Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Незважаючи на кризу: BMW відзвітувала про найбільший прибуток в історії

Незважаючи на нестачу мікрочіпів, обмеження Covid та зростання цін на сировину, німецька BMW Group зафіксує 2021 рік як найкращий рік у своїй історії – принаймні з фінансової точки зору. Виробник автомобілів преміум-класу з Мюнхена звітував про рекордний річний виторг у 111,2 млрд євро, що на 12% більше, ніж у 2020 році.

Чистий прибуток становить 12,46 млрд євро – теж найкраще досягнення за весь час. Для порівняння, минулого року прибуток склав лише 3,9 мільярда євро. Доподаткова маржа підскочила з 5,3% рік тому до 14,4% зараз — це один із найвищих показників для галузі загалом.

Важкі поставки через кризу мікрочіпів позбавили компанію значних доходів, але на практиці збільшили розмір прибутку, оскільки BMW випускала більш дорогі та прибуткові моделі. Додатковий ефект у розмірі близько мільярда євро дав перегляд положень, відведених для вже завершених антимонопольних розслідувань Європейської комісії.

Після чудового року рада директорів пропонує розподілити дивіденди у розмірі 5,80 євро на одну звичайну акцію — майже вп’ятеро більше, ніж минулого року. Прибуток на акцію становить 18,77 євро. Для порівняння, Tesla цей показник становить 4,90 долара на 2021 рік (4,46 євро).

Баварська компанія відносно менше постраждала від нестачі мікрочіпів, ніж її конкуренти, але все ж таки була змушена серйозно обмежити виробництво в другій половині року. Проте поставлено автомобілів 2521514 одиниць, що на 8,4% більше, ніж у 2020 році. З них 2,214 мільйона припадає на марку BMW, 302 тисячі – на MINI, а рекордні 5586 – на Rolls-Royce.

Кількість проданих електрифікованих моделей збільшилася на 13% і становить 328 тисяч. До цього слід додати 194261 мотоцикл, проданий підрозділом BMW Motorrad – 14-процентний зростання в річному обчисленні.

У 2021 році компанія встановила ще один рекорд: найвищі витрати на дослідження та розробки. Вони сягають 6,3 млрд євро, що приблизно на мільярд більше на рік.

Джерело: ukrautoprom.com.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.