Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 02.08.2023

Неймовірна технологія – варіатор для електровелосипеда

Ця компактна трансмісія для електровелосипедів може відправити зовнішній механізм перемикання передач в історію.

Як і в автомобілях та мотоциклах, трансмісії відіграють величезну роль в оптимізації ефективності, коли мова йде про велосипеди. З появою електровелосипедів можна було б подумати, що традиційна велосипедна трансмісія більше не потрібна. Однак, оскільки потреби е-велосипедистів продовжують розвиватися, стало зрозуміло, що електровелосипеди повинні забезпечувати більше, ніж просто рух, а деякі моделі навіть претендують на те, щоб замінити автомобіль.

Таким чином, для забезпечення максимальної ефективності батареї, компактності та легкості конструкції, складні трансмісії стали необхідними для того, щоб електровелосипеди могли максимально використовувати потужність, що виробляється їхніми двигунами, а також енергію, що надходить від акумуляторів. Зрештою, мова йде про те, щоб забезпечити максимальний запас ходу при мінімальній вазі. З огляду на це, інноваційна планетарна технологія з безперервним регулюванням від Enviolo, здається, є кроком у правильному напрямку, коли йдеться про досягнення цієї мети.

Enviolo вже давно відома у велосипедному світі, а її механізм CVP є найбільш інноваційною технологією на сьогоднішній день. За своєю концепцією схожа на безступінчасту трансмісію (CVT), що використовується в скутерах та невеликих автомобілях, модуль CVP забезпечує нескінченний діапазон передаточних чисел по всьому діапазону. Він працює за допомогою обертових кульок, розміщених між двома кільцями – вхідним кільцем з правого боку, яке отримує енергію від педалей (або електродвигуна), і вихідним кільцем з лівого боку, яке віддає енергію на привод.

Для механізму використовується спеціально розроблене мастило, яке забезпечує плавне та безперебійне переміщення системи відповідно до натискання на педалі. Принцип роботи системи полягає в нахилі кульок – автоматично або вручну – які мають профільовану форму і змінюють співвідношення вхідного та вихідного кілець. Це означає, що система може плавно зміщуватися, незалежно від того, рухається вона чи стоїть на місці, завантажена чи розвантажена.

Проте, коли справа доходить до порівняння Enviolo CVP зі стандартною ланцюговою передачею, ми повинні враховувати одну річ: ефективність. Хоча традиційна шестерня і ланцюг вважаються найефективнішими – приблизно 98-99% – варто зазначити, що заповнена рідиною конструкція Enviolo з кулькою кульок, що обертаються всередині, призведе до певних втрат потужності.

Згідно з оглядом модуля Enviolo CVP від E-Bike Lovers, ефективність модуля CVP становить близько 85%. Це означає, що він, безумовно, більш придатний для використання на електровелосипеді, ніж на неелектричному велосипеді, який повністю покладається на м’язову силу. Зрештою, це все про компроміс, і інженери Enviolo впевнені, що нижча ефективність CVP більш ніж компенсується інтуїтивною природою системи, яка здатна миттєво налаштовувати передаточні числа відповідно до рельєфу місцевості та сигналів від водія. Крім того, функція безступінчастого перемикання передач, безперечно, є більш плавною, і це оцінять ті, хто цінує комфорт.

Відео від Cycling About чудово пояснює, як працює інноваційний модуль Enviolo, а також деякі з реальних застосувань цієї технології. Дійсно, завдяки своєму компактному дизайну, він підходить до всіх типів електровелосипедів, що робить його практично універсальним. Крім того, він усуває потребу в складних і іноді вибагливих системах перемикачів, а також практично не потребує обслуговування і до того ж працює абсолютно безшумно.

 

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.