Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Нанолінза розміром з крихту солі дає чітке зображення на 720 пікселів.

У процесі випробувань камери новий сенсор видав зображення з роздільною здатністю 720 на 720 пікселів у повному кольорі, вловивши довжини хвиль від 400 до 700 нм в природному світлі, з просторовою роздільною здатністю 214 пар прямих на мм. Кут огляду камери – 40 градусів, задня фокусна відстань щодо отвору об’єктива – 2. За словами винахідників, знімки виходять не гірше, ніж у традиційних лінз, які більше нового датчика в 500 тисяч разів.

Для створення крихітної камери вчені з США звернулися до технології метаповерхонь штучних матеріалів, що керують різними електромагнітними хвилями. Для цього вони нанесли на прозору панель концентричний візерунок діаметром 0,5 мм, що складається з 1,6 млн циліндрів, кожен з яких викривляє промені світла тільки певним чином.

Алгоритми постобробки підвищують якість зображення, розповідає New Atlas. Інша перевага пристрою – простота у виробництві. Це означає, що сенсор буде відносно нескладно почати випускати масово. Він виготовлений з нітриду кремнію, а наноструктури на його поверхні можна виконати за допомогою глибокої ультрафіолетової літографії — такий метод вже використовується у виробництві напівпровідників.

Серійне виробництво такої камери дозволило би оснастити потужною оптикою медичні прилади, роботів, а також перетворювати практично будь-яку поверхню — наприклад, всю задню кришку смартфона — на гігантську ultra-HD-камеру з тисячею датчиків.

«Можна буде придумати нові види створення пристроїв у майбутньому»,— сказав Фелікс Хайде, старший дослідник з Університету Прінстона.

Джерело: hightech.plus
Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.