я дізнався, що культура починається з вершини. Тому верх — це найкраще місце, де можна почати все перевертати, — пише відомий коуч та автор Лоллі Даскал (Lolly Daskal).

Поводження з токсичною культурою вимагає лідера, який володіє певним набором атрибутів.

Лідер повинен мати ґрунтовний план. Великі лідери знають, що перш ніж намагатися визначити, що потрібно змінити, зазвичай краще прояснити, що вже робиться добре. Тоді ви готові будете почати вносити значні зміни, як великі, так і малі, котрі можуть привести до змін на краще. У великих культур є лідер з фундаментальним баченням.

Лідер повинен мати чітко визначені цінності. Велика культура заснована на сильному наборі основних цінностей — цінностей, які зрозумілі і релевантні. У такій культурі люди можуть проявляти себе кожен день, знаючи, що робити і як це робити. Цінності організації повинні втілюватися в дії для співробітників на всіх рівнях — від допоміжного персоналу до менеджерів середньої ланки і вищого керівництва.

Лідер повинен володіти м’якими навичками. Багато хто все ще думають про культуру як про м’яку, нечітку концепцію. Але дослідження свідчать, що люди дійсно піклуються про культуру, де проходить їх робоче життя. Аналогічно і з м’якими навичками (soft skills). Будь-яка організація або команда, яка хоче мати відмінну культуру, потребує лідера з сильними м’якими навичками — того, хто вміє слухати і розуміти, хто співчуває і спілкується з іншими.

Лідер завжди повинен бути підзвітним. Робота в токсичній культурі вимагає зусиль, і людям, особливо у важкі часи, легко загрузнути в самозбереженні і втратити курс, куди рухається організація в поточних обставинах. Але коли керівництво покладає відповідальність на кожен рівень організації за виконання місії і основних цінностей, у вас з’являється міцна основа, на якій можна починати будувати кращі результати.

Лідер повинен мати терпіння. Найкращі лідери знають, як йти повільно, тому що те, що варто робити, вимагає часу. Зміна культури — це не поспіх, а гра в довгу, яка може тривати місяці або навіть роки. Це означає виявлення і усунення розриву між культурою, яка у вас є, і культурою, яка вам потрібна, починаючи з вершини і працюючи на кожному рівні. Це величезне завдання, котре вимагає від лідера як рішучості, так і терпіння.

Ті, хто можуть вивести організацію з токсичної культури, розуміють, що люди приходять на роботу не просто працювати — вони приходять, тому що вважають, що можуть внести свій вклад у місію, в яку вони вірять. Найкращій лідер, котрий стане їхнім гідом, спроможний виявити мету і велич, які дозволять зростати продуктивній культурі, людям бути щасливими, а організації процвітати.

За матеріалами “The Best Way to Change a Toxic Culture”, Lolly Daskal.

Джерело: www.management.com.ua 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.