Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 10.06.2023

Несподіване партнерство Ford з Tesla виглядає як угода з дияволом

У рамках партнерства, яке можна охарактеризувати як “непередбачуване”, генеральний директор Ford Джим Фарлі (Jim Farley) приєднався до генерального директора Tesla Ілона Маска у Twitter, щоб оголосити, що Ford почне оснащувати всі свої електромобілі (EV) Північноамериканським стандартом зарядки Tesla (NACS), починаючи з 2025 року. Крім того, Ford заявляє, що нинішні власники автомобілів Mustang Mach-E, вантажівок F-150 Lightning та фургонів E-Transit зможуть отримати доступ до зарядних пристроїв Tesla за допомогою адаптера, починаючи з наступного року.

Найцікавіше в цій історії те, що це урок розуміння того, що цінують ваші клієнти, і пошуку способів дати їм це, які мають сенс для вашого бізнесу. Справа в тому, що спочатку це не завжди очевидно.

Насправді, залежно від того, чи ви володієте Ford або Tesla, це може здатися угодою з дияволом. Зрештою, якщо ви їздите на Tesla, зрозуміло, що ваша перша реакція може бути трохи жахливою. У районах, де суперчарджери вже працюють на повну потужність, думка про те, що більше людей намагатимуться ними скористатися, не здається ідеальною.

З іншого боку, якщо ви керуєте Ford F-150 або Mach-E, це вирішує найгіршу проблему водіння електромобіля: заряджання. Якщо ви коли-небудь заїжджали на зарядну станцію CCS – CCS – це стандарт, який використовують практично всі електромобілі не від Tesla – ви знаєте, що ніхто не знає, чи буде вона працювати так, як очікується, і чи буде вона працювати взагалі.

З суперчарджерами все інакше. Я б навіть сказав, що найбільша причина, через яку я рекомендую людям купувати Tesla, якщо вони розглядають електромобілі, – це інфраструктура зарядних станцій.

Tesla робить хороші автомобілі, але її справжнім “додатком-вбивцею” є мережа суперчарджерів. Мало того, що компанія має понад 15 000 суперчарджерів у зручних місцях з такими зручностями, як магазини чи їдальня, вони майже завжди просто працюють.

Насправді, більшість людей заряджають свої автомобілі вдома. Це набагато зручніший і найдешевший спосіб заряджання. Але якщо ви вирушаєте в подорож або просто хочете поїхати далі, ніж ви зазвичай їздите на роботу, важливо знати, що ви можете просто під’єднатися і зарядитися, коли прибудете до місця зарядки.

Якщо ви користуєтеся електромобілем Tesla, це добре з двох причин. Перша очевидна – якщо більше людей користуються суперчарджерами, ви заробляєте більше грошей, продаючи їм електроенергію. Згідно зі звітом про прибутки компанії за перший квартал, суперчарджінг є “відносно невеликим”, але зростаючим бізнесом. Відкриття мережі для автомобілів інших виробників є важливою складовою його подальшого зростання. Особливо в тих районах, де суперчарджери мають надлишкову потужність, є сенс монетизувати її, полегшуючи іншим електромобілям підключення та заряджання.

Інша причина, чому це вигідно для Tesla, полягає в тому, що з’явився поштовх до стандартизації зарядки для всіх електромобілів. В Європі, наприклад, всі автомобілі використовують CCS, включаючи Tesla. Звичайно, здається, що компанія воліла б, щоб цього не сталося тут, особливо враховуючи, що вона вже має найбільшу мережу зарядних станцій, на сьогоднішній день. Крім того, роблячи мережу відкритою для електромобілів, які не належать Tesla, компанія має право на отримання коштів за адміністрації Байдена.

Tesla рухається в цьому напрямку вже деякий час. Наприкінці минулого року вона оголосила, що перейменовує свій зарядний роз’єм на Північноамериканський стандарт зарядки.

До речі, якщо ви водій Tesla, це хороша новина і для вас. Звичайно, є деякі зони, які вже заповнені, але історично склалося так, що коли це трапляється, Tesla додає нові місця для суперчарджерів.

Мало того, Mustang Mach-E є найбільш продаваним електромобілем, який не належить компанії Tesla. Той факт, що Ford впроваджує NACS, означає, що, швидше за все, інші виробники зроблять те ж саме. Це чинить тиск на сторонніх постачальників зарядних станцій, таких як Electrify America та ChargePoint, щоб вони відмовилися від CCS, створюючи більшу конкуренцію та кращий досвід для водіїв.

Якщо в США буде лише один стандарт зарядки, NACS є значно кращим варіантом, ніж CCS, майже в усіх відношеннях. Тепер, коли будь-яка компанія може прийняти його, для існуючих водіїв Tesla буде краще, якщо всі зарядні станції будуть сумісні з їхніми автомобілями.

Справа в тому, що якщо ви керуєте бізнесом і знаходите партнера, який додає цінності вашим клієнтам і вашій компанії, варто з’ясувати, як змусити його працювати – навіть якщо цей партнер є конкурентом. І Tesla, і Ford виграють від того, що більше людей купують електромобілі.  

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.