Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 02.01.2023

Нейробіологи підтвердили, що Стів Джобс на десятиліття випередив свій час

Тридцять років тому мантрою ділового світу було “жадібність – це добре”, тому що (як говорилося у фільмі “Уолл-стріт”), “жадібність захоплює суть еволюційного духу … жадібність до життя, до грошей, до любові, до знань ознаменувала висхідний сплеск людства”.

Це не стільки життєва філософія, скільки теорія управління. Вона заохочувала – ні, вимагала – щоб керівники переслідували власний інтерес і самозбагачення не для себе, а на благо людства.

Теорія “жадібність – це добре” була відходом від попередніх концепцій ефективного менеджменту, які, як правило, підкреслювали турботу про компанію, її співробітників, клієнтів і суспільство в цілому.

Стів Джобс хотів відрізнятися від інших. Для нього причиною еволюції людей (а отже, і людства) була не жадібність, а усвідомленість. Біограф Джобса Волтер Айзексон цитує слова Джобса, які пояснюють цей спосіб мислення:

Якщо ви просто посидите і поспостерігаєте, то побачите, наскільки неспокійний ваш розум. Якщо ви намагаєтеся його заспокоїти, це робить тільки гірше, але з часом він заспокоюється, і коли це відбувається, з’являється можливість чути більш тонкі речі – ось тоді ваша інтуїція починає розквітати, і ви починаєте бачити речі більш ясно і більше перебувати в сьогоденні. Ваш розум просто сповільнюється, і ви бачите величезний простір в моменті. Ви бачите набагато більше, ніж могли бачити раніше.”

У розпал манії “жадібність – це добре” (яка, на жаль, ще не закінчилася), Джобс почав застосовувати усвідомленість, яка є її повною протилежністю. Усвідомленість фокусується на внутрішньому/містичному; жадібність фокусується на зовнішньому/матеріальному. Бачите? Точні протилежності.

Тепер, через вісім років після смерті Джобса і 30 років після того, як він прийняв містичне, нейронаука довела, що його інтуїція була правильною. Сканування мозку нещодавно показало, що медитація на усвідомленість робить вас більш ефективним і творчим менеджером.

Згідно з нещодавньою статтею “Нейронаука медитації”, опублікованою в Британському журналі нейронауки та медсестринства було показано, що усвідомлення, в результаті нейронаукових змін, викликаних його практикою, може посилити увагу, при цьому передня поясна кора (область, пов’язана з увагою) показала зміни в активності і структурі у відповідь на медитацію усвідомленості. Фронто-лімбічні мережі, що беруть участь у процесах, які покращують регуляцію емоцій та зменшення стресу, демонструють закономірності залучення через практику медитації усвідомленості.

Іншими словами, медитація усвідомленості допомагає менеджеру стати більш здатним:

  • концентруватися протягом більш тривалих періодів часу,
  • залишатися спокійним під тиском і
  • краще справлятися зі стресом, пов’язаним з роботою, що є великою перевагою для менеджерів.

Усвідомленість також підвищує креативність, згідно з дослідженням, проведеним в Університеті Амстердама і опублікованим в Бюлетені особистої та соціальної психології, в якому зазначається, що дослідження, що вивчають вплив усвідомленості на фактори, пов’язані з креативністю, вказують на однорідний і позитивний зв’язок.

Те, що Джобс інтуїтивно відчував, а нейронаука тепер підтвердила, – це те, що великих лідерів мотивує не морквина жадібності. Це їхня здатність знаходити натхнення в собі, а потім передавати це натхнення іншим. Блискуче!

Автор: Джефрі Джеймс 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.